Petra Vlhová sa po Super G sťažovala na trať, Ester Ledecká si všimla niečo iné

12. 2. 2021 |
 

Petra Vlhová má za sebou premiéru na trati Olympia delle Tofane. Po pretekoch však nebola nadšená aj preto, že od tretieho miesta ju delilo len 47 stotín sekundy. 

Petra Vlhová počas super G na MS v zjazdovom lyžovaní. FOTO: TASR/AP

Slovenská lyžiarka síce neurobila väčšiu chybu, ale mala niekoľko drobných zaváhaní a v tiahlych zákrutách jej pri zmenách ťažiska chýbal esprit.

„Hodnotím to dobre, ale nie úplne najlepšie. Neurobila som veľké chyby, no dalo sa ísť trošku rýchlejšie, sneh bol mäkší a trošku som sa trápila,“ povedala 25-ročná Slovenka po svojej premiére na zjazdovke Olympia delle Tofane.

Podobné pocity z trate mala aj česká reprezentantka Ester Ledecká, ktorá vyštartovala na svah ako 11. v poradí. Lenže namiesto kvality trate si všimla niečo iné.

„Bolo to totiž postavené dosť „obrákovo“. Staval to Talian a keďže sa Sofia Goggiová bohužiaľ zranila, tak to postavil skôr pre ich pretekárky – Brignoneovú a Bassinovú.“

„Zatočil to riadne, čo asi úplne nehralo do kariet práve mne, nie som špecialistka na „obráky“, len na tom pracujeme,“ povedala pre indes.cz 25-ročná rodáčka z Prahy. A práve pre ostré zákruty v niektorých častiach svahu ostával po pretekárkach mäkší sneh, ktorý spomínala práve Petra Vlhová.

Ester Ledecká sa z výsledku tešila

„Asi aj preto sa trať viac rozbíjala, museli sme viac zaberať v zatočených oblúkoch, kde sa to potom trhá. Som však prekvapená, ako to organizátori zvládli. To nie je len tak, keď vám za štyri dni napadá meter snehu,“ dodala Ledecká, ktorú od pódia delilo len šesť stotín sekundy.

Česká reprezentantka napriek tomu bola so svojou jazdou spokojná. „Je to dosť blízko k najlepším lyžiarkám na svete. Som rada, že som sa k najlepším zase priblížila, to je pre mňa dôležité. Som za ten výsledok fakt rada, pretože Super G je jedna z najťažších disciplín.“

Kým česká reprezentantka, ktorá od decembra spolupracuje s tímom Petry Vlhovej brala svoje štvrté miesto celkom pozitívne, na našej pretekárke bolo badať sklamanie.

„V super-G som bola v predchádzajúcich pretekoch druhá, ale musíme byť realisti, nečakala som, že teraz budem na pódiu v každých pretekoch, hoci v rýchlostných disciplínach sa cítim lepšie. Deviate miesto je ako keby nič, na MS sa berú len medaily,“ priznala otvorene Vlhová.

Zverenkyňa Livia Magoniho teraz bude čakať na ďalšie preteky do pondelka, kedy sa ide alpská kombinácia. Dovtedy bude Vlhová v piatok aj sobotu trénovať slalom, keďže vynecháva zjazd ako jedinú z individuálnych disciplín.

„V nedeľu mám voľno a potom na mňa čaká veľmi náročný týždeň,“ dodala líderka celkového poradia Svetového pohára, na ktorú čakajú štyri štarty v intervale šiestich dní. V troch z nich bude obhajovať medaily z predchádzajúcich MS vo švédskom Are. 

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo