Petra Vlhová Super G ONLINE dnes MS v zjazdovom lyžovaní

11. 2. 2021 |
 

Petra Vlhová sa dnes postaví na štart Super G žien. Verme, že v Cortina d´Ampezzo bude všetko v poriadku a MS v zjazdovom lyžovaní po troch dňoch začnú.

Petra Vlhová v cieli super-G Svetového pohára alpských lyžiarok v nemeckom Garmisch-Partenkirchene. Foto - TASR/AP

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová si pre svoj prvý štart na MS v Cortine d'Ampezzo vybrala číslo 15, podobne ako v pôvodnom utorkovom termíne super-G. Ako ôsma v renkingu (WCSL) už mala k dispozícii len čísla 17 a 19. Vo štvrtok sa na trať ako prvá vydá Talianka Marta Bassinová.

V nedeľu, deň pred štartom zjazdárskych MS sa hovorilo o prvých medailách v ženskej kombinácii. Na druhý deň už bolo všetko ináč, po zrušení súťaže alpskej všestrannosti chvíľu vyzeralo, že prvé dekorácie budú až v utorok v oboch superobrovských slalomoch. Večer však padol verdikt, že sa pôjde len ženský super-G.

MS v zjazdovom lyžovaní: Petra Vlhová ide Super G žien

Ten v utorok o 14.30 opäť pre nepriazeň počasia zrušili a tak to poldruha hodinky vyzeralo, že v Dolomitoch vzíde prvý majster sveta zo stredajšej mužskej kombinácie.

Aj tá však následne padla za obeť poveternostným prognózam a tak v tretí deň šampionátu platí, že vo štvrtý deň sa bude realizovať druhý variant v chronológii tejto meteo-pohromy.

Vychádzajúc z opatrného predpokladu, že v talianskom stredisku sa vo štvrtok predsa na trať superobrovského slalomu vydajú ženy (10.45) a po nich na inom svahu muži (13.00), svoje želiezko v ohni prvej medailovej udalosti má aj slovenské lyžovanie. Petra Vlhová patrí (napríklad aj podľa rakúskej agentúry APA) medzi favoritky druhého sledu.

Najväčšia je jednoznačne Lara Gutová-Behramiová. Švajčiarka vyhrala v tejto zime štyri z piatich super-G a 29-ročná, mimoriadne skúsená pretekárka má na konte 30 víťazstiev v súťažiach SP a z toho trikrát uspela v Cortine.

"Nemusím nič dokazovať, nemôžem prehrať, iba niečo vyhrať," nepripúšťa si tlak superfavoritka. V utorok jej však v prenosových záberoch bolo vidno na očiach, že ďalší odklad svojej najdôležitejšej súťaže prijala s nevôľou a je slová do kamery zneli frustrovane.

Možno aj preto, že na vrcholných podujatiach jej často chýbal krôčik k zlatému kovu. Má šesť medailí, z MS päť, no ani jednu najcennejšiu a zlatý lesk kovu na vrcholnom podujatí v jej úctyhodnej zbierke jednoznačne chýba.

To Petra Vlhová má už vo veku 25 rokov "nahrané". Pred dvoma rokmi získala na MS titul i obe ďalšie medaily a ich prípadná nadstavba v Cortine nie je imperatív pre super-G.

Navyše ako jediná v generálke na MS potrápila Gutovú-Behramiovú takmer identicky rýchlou jazdou, keď rozhodujúce dve desatiny stratila drobným zaváhaním v rýchlom oblúkovom prejazde do záverečných tiahlych zákrut. Na druhej strane mala v Ga-Pa trať odjazdenú deň predtým, kým v Cortine pôjde svoje vôbec prvé preteky.

Problém trochu je, že pre Vlhovú to budú vôbec prvé preteky a až vo štvrtý deň, čo jej totálne skrížilo všetky pôvodné plány, najmä ohľadom prípravy na hustý druhý týždeň MS.

Preto tréner Livio Magoni patril v utorok ku kritikom a pre AP zdôraznil, že podľa neho organizátori nevyužili šancu preteky uskutočniť: "Vyčkávali príliš dlho s rozhodnutím posunúť štart nižšie. Mali dať povel ešte v čase, keď bolo jasno."

Preto "na papieri" ako spolufavoritky lepšie vyzerajú napríklad Talianky. Po zranení Gutovej veľkej "kĺzavej" rivalky Sofie Goggiovej sa zraky domácich fanúšikov upierajú na Federicu Brignoneovú a Martu Bassinovú. Švajčiarsko má medailové ambície aj vďaka Corinne Suterovej, trochu menej sa verí Michelle Gisinovej.

