Petra Vlhová obsadila vo Flachau 4. miesto, slalom ovládla Mikaela Shiffrinová (VIDEO)

12. 1. 2021 |

Petra Vlhová, Mikaela Shifrrinová, Flachau, 2021, zjazdové lyžovanie, slalom, SP, výsledok. Petra Vlhová skončila v nočnom slalome vo Flachau na 4. priečke. Víťazkou sa stala Mikaela Shiffrinová.

Petra Vlhová v cieli po slalome vo Flachau. FOTO TASR

Petra Vlhová, Mikaela Shifrrinová, Flachau, 2021, slalom, zjazdové lyžovanie, SP, výsledok. Petra Vlhová obsadila v nočnom slalome Svetového pohára vo Flachau štvrté miesto.

V utorňajšej súťaži zaostala za víťaznou Američankou Mikaelou Shiffrinovou o 62 stotín sekundy. Druhá skončila domáca Rakúšanka Katharina Liensbergerová (+0,19 s) a tretia bola Švajčiarka Wendy Holdenerová (+0,43 s).

Dvadsaťpäťročná Shiffrinová sa 68. víťazstvom v pretekoch SP osamostatnila na tretej priečke historických tabuliek od Rakúšana Marcela Hirschera. Viac majú na konte iba Švéd Ingemar Stenmark (86) a jej krajanka Lindsey Vonnová (82).

Petra Vlhová obsadila vo Flachau 4. miesto

V slalome dosiahla rekordný 44. triumf, v tejto disciplíne sa dočkala prvýkrát od 29. decembra 2019, keď bola na najvyššom stupienku v ďalšom rakúskom stredisku Lienz. Počet pódiových umiestnení v prestížnom seriáli zaokrúhlila na jubilejných 100.

"Je to veľké víťazstvo, ktoré ma stálo veľa síl, teraz mnou lomcujú obrovské emócie. Na rekordy nemyslím, skôr mi záleží na tom, aby som bola silná a aby som lyžovala s radosťou. Mala som pocit, ako keby som sa vrátila k môjmu lyžovaniu z minulých rokov," povedala Američanka vo vysielaní Eurosportu.

Vlhová figurovala po prvom kole na tretej priečke. Za vedúcou Shiffrinovou však zaostávala iba o 14 stotín sekundy, priebežne druhá bola Holdenerová (+0,08 s). Slovenka štartovala ako dvojnásobná obhajkyňa víťazstva na prestížnom podujatí pod umelým osvetlením.

V rokoch 2019 i 2020 triumfovala s dvojkou a rovnaké číslo si vyžrebovala aj tentoraz. Za hustého sneženia si strážila stopu, chýbalo jej však čosi z dynamiky, keď jej agresívny štýl príliš nesedel v týchto podmienkach. Tesne pred ňou figurovala Holdenerová, ktorá sa na zjazdovku Hermanna Maiera vydala ako prvá bez porovnávacích medzičasov.

Výsledky nočného slalomu SP vo Flachau

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:47,92 min

2. Katharina Liensbergerová (Rak.) +0,19 s

3. Wendy Holdenerová (Švaj.) +0,43

4. Petra VLHOVÁ (SR) +0,62

5. Michelle Gisinová +1,52,

Shiffrinová bola na poslednom medzičase v červených číslach, no jazdu vygradovala a na čelo sa vyšvihla vďaka záverečnej pasáži. Liensbergerová na štvrtom mieste zaostala o 0,33 sekundy, ďalšie lyžiarky už nabrali vyše sekundové manko. Na jednu z terénnych vĺn doplatila piata Švajčiarka Michelle Gisinová (+1,09 s).

Slalom vo Flachau ovládla Mikaela Shiffrinová, Vlhová skončila 4.

V druhom kole sa na čele dlho držala Švajčiarka Camille Rastová so štartovým číslom 57. Vystriedala ju až Gisinová, ktorá išla bez chyby a excelentne si poradila predovšetkým so spodnou časťou. Liensbergerová však jazdu na hrane rizika zvládla bez jediného zaváhania a zašla najlepší čas druhého kola.

Vlhová útočila a spočiatku zvýšila svoj náskok, ale za druhým medzičasom sa dopustila veľkej chyby, ktorá ju značne pribrzdila. Ďalšie problémy jej narobila terénna vlna a slovenská reprezentantka netriumfovala vo Flachau tretíkrát za sebou.

"Konkurencia je naozaj silná a už minimum chýb ma stojí víťazstvo alebo pódiové umiestnenie. Riskovala som, ale, žiaľ, dnes to nevyšlo," uviedla víťazka troch tohtosezónnych slalomov pre RTVS.

Udržala sa pred ňou Holdenerová, svoj rytmus našla aj Shiffrinová, ktorá sa napriek skvelej jazde Liensbergerovej držala po celý čas v zelených číslach a pridala štvrtý miestny úspech.