Česko Veľká Británia online live program ms v hokeji 2021 dnes

29. 5. 2021 |

Česko dnes hrá s Veľkou Britániou o postup do štvrťfinále. Sledujte s nami online prenos o 11:15 hod.

Českí hráči oslavujú víťazstvo nad Švédskom. Foto - TASR/AP

Česi, ako jeden z favoritov na medaile, zatiaľ podávajú rozpačité výkony. V úvodnom zápase prehrali s Ruskom, v druhom podľahli Švajčiarom vysoko 2:5. Potom prišli dve víťazstvá, prvé nad Bielorusmi až po predĺžení, a kľúčový bol pre nich zápas so Švédskom, ktorý otočili a mohli pomýšľať na postup do štvrťfinále.

Česko Veľká Británia dnes ONLINE prenos live MS v hokeji 2021

Česi majú päť bodov a postup vo vlastných rukách, naň však potrebujú dnes nutne získať tri body proti outsiderovi Veľkej Británii.

Briti majú za sebou včerajšiu prehru so Švédskom 1:4. Klesli tak v tabuľke na posledné 8. miesto so štyrmi bodmi. "Mám pocit, že sme mali pred súperom až prílišný rešpekt. Dali sme mu veľa priestoru, ale na druhej strane je to silný tím, Švédi majú hráčov z top líg a z NHL," povedal po zápase Mark Garside, britský obranca.

Na oddych nemali Briti ani 24 hodín. Doteraz Briti prehrali s Dánskom po predĺžení 2:3 a vyhrali 4:3 nad Bieloruskom, čím ich prakticky pripravil o šancu na postup do štvrťfinále. Debakel dostali v úvodnom zápase s Ruskom (1:7), potrápili aj Slovensko (1:2) a Švédsko (1:4). Ak by získali dnes len jeden bod v zápase s Českom, bolo by to veľké prekvapenie.

MS v hokeji 2021

Česko Veľká Británia  -:-, online prenos dnes MS v hokeji 2021 live od 15:15

Česko
6 : 1
(1:0, 3:1, 2:0)
Veľká Británia

Góly a asistencie: 9. Klok (Špaček), 21. Hronek (Zadina), 25. Šulák (Špaček, Sekáč), 33. Chytil (D. Musil), 52. Lenc (R. Hanzl), 58. Šulák (R. Hanzl) – 40. Myers (Richardson, Kirk). Rozhodca: Frandsen (DEN), Nord (SWE) – Kroyer (DEN), Lundgren (SWE).
Česko: Will (Kváča) – Hronek (A), D. Musil, Klok, D. Sklenička, Šustr, Šulák, Hájek – Zadina, Jan Kovář (C), D. Kubalík – J. Vrána, Chytil, Sekáč – Lenc, Špaček, M. Stránský – Flek, R. Hanzl (A), Smejkal – Blümel.
Veľká Británia: Whistle (49. Bowns) – Richardson (A), Tetlow, D. Phillips, O'Connor, Clements, Ehrhardt, Jones – Dowd (A), Connolly, Kirk – Hammond, Perlini, Lake – J. Phillips (C), Myers, Davies – Betteridge, Lachowicz, Ferrara – Long.