Otázna je výkonnosť Američanky Mikaely Shiffrinovej, obhajkyňa zlata spred dvoch rokov v tejto zime super-G nejazdila, ale údajne ho pred šampionátom intenzívne trénovala.

Tiež nevyspytateľná spolufavoritka je olympijská víťazka Ester Ledecká, takže keby dva stupienky na pódiu  veľmociam uchmatlo "Česko-Slovensko", bol by to síce historický a nie až taký čakaný okamih, no určite nie senzačný, tobôž nelogický.

Petra Vlhová Super G ženy ONLINE dnes MS v zjazdovom lyžovaní štvrtok LIVE

Ak by uspela Gutová-Behramiová, bolo by to prvý titul pre Švajčiarky od premiérovej medailovej súťaže v roku 1987 (Maria Walliserová). Len jedna krajina dokázala dobyť zlato viackrát a Rakúsku sa to podarilo hneď 7-krát. V Cortine však jeho zraneniami oslabený ženský tím tie úplne najvyššie ambície nemá.

Opačne je to medzi mužmi. Vincent Kriechmayr suverénne vedie poradie tejto disciplíny v SP a spolu s druhým krajanom Matthiasom Mayerom majú najstabilnejšiu formu. Toto je však faktor, ktorý na MS často nezaváži a predovšetkým to platí pre rakúske tímy.

Zjazdárska superveľmoc chodieva na vrcholy nabitá bodmi zo Svetového pohára, ale mnohokrát siahala na medaily ťažko a na zlaté takmer vôbec. A toto je tiež výzva nielen pre namotivovaných Švajčiarov či Nórov, ale aj pre obhajcu titulu Taliana Domimika Parisa, ktorý sa v januári postupne vrátil to kĺzavej špičky.  

"Tieto odklady sú nepríjemné. Ale dôležité je, že viem, s čím mám ísť do pretekov. Proste nabrať odvahu na totálne riziko. Bolo by to trpké, keby som moju šancu prespal, takže na úspech musím myslieť v každom oblúku," prezradil recept na triumf top-favorit Kriechmayr.

Aktualizuj online prenos
Koniec časová značka Dnešné preteky sú úspešne za nami.
43 Posledná súťažiaca bola Slovinka Meta Hrovatová, ktorá preťala cieľovú rovinku so stratou 3.20 sekundy, čo ju zaradilo na 28. miesto.
42 Predposlednou pretekárkou bola Ukrajinka Anastastia Šepilenkovová, ktorá stratila bez mála 7.5 sekundy.
41 Alexandra Tilleyová sa pridáva ku Kanaďanke Valérii Grenierovej a dnešný závod nedokončí. Nasledovať bude menšia úprava ochranných sietí, do ktorých Britka narazila. Lyžiarka je však v poriadku.
40 Štvrtú desiatku pretekárok uzatvorila Argentínčanka Francesca Baruzziová Farriolová, ktorá bola o stotinu rýchlejšia ako doposiaľ 35. Greta Smallová.
39 Američanka Jacqueline Wilesová končí o dve stotiny na horšej 31. priečke.
38 Greta Smallová sa so stratou 5.49 sekundy radí na priebežné 34. miesto.
37 Keňanka Sabrina Simaderová prišla so stratou 8.36, a preto ide logicky na posledné miesto.
36 Ďalšou pretekárkou bola Nevena Ignjatovićová. Tá sa radí s časom 1:30.04 na priebežné 31. miesto.
35 Švédka Lin Ivarssonová preťala cieľovú rovinku len so stratou 4.71 sekundy.
34 Rumunka Ania Monica Caillová dnešný závod ani neodštartovala.
33 Američanka A.J. Hurtová nechala za sebou štyri pretekárky, a preto sa aktuálne zaraďuje na 28. miesto.
32 Elvedina Muzaferijaová prišla do cieľa so stratou, ktorá činí viac než šesť sekúnd a z toho nemôže byť lepšie ako posledné miesto.
31 Štvrtú desiatku odštartovala Poľka Maryna Gąsienicová-Danielová. Tá prišla do cieľa s časom 1:28.47.
Priebežné poradie (30/44):

1. Lara Gutová-Behramiová (SUI) 1:25,51 min
2. Corinne Suterová (SUI) +0,34 s
3. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,47
4. Ester Ledecká (CZE) +0,53
5. Kajsa Vickhoff Lieová (NOR) +0,65
6. Marie-Michéle Gagnonová (CAN) +0,78
7. Tamara Tipplerová (AUT) +0,87
8. Michelle Gisinová (SUI) +0,89
9. Petra Vlhová (SVK) +0,90
10. Federica Brignoneová (ITA) +1,09
11. Marta Bassinová (ITA) +1,19
12. Ragnhild Mowinckelová (NOR) +1,23
13. Tessa Worleyová (FRA) +1,30
13. Priska Nuferová (SUI) +1,30
15. Breezy Johnsonová (USA)
16. Ariane Rädlerová (AUT) +1,59
17. Christine Scheyerová (AUT) +1,65
18. Elena Curtoniová (ITA) +1,79
19. Kira Weidleová (GER) +1,93
20. Stephanie Venierová (AUT) +2,03
21. Tiffany Gauthierová (FRA) +2,20
22. Isabella Wrightová (USA) +2,29
23. Francesca Marsagliaová (ITA) +2,47
24. Maruša Ferková (SLO) +2,64
25. Ilka Štuhecová (SLO) +2,86
26. Laura Gaucheová (FRA) +2,87
27. Julija Pleškovová (RSF) +3,59
28. Estelle Alphandová (SWE) +3,94
29. Tifany Rouxová (FRA) +4,65

Valérie Grenierová (CAN) – DNF
30 Jubilejnou tridsiatou pretekárkou bola Slovinka Ilka Štuhecová, ktorá dnes neskončí lepšie ako na 25. mieste.
29 Prvá a jediná Nemka na trati Kira Weidleová sa so stratou takmer dvoch sekúnd vtesnala do druhej desiatky, a tak je zatiaľ 19-ta.
28 Prvou pretekárkou, ktorá nedokončí dnešný SuperG je Valérie Grenierová.
27 Estelle Alphandová končí s bezmála štvorsekundovou stratou na predposlednom mieste.
26 Tretia z francúzskych pretekárok je Laura Gaucheová, ktorá prišla do cieľa so stratou takmer troch sekúnd.
25 Isabella Wrightová bola vo vrchnej časti veľmi rýchla, no v úseku medzi druhým a tretím medzičasom stratila viac než sekundu. V cieli to činí jej 21. pozíciu.
24 Američanka Breezy Johnsonová ide so stratou niečo okolo 1.5 sekundy na priebežné 15. miesto.
23 Slovinka Maruša Ferková zdolala Pleškovovú aj Rouxovú.
22 Francúzska Tifany Rouxová mala obrovské problémy a takmer preteky nedokončila. Napokon sa z nepriaznivej situácie dokázala pozbierať a prišla do cieľa na 22. mieste.
21 Tretiu desiatku načala Julija Pleškovová. Ruska však prišla do cieľa s časom, ktorý ju radí na samí koniec výsledkovej listiny.
Priebežné poradie (20/44):

1. Lara Gutová-Behramiová (SUI) 1:25,51 min
2. Corinne Suterová (SUI) +0,34 s
3. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,47
4. Ester Ledecká (CZE) +0,53
5. Kajsa Vickhoff Lieová (NOR) +0,65
6. Marie-Michéle Gagnonová (CAN) +0,78
7. Tamara Tipplerová (AUT) +0,87
8. Michelle Gisinová (SUI) +0,89
9. Petra Vlhová (SVK) +0,90
10. Federica Brignoneová (ITA) +1,09
11. Marta Bassinová (ITA) +1,19
12. Ragnhild Mowinckelová (NOR) +1,23
13. Tessa Worleyová (FRA) +1,30
13. Priska Nuferová (SUI) +1,30
15. Ariane Rädlerová (AUT) +1,59
16. Christine Scheyerová (AUT) +1,65
17. Elena Curtoniová (ITA) +1,79
18. Stephanie Venierová (AUT) +2,03
19. Tiffany Gauthierová (FRA) +2,20
20. Francesca Marsagliaová (ITA) +2,47
20 Druhú desiatku uzatvorila Stephanie Venierová. Rakúšanka prišla do cieľa na 18. priečke.
19 Francesca Marsagliaová strácala hneď na úvod viac než sekundu. Toto manko sa jej už nepodarilo skresať a so stratou takmer 2.5 sekundy putuje na posledné miesto.
18 Rakúšanka Christine Scheyerová sa taktiež radí na 16. miesto, a preto odsúva Curtoniovú o miesto vyššie.
17 Elena Curtoniová na všetkých medzičasoch strácala vždy o približne 0,3 sekundy viac a viac. V cieli je z toho napokon strata 1.79 sekundy, čo činí jej 16. miesto.
16 Tessa Worleyová má zhodný čas ako Priska Nuferová.
15 dôležité Petra Vlhová predviedla viac než solídnu jazdu, v ktorej bola po treťom medzičase na treťom mieste, no napokon je z toho so stratou 0.9 sekundy len deviate miesto.
14 Poslednou pretekárkou pred naším želiezkom v ohni je Michelle Gisinová. Skúsená Švajčiarka sa nevyvarovala chybe, a preto sa zaraďuje na ôsmu pozíciu.
13 Nórka Kajsa Vickhoff Lieová bola po prvých dvoch medzičasoch na treťom mieste, ale spomalila a je z toho napokon len piate miesto.
12 Marie-Michéle Gagnonová predviedla solídnu jazdu, ktorá ju momentálne zaradila na priebežnú piatu priečku.
11 dôležité Ani Ester Ledecká sa nevyhla chybe! Aj kvôli nej prichádza do cieľa na štvrtom mieste so stratou 0.53 sekundy.
Priebežné poradie (10/44):

1. Lara Gutová-Behramiová (SUI) 1:25,51 min
2. Corinne Suterová (SUI) +0,34 s
3. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,47
4. Tamara Tipplerová (AUT) +0,87
5. Federica Brignoneová (ITA) +1,09
6. Marta Bassinová (ITA) +1,19
7. Ragnhild Mowinckelová (NOR) +1,23
8. Priska Nuferová (SUI) +1,30
9. Ariane Rädlerová (AUT) +1,59
10. Tiffany Gauthierová (FRA) +2,20
10 Jubilejnou desiatou pretekárkou bola Priska Nuferová. Aj napriek jednej väčšej chybe Švajčiarka prišla do cieľa na ôsmom mieste.
9 Najväčšia nádej talianskej reprezentácie v dnešných pretekoch je bezpochyby Federica Brignoneová. Pódium z toho dnes určite nebude, pretože sa posunula len pred krajanku Bassinovú na piatu priečku.
8 Ragnhild Mowinckelová bola vo všetkých medzičasoch v červených číslach. V konečnom dôsledku to činí jej aktuálne šieste miesto.
7 dôležité Najväčšia favoritka dnešných pretekov je Lara Gutová-Behramiová. Tá predviedla viac než výbornú jazdu a s časom 1:25.51 ide na prvé miesto!
6 Ariane Rädlerová nebude štvrtá v poradí, ktorá pôjde na priebežné prvé miesto. Do cieľa prišla totižto so stratou 1.25 sekundy.
5 dôležité Corinne Suterová s menšími problémami hneď v úvode, kedy ju jedna z bránok výrazne spomalila. Všetky medzičasy boli výrazne v červených číslach, ale napokon Švajčiarka prichádza do cieľa o 13 stotín skôr ako Shiffrinová.
4 dôležité Zlatá medailistka z posledných MS v alpskom lyžovaní Mikaela Shiffrinová ide s časom 1:25.98 na priebežnú prvú priečku.
3 Tamara Tipplerová bola vo všetkých medzičasoch lepšia a vďaka výbornému záveru je to vedúci čas o 32 stotín.
2 Tiffany Gauthierová začala rýchlejšie ako Bassinová, ale do cieľa prišla v konečnom dôsledku so stratou vyše sekundu.
1 Ako prvá pretekárka sa predstavila Marta Bassinová, ktorá stanovila úvodný čas na 1:26.70.
Štart časová značka Dnešné preteky boli úspešne odštartované.
Štartovná listina sa mierne upravila:

