Petra Vlhová ide obrovský slalom a slalom v Semmeringu - kompletné informácie o pretekoch a štarte

27. 12. 2020 |
 

Petra Vlhová, Semmering, obrovský slalom, slalom, SP, zjazdové lyžovanie, program, informácie. Petra Vlhová sa vracia na miesto, kde prvýkrát vyhrala obrovský slalom v rámci SP. V Semmeringu sa jej to podarilo v roku 2018 a teraz by si to určite rada zopakovala. V pondelok ide obrovský slalom a v utorok nočný slalom.

Petra Vlhová počas slalomu novej sezóny Svetového pohára v alpskom lyžovaní žien vo fínskom Levi. FOTO TASR/AP.

Petra Vlhová, Semmering, obrovský slalom, slalom, SP, zjazdové lyžovanie, program, informácie. Petra Vlhová sa po zjazde a super-G vo Val d'Isere presúva po Vianociach do rakúseho Semmeringu, kde sa ide obrovský slalom a slalom. Aktuálna líderka SP sa v týchto disciplínach cíti dobre a určite môžeme očakávať jej útok na najvyšie priečky.

Program - Semmering

28.december (pondelok) obrovský slalom

  • štart: 1. kolo od 10:00 hod.
  • štart: 2. kolo zrušené celé preteky pre zlé počasie

29.december (utorok) slalom

  • štart: 1. kolo od 15:15 hod.
  • štart: 2. kolo od 18:30 hod.

Petra Vlhová v TV, kde môžete preteky sledovať

Tradične prenosy pretekov s účasťou Petry Vlhovej odvysiela opäť druhý okruh RTVS. Priame prenosy začínajú v pondelok od 9:45 hod. a v utorok od 15:00 hod. Obrovský slalom v Semmeringu bude vysielať aj ČT Sport v pondelok od 10:10 hod. a utorok od 15:10 hod.

Obrovský slalom môžete sledovať aj na českej verzii Eurosportu v sobou od 9:45 hod a pondelok od 15:00 hod. Preteky môžete sledovať aj prostredníctvom textového ONLINE prenosu na Športinak.sk.

Favoritky - obrovský slalom

Najtechnickejšia disciplína v rámci SP v zjazdovom lyžovaní v tejto sezóne najlepšie sadla Marte Bassinovej, ktorá vedie poradie v "obráku". Určite netreba zabúdať, že veľkou ašpirantkou na prvenstvo je Petra Vlhová, ktorý by rada nadviazala na triumf spred svoch rokov.

Jej najväčšou rivalkou a ďalšou favoritkou na triumf bude američanka Mikaela Shiffrinová a tiež treba rátať s Federicou Brignoneovou či Tessou Worleyovou, ale aj Michelle Gisinovou.

Favoritky - slalom

Najtočivejšia disciplína aktuálne patrí Petre Vlhovej. Naša lyžiarka vyhrala päť slalomov za sebou. Do hry o prvé miesto opäť treba rátať s Mikaelou Shiffrinovou, ktorá sa pomaly dostáva do starej formy.

Do hry o pódiové umiestnenie sa medzi tieto dve pretekárky môže dostať Michelle Gisinová a netreba zabúdať ani na Katharinu Liensbergerovú, ktorá sa bude chcieť na domácej pôde určite predviesť.

Petra Vlhová si na Semmering verí

Slovenská lyžiarka si je vedomá svojej tohtoročnej dominancie a aj preto sa pred pretekmi sebavedomo vyjadrovala o svojich šanciach. Nič iné ako víťazstvo si nepripúšťa. „Teším sa na obrovský slalom i slalom. Sú to moje disciplíny, v ktorých si verím. Momentálne mi idú lepšie ako kĺzavé disciplíny,“ prezradila Vlhová.

Doterajšie výsledky Petry Vlhovej v sezóne 2020/21

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo