Petra Vlhová Super G ONLINE MS v zjazdovom lyžovaní dnes

9. 2. 2021 |
 

Petra Vlhová sa dnes postaví na štart MS v zjazdovom lyžovaní v rámci pretekov Super G. Sledujte ako sa jej bude dariť ONLINE od 13:00 hod.

Petra Vlhová počas zjazdu v St. Anton. FOTO TASR.

Dnes je na programe super-G, ktorého štart posunuli z 10.30 na 13.00. Petra Vlhová sa vydá na trať s číslom 15. Mužský superobrovský slalom presunuli z utorka na štvrtok (11.30).  FIS. Organizátori všetky tieto zmeny opäť urobili v dôsledku zlých meteo-prognóz.

Ak sa šampionát v utorok skutočne aj rozbehne, svoje horúce želiezko v ohni má slovenské lyžovanie. Petra Vlhová patrí (aj podľa rakúskej agentúry APA) medzi favoritky druhého sledu. Najväčšia je jednoznačne Lara Gutová-Behramiová.

Petra Vlhová Super G ženy ONLINE MS v zjazdovom lyžovaní 2021 dnes LIVE

Švajčiarka vyhrala v tejto zime štyri z piatich super-G a 29-ročná, mimoriadne skúsená pretekárka má na konte 30 víťazstiev v súťažiach SP a z toho trikrát uspela v Cortine.

"Nemusím nič dokazovať, nemôžem prehrať, iba niečo vyhrať," nepripúšťa si tlak superfavoritka. Možno aj preto, že na vrcholných podujatiach jej často chýbal krôčik k zlatému kovu. Má šesť medailí, z MS päť, no ani jednu najcennejšiu.

To Petra Vlhová má už vo veku 25 rokov "nahrané". Pred dvoma rokmi získala na MS titul i obe ďalšie medaily a ich prípadná nadstavba v Cortine nie je imperatív pre super-G.

Navyše ako jediná v generálke na MS potrápila Gutovú-Behramiovú takmer identicky rýchlou jazdou, keď rozhodujúce dve desatiny stratila drobným zaváhaním v rýchlom oblúkovom prejazde do záverečných tiahlych zákrut. Na druhej strane mala v Ga-Pa trať odjazdenú deň predtým, kým v Cortine pôjde svoje vôbec prvé preteky.

Preto "na papieri" ako spolufavoritky lepšie vyzerajú napríklad Talianky. Po zranení Gutovej veľkej "kĺzavej" rivalky Sofie Goggiovej sa zraky domácich fanúšikov upierajú na Federicu Brignoneovú a Martu Bassinovú. Švajčiarsko má medailové ambície aj vďaka Corinne Suterovej, trochu menej sa verí Michelle Gisinovej.

Otázna je výkonnosť Američanky Mikaely Shiffrinovej, obhajkyňa zlata spred dvoch rokov v tejto zime super-G nejazdila, ale údajne ho v uplynulých dňoch intenzívne trénovala.

Petra Vlhová Super G ženy ONLINE MS v zjazdovom lyžovaní 2021 dnes LIVE

Tiež nevyspytateľná spolufavoritka je olympijská víťazka Ester Ledecká, takže keby dva stupienky na pódiu veľmociam uchmatlo "Česko-Slovensko", bol by to síce historický a nie až taký čakaný okamih, no určite nie senzačný, tobôž nelogický.

Ak by uspela Gutová-Behramiová (štartuje s číslom 7), bolo by to prvý titul pre Švajčiarky od premiérovej medailovej súťaže v roku 1987 (Maria Walliserová). Len jedna krajina dokázala dobyť zlato viackrát a Rakúsku sa to podarilo hneď 7-krát.

V Cortine však jeho zraneniami oslabený ženský tím veľké ambície nemá. Na trať super-G sa ako prvá vydá Bassinová, s päťkou Brignoneová. Shiffrinová má 10-ku, Ledecká 11-ku, za Vlhovou so 16-kou nasleduje Gisinová.

Aktualizuj online prenos
dôležité Ani dnešný závod sa neuskutoční. Podmienky neboli ideálne ani po presunutí štartu o približne 400 metrov nižšie.
dôležité Keďže hmla vo vrchných pasážach pretekov neustupovala, organizátori boli nútení presunúť štart o niečo nižšie. Momentálne je stanovaný štart dnešných pretekov na 14:00.
dôležité Aj začiatok dnešného závodu sprevádzajú problémy. Štart je odložený, pretože vo vrchnej časti je hmla.
Vítame vás pri sledovaní dnešného onlajn textového prenosu z Majstrovstiev sveta v alpskom lyžovaní. Šampionát mal začať už včera, ale pre nepriaznivé podmienky budú dnešné SuperG žien prvými pretekmi.

Minuloročnou víťazkou je Američanka Mikaela Shiffrinová. Tá bude mať dnes štartovacie číslo 10. Hneď po nej pôjde české želiezko v ohni Ester Ledecká. Naša Petra Vlhová bude dnes štartovať na 15. priečke. Najväčšou favoritkou bude však Lara Gutová-Behramiová. Tá drží aktuálne famóznu sériu štyroch výherných SuperG v rade.
Štartovná listina:

1. Marta Bassinová (ITA)
2. Priska Nuferová (SUI)
3. Tamara Tipplerová (AUT)
4. Tiffany Gauthierová (FRA)
5. Federica Brignoneová (ITA)
6. Stephanie Venierová (AUT)
7. Lara Gutová-Behramiová (SUI)
8. Ariane Rädlerová (AUT)
9. Corinne Suterová (SUI)
10. Mikaela Shiffrinová (USA)
11. Ester Ledecká (CZE)
12. Marie-Michéle Gagnonová (CAN)
13. Kajsa Vickhoff Lieová (NOR)
14. Christine Scheyerová (AUT)
15. Petra Vlhová (SVK)
16. Michelle Gisinová (SUI)
17. Elena Curtoniová (ITA)
18. Ragnhild Mowinckelová (NOR)
19. Francesca Marsagliaová (ITA)
20. Tessa Worleyová (FRA)
21. Breezy Johnsonová (USA)
22. Alice Robinsonová (NZL)
23. Tifany Rouxová (FRA)
24. Julija Pleškovová (RUS)
25. Laura Gaucheová (FRA)
26. Ilka Štuhecová (SLO)
27. Valérie Grenierová (CAN)
28. Isabella Wrightová (USA)
29. Kira Weidleová (GER)
30. Maruša Ferková (SLO)
31. Maryna Gąsienicová-Danielová (POL)
32. Elvedina Muzaferijaová (BIH)
33. A.J. Hurtová (USA)
34. Lin Ivarssonová (SWE)
35. Ania Monica Caillová (ROU)
36. Estelle Alphandová (SWE)
37. Nevena Ignjatovićová (SRB)
38. Sabrina Simaderová (KEN)
39. Greta Smallová (AUS)
40. Jacqueline Wilesová (USA)
41. Francesca Baruzziová Farriolová (ARG)
42. Alexandra Tilleyová (GBR)
43. Anastasija Šelipenková (UKR)
44. Meta Hrovatová (SLO)
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:00.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo