Petra Vlhová zažila zázrak, veľký krištáľový glóbus je bližšie ako sa môže zdať

14. 3. 2021 |
 

Potom ako Petra Vlhová ovládla prvý slalom v Aare, prišla nečakaná chyba v 1. kole toho sobotňajšieho. Naša pretekárka však následne ukázala obrovskú psychickú odolnosť a najlepším časom sa dostala z 27. na konečné 8. miesto druhého slalomu v Aare.

Petra Vlhová po pretekoch v slalome na MS. FOTO: TASR/AP.

Aj vďaka tomuto neskutočnému skoku medzi pozíciami ukázala, ako veľmi túži tento rok vyhrať veľký glóbus zo SP zjazdového lyžovania. Dvadsaťpäťročná Slovenka hneď po štarte urobila obrovskú chybu, takmer minula bránku, ale napokon sa dokázala vrátiť na trať.

Viaceré svetové špecializované médiá sa dokonca zhodli, že chyba Petry Vlhovej a následný návrat na trať bol nevídaný. "Ozajstný zázrak," napísal Neveitalia.it, ktorý následne doplnil, že Vlhová so ziskom 32 bodov urobila veľký krok k zisku veľkého glóbusu. Petra Vlhová totiž vďaka tomu totiž navýšila svoj náskok pred Larou Gutovou-Behramiovou na 96 bodov.

Finále SP v zjazdovom lyžovaní štartuje už túto stredu a postupne sa pretekárky predstavia v štyroch dňoch v štyroch disciplínach - zjazd, super-G, obrovský slalom a slalom.

Všetci dobre vedia, že kto je v tejto sezóne favoritom v kĺzavých disciplínach, no zároveň je jasné, že v tej poslednej bude Gutová-Behramiová chýbať, čo v konečnom dôsledku môže pomôcť Petre Vlhovej k vysnívanému úspechu.

Petra Vlhová sa môže vo finále SP spoliehať aj na počaie

Podľa neveitalia.it však môže 25-ročná pretekárka profitovať aj z predpovedi počasia, ktorá hlási nepriaznivé podmienky od prvých dní a dokonca by mohlo ovplyvniť tréningy zjazdu. Pokiaľ by sa neuskutočnil ani jeden, tak podľa pravidiel FIS sa zjazd nebude môcť ísť. Navyše, už by nebol ani možný náhradný termín, nakoľko ide o vyvrcholenie sezóny.

Program finále SP v zjazdovom lyžovaní v Lenzerheide

  • 17. marec (streda) zjazd
  • 18. marec (štvrtok) super-G
  • 20. marec (sobota) obrovský slalom
  • 21. marec (nedeľa) slalom

Napriek tomu sa bude chcieť doma Lara Gutová-Behrámiová určite predviesť a určite bude mať za sebou veľkú podporu domácich priaznivcov. Hoci nebudú priamo pri trati určite bude fanúšikov cítiť. Druhou stranou finále môže byť aj to, ako sa k celej situácii postavia domáci usporiadatelia.

„Iba sa obávam finále Svetového pohára, ktoré bude vo Švajčiarsku. Lara bude doma, je to veľká a vplyvná federácia. V minulosti som také veci zažil s Tinou (Mazeovou – pozn. red.). Viem, ako to je, Dúfam však, že všetko prebehne v poriadnu. Nech vyhrá ten, kto si to zaslúži,“ povedal pre sportnet.sk po pretekoch v Jasnej Livio Magoni.

Slová talianskeho odborníka hovoria za všetko. Lenže plány Lary Gutovej-Behramiovej môže skrížiť ďalšia nečakaná skutočnosť. Návrat Sofie Goggiovej, ktorá oznámila, že bude štartovať v Lenzerheide a v stredu vo švajčiarskom stredisku zabojuje o malý glóbus za zjazd. Pokiaľ by sa jej to podarilo, veľmi by pomohla Petre Vlhovej k celkovému triumfu.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo