Česko Veľká Británia online live program ms v hokeji 2021 dnes

29. 5. 2021 |

Česko dnes hrá s Veľkou Britániou o postup do štvrťfinále. Sledujte s nami online prenos o 11:15 hod.

Českí hráči oslavujú víťazstvo nad Švédskom. Foto - TASR/AP

Česi, ako jeden z favoritov na medaile, zatiaľ podávajú rozpačité výkony. V úvodnom zápase prehrali s Ruskom, v druhom podľahli Švajčiarom vysoko 2:5. Potom prišli dve víťazstvá, prvé nad Bielorusmi až po predĺžení, a kľúčový bol pre nich zápas so Švédskom, ktorý otočili a mohli pomýšľať na postup do štvrťfinále.

Česko Veľká Británia dnes ONLINE prenos live MS v hokeji 2021

Česi majú päť bodov a postup vo vlastných rukách, naň však potrebujú dnes nutne získať tri body proti outsiderovi Veľkej Británii.

Briti majú za sebou včerajšiu prehru so Švédskom 1:4. Klesli tak v tabuľke na posledné 8. miesto so štyrmi bodmi. "Mám pocit, že sme mali pred súperom až prílišný rešpekt. Dali sme mu veľa priestoru, ale na druhej strane je to silný tím, Švédi majú hráčov z top líg a z NHL," povedal po zápase Mark Garside, britský obranca.

Na oddych nemali Briti ani 24 hodín. Doteraz Briti prehrali s Dánskom po predĺžení 2:3 a vyhrali 4:3 nad Bieloruskom, čím ich prakticky pripravil o šancu na postup do štvrťfinále. Debakel dostali v úvodnom zápase s Ruskom (1:7), potrápili aj Slovensko (1:2) a Švédsko (1:4). Ak by získali dnes len jeden bod v zápase s Českom, bolo by to veľké prekvapenie.

MS v hokeji 2021

Česko Veľká Británia  -:-, online prenos dnes MS v hokeji 2021 live od 15:15

Česko
6 : 1
(1:0, 3:1, 2:0)
Veľká Británia

Góly a asistencie: 9. Klok (Špaček), 21. Hronek (Zadina), 25. Šulák (Špaček, Sekáč), 33. Chytil (D. Musil), 52. Lenc (R. Hanzl), 58. Šulák (R. Hanzl) – 40. Myers (Richardson, Kirk). Rozhodca: Frandsen (DEN), Nord (SWE) – Kroyer (DEN), Lundgren (SWE).
Česko: Will (Kváča) – Hronek (A), D. Musil, Klok, D. Sklenička, Šustr, Šulák, Hájek – Zadina, Jan Kovář (C), D. Kubalík – J. Vrána, Chytil, Sekáč – Lenc, Špaček, M. Stránský – Flek, R. Hanzl (A), Smejkal – Blümel.
Veľká Británia: Whistle (49. Bowns) – Richardson (A), Tetlow, D. Phillips, O'Connor, Clements, Ehrhardt, Jones – Dowd (A), Connolly, Kirk – Hammond, Perlini, Lake – J. Phillips (C), Myers, Davies – Betteridge, Lachowicz, Ferrara – Long.
57:58 gól Česko dalo gól!
Česko opäť navyšuje svoj náskok! Hanzl prihral puk sprava na modrú čiaru na LIBORA ŠULÁKA, ktorý si ho ešte posunul bližšie k bránke a jeho strelu tečoval obranca Jones hokejkou k pravej žŕdke vlastnej bránky. Asistencia: Robin Hanzl.
51:37 gól Česko dalo gól!
Česi opäť vedú o štyri góly! Hanzl vybojoval puk pri ľavom mantineli a posunul ho medzi kruhy na voľného RADANA LENCA, ktorý z prvej namieril do ľavého horného rohu Bownsovej bránky. Asistencia: Robin Hanzl.
39:37 gól Veľká Británia dala gól!
Briti strieľajú gól a tesne pred prestávkou znižujú! Richardson si na modrej čiare niekoľkokrát vymenil puk s Kirkom a nakoniec nahodil puk na českú bránku. Gólman Will ho vyrazil pred seba, odkiaľ pohotovo dorážal MATTHEW MYERS a puk pomedzi betóny českého brankára prešiel do siete. Asistencie: Mark Richardson, Liam Kirk.
32:07 gól Česko dalo gól!
Česi navyšujú svoj náskok na rozdiel štyroch gólov! FILIP CHYTIL potiahol puk zo stredného pásma po pravom krídle k bránke Veľkej Británie. Z pomerne ostrého uhla pri ľavej žŕdke britskej bránky si puk rýchlo posunul na forhend a prekonal brankára Whistlea, ktorý strelu už zrejme asi ani nečakal. Asistencie: David Musil.
24:29 gól Česko dalo gól!
Česko vedie už o tri góly! Špaček prihral puk z pravej strany na vrchol ľavého kruhu na LIBORA ŠULÁKA, ktorý si ho spracoval a presnou strelou zápästím poslal k pravej žŕdke britskej bránky. Asistencie: Michael Špaček, Jiří Sekáč.
20:32 gól Česko dalo gól!
Česi hneď v úvode druhej tretiny odskakujú na rozdiel dvoch gólov! Zadina obral britského hráča pri zadnom mantineli o puk a posunul ho do pravého kruhu na FILIPA HRONKA. Ten si ho posunul pred bránkoviskom doľava na bekhend a okolo brankára Whistlea ho zasunul do bránky. Asistencia: Filip Zadina.
08:01 gól Česko dalo gól!
Česi otvárajú skóre! Špaček posunul na pravej strane puk na LUKÁŠA KLOKA, ktorý si ho od pravého mantinelu naviedol na os ihriska a strelou zápästím cez cloniacich hráčov namieril do pravého horného rohu britskej bránky. Asistencia: Michael Špaček.