MS v zjazdovom lyžovaní 2021. Pozrite si, kedy ide Petra Vlhová

20. 2. 2021 |
 

Petra Vlhová bude na MS v zjazdovom lyžovaní 2021 patriť medzi najväčšie hviezdy. V Cortina d'Ampezzo bude navyše obhajovať zlato, striebro i bronz z roku 2019.

Petra Vlhová bude na MS 2021 obhajovať kompletnú zbierku medailí. FOTO: TASR/AP.

Tie získala postupne v obrovskom slalome, alpskej kombinácii a slalome. Od 8. do 21.2. tak bude mať naša pretekárka možnosť tieto úspechy obhájiť a určite aj zveľadiť.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová zažije premiéru v renomovanom zimnom stredisku Cortina d'Ampezzo akurát na majstrovstvách sveta. A patrí k najväčším favoritkám na zisk cenných kovov.

V talianskom rezorte, kde dosiaľ neštartovala, bude obhajovať kompletnú medailovú zbierku z predchádzajúceho šampionátu spred dvoch rokov.

Petra Vlhová a jej predpokladaný program na MS v zajzdovom lyžovaní

V Are si Vlhová vybojovala zlato v obrovskom slalome, striebro v alpskej kombinácii a bronz v slalome. Predovšetkým triumfom v technicky najnáročnejšej alpskej disciplíne si podmanila švédske stredisko. Po zisku zlata vravela, že ďalšiu medailu už "nechá na osud", no o dva roky neskôr sú jej najvyššie ambície nepopierateľné.

Na konte má už osemnásť víťazstiev v pretekoch Svetového pohára a do Talianska pricestovala v úlohe líderky celkového poradia prestížneho seriálu. "V Cortine som nikdy nebola, vôbec nepoznám kopec.

Budem sa snažiť hneď sa adaptovať a zistiť, aký je svah. Nastavenie bude rovnaké ako na každé preteky vo Svetovom pohári. Idem na medaily, nie na pozície okolo desiateho či dvadsiateho miesta. Dám do toho všetko a uvidíme, čo z toho vzíde a ako to dopadne," povedala 25-ročná slovenská reprezentantka pre RTVS.

Zvyšný program

 • 7. február (nedeľa) otvárací ceremoniál
 • 10. február (streda): alpská kombinácia muži: super-G,zrušené
 • 11. február (štvrtok) super G mužov 1. Vincent Kriechmayr (Rak.) 1:19,41 min .... 31. Martin Bendík +5,44, Filip Baláž nedokončil
 • 13. február (sobota) zjazd ženy, 1. Corinne Suterová (Švaj.) 1:34,27 min, 2. Kira Weidleová (Nem.) +0,20 s, 3. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) +0,37, 4. Ester Ledecká (ČR) +0,44
 • 14. február (nedeľa) zjazd muži, štart od 11.00 h.
 • 15.február (pondelok) voľný deň
 • 17. február (streda) tímová paralelka, štart od 12.15 h.
 • 19. február (piatok) obrovský slalom muži, štart od 10.00 h./13.30 h., kval. slalom muži 10.00 h.
 • 21. február:(nedeľa) slalom muži, štart od 10.00 h/13.30 h.

Petra Vlhova a jej program na MS v zjazdovom lyžovaní 2021

Už v pondelok 8. februára na ňu čaká kombinácia a o deň neskôr sa prvýkrát na MS predstaví v super-G. Práve v tejto disciplíne sa na vrcholné podujatie naladila premiérovým pódiovým umiestnením v rýchlostných disciplínach SP, keď v nemeckom Garmisch-Partenkirchene obsadila druhé miesto za švajčiarskou superfavoritkou Larou Gutovou-Behramiovou.

"Na majstrovstvá sveta prichádzam s dobrým pocitom a veľkou sebadôverou. Dúfam, že budem lyžovať rovnako dobre ako v Garmisch-Partenkirchene," dodala Vlhová.

Dobré rozpoloženie potvrdil aj jej brat a manažér tímu Boris Vlha: "V kĺzavých disciplínach je na tom veľmi dobre, takisto v slalome je na tom veľmi dobre. Takže existuje veľká šanca na prvú trojku." Vlhová bude štartovať vo všetkých individuálnych súťažiach s výnimkou zjazdu.

Na MS v zajzdovom lyžovaní súboj Petra Vlhová vs. Mikaela Shiffrinová

S veľkou americkou rivalkou Mikaelou Shiffrinovou sú rovesníčky, ich kariéry sa však momentálne prelínajú v odlišných fázach. Kým Shiffrinová v Are získala štvrté slalomové zlato za sebou (2013, 2015, 2017, 2019) a triumfovala aj v super-G, po predčasnom ukončení predchádzajúcej sezóny po tragickom úmrtí otca a zdravotných problémoch zo začiatku tejto zimy nie je taká suverénka.

V tomto ročníku SP si pripísala dve víťazstvá a super-G začala trénovať len krátko pred MS, v čase, keď v ňom Vlhová dosiahla svoj najlepší výsledok. "Rýchlostný program šampionátu beriem najmä ako príležitosť na tréning. Aby som to povedala jasne, nesústredím sa na obhajobu víťazstva v super-G," zdôraznila Američanka pre agentúru DPA.

Napriek tomu plánuje viac štartov než na ktorýchkoľvek predchádzajúcich MS, postupne odjazdí kombináciu, super-G, obrovský slalom a slalom: "Na lyžiach sa cítim veľmi dobre, je to zábava.

V Cortine chcem štartovať v štyroch disciplínach, toľko som ich ešte neabsolvovala na žiadnom svetovom šampionáte. Mám šancu stať sa prvou päťnásobnou svetovou šampiónkou v slalome, snažím sa však na to príliš nemyslieť."

 
ČO SA DEJE
 • Najnovšie
 • |
 • Mesiac
 • Týždeň
 • Celkovo