Petra Vlhová v druhom zjazde vo Val d'Isere nebodovala, v celkovom poradí má však stále komfortný náskok (VIDEO)

19. 12. 2020 |

Petra Vlhová v druhom zjazde vo Val d'Isere nebodovala, keď skončila s 33. najlepším časom. Nič to však nemení na tom, že v celkovom priebežnom poradí SP má stále vysoký náskok.

Petra Vlhová po druhom zjazde vo Val d'Isere. FOTO TASR/AP.

Petra Vlhová, zjazd, Val d'Isere, 33. miesto, lyžovanie, SP. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová nebodovala v druhom zjazde sezóny Svetového pohára, keď v sobotu vo francúzskom Val d'Isere obsadila 33. miesto. Deň predtým skončila na 26. priečke.

Naďalej si udržiava komfortný odstup v celkovej klasifikácii SP, keďže Talianka Marta Bassinová skončila za ňou a Američanka Mikaela Shiffrinová v zjazdoch neštartovala.

Trať, ktorá sa v zjazdoch štandardne nemení, upravili v inkriminovanej pasáži, kde mali pretekárky v piatok problémy s kombináciou kompresie, skoku na pravú stranu a výjazdu z ľavotočivej zákruty.

Priebeh druhého zjazdu vo Val d'Isere aj s Petrou Vlhovou ste mohli sledovať ONLINE na Športinak - kliknite >>

Súťaž však priniesla podobné pódiové výsledky ako v piatok, akurát si prvé dve pretekárky vymenili poradie. Vyhrala Talianka Sofia Goggiová, o 24 stotín pred Švajčiarkou Corinne Suterovou a slávila svoj ôsmy triumf kariéry.

Ťažila opäť z agresívnej a naoko rozhádzanej jazdy, v ktorej však v žiadnom úseku nestratila rýchlosť a oproti piatku neurobila väčšiu chybu. Tej sa naopak nevyvarovala spolufavorizovaná Breezy Johnsonová,

33. Petra VLHOVÁ (SR) +2,58

Američanka bola v oboch tréningových jazdách mimoriadne rýchla, v generálke dokonca suverénna, ale v dvoch súťažných ju chyby stáli prvé víťazstvá v kariére SP. Johnsonovú v sobotu po najlepších medzičasoch pred nájazdom do pomalšieho úseku zbrzdil záklon v prejazde bránkou a na Goggiovú jej v cieli namerali manko 27 stotín.

Petra Vlhová išla s číslom štyri, čo bola vzhľadom na okolnosti dňa nevýhoda, keďže sa sklz zrýchľoval a povrch v ťažkých zákrutách neničil. V hornej časti však mala veľmi nádejné medzičasy, oveľa lepšie ako v piatok. V najťažších úsekoch, kde sa v oblúkoch priam padalo do strminy, ubrala z dôrazu a jej strata do cieľa narástla (+2,58 na víťazku).

Celkové poradie SP (po 8 súťažiach)

1. VLHOVÁ 425 bodov, 2. Gisinová 298, 3. Mikaela Shiffrinová (USA) 275, 4. Marta Bassinová (Tal.) 273, 5. Goggiová 266, 6. Federica Brignoneová (Tal.) 248

Poradie v zjazde (2):
1. Goggiová a Suterová 180 bodov, 3. Johnsonová 120, 4. Štuhecová 86, 5. Ledecká 76, 6. Weidleová 69, ..., 30. VLHOVÁ 5

"Neviem, či to bolo rýchlejšie oproti včerajšku, ale ja som sa cítila lepšie, najmä v hornej časti. Som v cieli živá a zdravá a to je dôležité. Vedomá som si toho, že musím byť rýchlejšia, najmä v častiach, kde treba pustiť lyže a v tom nie som ešte taká zdatná. Nechcem v zjazde za každú cenu riskovať, mohlo by sa niečo stať. Radšej budem na sebe pracovať a zlepšovať sa," povedala pre RTVS Vlhová.

Ďalšia z jej konkurentiek, Talianka Federica Brignoneová po piatkovom páde nešla na štart a tak zo širšej konkurencie na čele všeobecného poradia SP bodovala výraznejšie iba Švajčiarka Michelle Gisinová. Za deviate miesto získala 29 bodov a s celkovým ziskom 298 bodov sa zaradila hneď za Vlhovú (425).