Petra Vlhová ide slalom v Aare, pozrite si jej program a informácie o štarte

11. 3. 2021 |

Petra Vlhová sa po pretekoch v Jasnej presunie do Švédska, kde sa v lyžiarskom stredisku v Aare pôjde o 12. - 13. marca slalom.

Petra Vlhová na trati počas 1. kola slalomu v Jasnej. FOTO: TASR.

Slovenská pretekárka prichádza do Švédska s veľkým odhodlaním urobiť ďalší krok k zisku veľkého glóbusu. Potom ako po víťazstve v obrovskom slalome v Jasnej stiahla náskok na Laru Gutovú-Behramiovú na 36 bodov, sa bude chcieť už v piatok vrátiť na čelo celkového poradia.

"Ťažko sa mi hľadajú slová. Je to niečo úžasné. Každý, kto sleduje tento šport, vie, že som v predchádzajúcich obrovských slalomoch nebola v dobrej forme a trápila som sa v nich. Snažila som sa to zmeniť, vymenila som lyže za ľahšie a začala postupne cítiť istotu. Veľmi som túžila zajazdiť dobre na domácej trati.

Sledujte 1. kolo sobotňajšieho slalomu žien v Aare ONLINE na Športinak.sk - kliknite

Chceli sme tu vyhrať, ale boli sme realisti vzhľadom na moju formu. Keď som zistila, že som zvíťazila, začala som plakať. Úprimne, netuším, či som niekedy mala také emócie, ako dnes.

Petra Vlhová ide slalom v Aare - program

Bol to môj sen zvíťaziť tu, na domácej trati, dokázať, že na to mám," povedala Vlhová. Sebavedomie jej dodalo druhé miesto v sobotnom slalome: "Veľmi mi pomohla moja mentálna trénerka, bez nej by som nedokázala byť tu doma taká pokojná. Sú to obrovské tlaky. Sama som bola prekvapená, ako to zvládam."

Seriál SP žien sa teraz presúva do Are, vo švédskom stredisku sú v piatok a sobotu na programe dva slalomy. Sezóna vyvrcholí finálovými pretekmi vo švajčiarskom Lenzerheide (17.-21. marca).

"Teraz ideme do Are, kde musíme urobiť 200 bodov pred záverom vo Švajčiarsku. Verím, že do Lenzerheide pôjdeme z prvého miesta celkového poradia a tam sa potom rozhodne," dodal Magoni.

Petra Vlhová v TV, kde môžete preteky sledovať

Ako vždy priamy prenos z oboch pretekov ponúkne aj tentokrát druhý okruh RTVS. V sobotu začína program prenosom z 1. kola od 13:15 h a 2. kolo od 16:20 h. V sobotu potom ponúkne RTVS 2 priamy prenos slalomu žien od 10:15 h, resp. 13:30 h. Priamy prenos SP žien z Aare bude vysielať aj ČT Sport. Kým piatok začne svoje vysielanie 1 kolom od 13:25 hod. a 2. kolo od 16:25 hod, v sobotu štartujú prenosy od 10:30 h, resp. 13:40 h. Slalom v Aare ponúkne aj Eurosport, kde na prvom okruhu začína program v piatok od 13:15 h., resp. 16:00 h., v sobotu štartuje program od 10:30 h., resp. 13:30 h.

Favoritky

Najväčšou ašpirantkou na triumf v oboch slalomoch bude patriť Petra Vlhová. Hoci uplynulý víkend v Jasnej skončila v tejto disciplíne 2. za Mikaelou Shiffrinovouo, triumf z obrovského slalomu jej dodal sebavedomie, potrebné na zisk ďalších dôležitých bodov. Podľa jej trénera si idú do Švédska po plný počet teda 200.

Petra Vlhová - SP Aare program a informácie

Lenže prekaziť jej to bude chcieť Mikaela Shiffrinová, ktorá už našla stratenú formu, keď v slalome v Jasnej dominovala. Následne však prejavila veľkú frustráciu po nedeľňajšom "obráku", kde obvinila organizátorov z manipulácie pretekov. Aj táto skutočnosť môže zohrať úlohu v nastavení americkej lyžiarky v Aare.

Do boja o celkové prvenstvo bude chcieť však prehovoriť aj Michelle Gisinová, ktorá však už stráca na vedúcu dvojicu 287, resp. 251 bodov. Stále je však v hre, čo bude pre Petru Vlhovú ďalšia konkurencia.

Tá bude na našu pretekárku číhať aj zo strany rakúskej pretekárky Kathariny Liensbergerovej, ktorá v Jasnej skončila tesne za pódiom. Na treťom mieste bola Wendy Holdenerová, ktorá bude patriť medzi ašpirantky na pódium aj teraz.