1. Marta Bassinová (ITA)
2. Tiffany Gauthierová (FRA)
3. Tamara Tipplerová (AUT)
4. Mikaela Shiffrinová (USA)
5. Corinne Suterová (SUI)
6. Ariane Rädlerová (AUT)
7. Lara Gutová-Behramiová (SUI)
8. Ragnhild Mowinckelová (NOR)
9. Federica Brignoneová (ITA)
10. Priska Nuferová (SUI)
11. Ester Ledecká (CZE)
12. Marie-Michéle Gagnonová (CAN)
13. Kajsa Vickhoff Lieová (NOR)
14. Michelle Gisinová (SUI)
15. Petra Vlhová (SVK)
16. Tessa Worleyová (FRA)
17. Elena Curtoniová (ITA)
18. Christine Scheyerová (AUT)
19. Francesca Marsagliaová (ITA)
20. Stephanie Venierová (AUT)
21. Julija Pleškovová (RUS)
22. Tifany Rouxová (FRA)
23. Maruša Ferková (SLO)
24. Breezy Johnsonová (USA)
25. Isabella Wrightová (USA)
26. Laura Gaucheová (FRA)
27. Estelle Alphandová (SWE)
28. Valérie Grenierová (CAN)
29. Kira Weidleová (GER)
30. Ilka Štuhecová (SLO)
31. Maryna Gąsienicová-Danielová (POL)
32. Elvedina Muzaferijaová (BIH)
33. A.J. Hurtová (USA)
34. Lin Ivarssonová (SWE)
35. Ania Monica Caillová (ROU)
36. Nevena Ignjatovićová (SRB)
37. Sabrina Simaderová (KEN)
38. Greta Smallová (AUS)
39. Jacqueline Wilesová (USA)
40. Francesca Baruzziová Farriolová (ARG)
41. Alexandra Tilleyová (GBR)
42. Anastasia Šepilenková (UKR)
43. Meta Hrovatová (SLO)
SuperG žien v Cortine d'Ampezzo sa napokon odjazdí v náhradnom termíne vo štvrtok 11.02. so štartom o 10:45.
dôležité Ani dnešné preteky sa neuskutočnia. Podmienky neboli ideálne ani po presunutí štartu o približne 400 metrov nižšie. SuperG sa možno pôjde vo štvrtok, kedy je naplánované voľno.
dôležité Keďže hmla vo vrchných pasážach pretekov neustupovala, organizátori boli nútení presunúť štart o niečo nižšie. Momentálne je stanovaný štart dnešných pretekov na 14:00.
dôležité Aj začiatok dnešného závodu sprevádzajú problémy. Štart je odložený, pretože vo vrchnej časti je hmla.
Vítame vás pri sledovaní dnešného onlajn textového prenosu z Majstrovstiev sveta v alpskom lyžovaní. Šampionát mal začať už včera, ale pre nepriaznivé podmienky budú dnešné SuperG žien prvými pretekmi.

Minuloročnou víťazkou je Američanka Mikaela Shiffrinová. Tá bude mať dnes štartovacie číslo 10. Hneď po nej pôjde české želiezko v ohni Ester Ledecká. Naša Petra Vlhová bude dnes štartovať na 15. priečke. Najväčšou favoritkou bude však Lara Gutová-Behramiová. Tá drží aktuálne famóznu sériu štyroch výherných SuperG v rade.
Štartovná listina:

1. Marta Bassinová (ITA)
2. Priska Nuferová (SUI)
3. Tamara Tipplerová (AUT)
4. Tiffany Gauthierová (FRA)
5. Federica Brignoneová (ITA)
6. Stephanie Venierová (AUT)
7. Lara Gutová-Behramiová (SUI)
8. Ariane Rädlerová (AUT)
9. Corinne Suterová (SUI)
10. Mikaela Shiffrinová (USA)
11. Ester Ledecká (CZE)
12. Marie-Michéle Gagnonová (CAN)
13. Kajsa Vickhoff Lieová (NOR)
14. Christine Scheyerová (AUT)
15. Petra Vlhová (SVK)
16. Michelle Gisinová (SUI)
17. Elena Curtoniová (ITA)
18. Ragnhild Mowinckelová (NOR)
19. Francesca Marsagliaová (ITA)
20. Tessa Worleyová (FRA)
21. Breezy Johnsonová (USA)
22. Alice Robinsonová (NZL)
23. Tifany Rouxová (FRA)
24. Julija Pleškovová (RUS)
25. Laura Gaucheová (FRA)
26. Ilka Štuhecová (SLO)
27. Valérie Grenierová (CAN)
28. Isabella Wrightová (USA)
29. Kira Weidleová (GER)
30. Maruša Ferková (SLO)
31. Maryna Gąsienicová-Danielová (POL)
32. Elvedina Muzaferijaová (BIH)
33. A.J. Hurtová (USA)
34. Lin Ivarssonová (SWE)
35. Ania Monica Caillová (ROU)
36. Estelle Alphandová (SWE)
37. Nevena Ignjatovićová (SRB)
38. Sabrina Simaderová (KEN)
39. Greta Smallová (AUS)
40. Jacqueline Wilesová (USA)
41. Francesca Baruzziová Farriolová (ARG)
42. Alexandra Tilleyová (GBR)
43. Anastasija Šelipenková (UKR)
44. Meta Hrovatová (SLO)
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:00.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo