Petra Vlhová prišla o pozíciu líderky SP, po zjazde vo Val di Fassa ju na čele strieda Gutová

26. 2. 2021 |
 

Petra Vlhová sa priebežne umiestnila v elitnej desiatke v zjazde vo Val di Fassa. Na čele však bola Lara Gutová-Behramiová, ktorá tak zosadila Slovenku z čela priebežného poradia SP.

Petra Vlhová počas zjazdu vo Val di Fassa. FOTO: TASR/AP.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová prišla o vedenie v celkovom poradí Svetového pohára. V piatkovom zjazde vo Val di Fassa obsadila deviate miesto s mankom 1,12 sekundy na víťaznú Švajčiarku Laru Gutovú-Behramiovú, ktorá ju na čele hodnotenia predstihla o 29 bodov.

Druhá skončila Rakúšanka Ramona Siebenhoferová (+0,02 s) a tretia bola ďalšia Švajčiarka Corinne Suterová (+0,26).

Priebeh prvého zjazdu vo Val di Fassa ste mohli sledovať ONLINE - kliknite >>

Dvadsaťdeväťročná Gutová-Behramiová nadviazala na úspešné majstrovstvá sveta v Cortine d'Ampezzo, kde získala dve zlaté a jednu bronzovú medailu.

Výsledky piatkového zjazdu SP vo Val di Fassa

1. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) 1:23,93 min,

2. Ramona Siebenhoferová (Rak.) +0,02 s,

3. Corinne Suterová (Švaj.) +0,26,

4. Kira Weidleová (Nem.) +0,33,

5. Breezy Johnsonová (USA) +0,36,

6. Kajsa Vickhoff Lieová (Nór.) +0,82,

7. Marie-Michele Gagnonová (Kan.) +0,84,

8. Laura Pirovanová (Tal.) +0,90,

9. Petra VLHOVÁ (SR) a Michelle Gisinová (Švaj.) obe +1,12

Dosiahla 31. víťazstvo na podujatiach SP, z toho jubilejné desiate v kráľovskej alpskej disciplíne. Pred súťažou zaostávala za Vlhovou o 42 bodov, za triumf si pripísala stovku, zatiaľ čo doterajšia líderka získala za deviatu priečku 29 bodov.

Švajčiarka zvíťazila vo štvrtej súťaži v rýchlostných disciplínach SP za sebou, horšie ako druhá neskončila už celkovo v šiestich pretekoch v sérii.

Petra Vlhová už nie je líderkou SP v zjazdovom lyžovaní

V talianskom stredisku sa náhradný zjazd za preteky v nemeckom Garmisch-Partenkirchene išiel v teplom, výrazne jarnom počasí. Lyžiarky sa v úvodnej pasáži snažili aj na terénnych vlnách držať čo najviac kontakt s podložkou, aby nabrali rýchlosť do rovinatejšej časti. Gutová-Behramiová sa na trať vydala so sedmičkou, maximálne sa usilovala o jazdu v zjazdárskom postoji.

Zároveň sa jej darilo oblúky prechádzať čisto a vysokou stopou. Hoci na treťom a štvrtom medzičase mierne zaostávala, do cieľového úseku si priviezla vysokú rýchlosť a tesne sa dostala do zelených čísel.

Rozdiel dvoch stotín medzi ňou a Siebenhoferovou bol v prepočte 56 centimetrov. "Je to špecifický kopec, musíte nájsť rovnováhu medzi dravosťou a technikou lyžovania.

Dnes som vyhrala v spodnej časti, sneh bol odlišný v porovnaní s tréningami, čo ma príjemne prekvapilo. Bolo to jednoduchšie, na lyžiach som sa cítila stabilnejšie. Do zajtra ešte mám na čom popracovať, náskok bol tesný," povedala víťazka podľa portálu laola1.at.

Vlhová v dvoch tréningoch zaostala za najrýchlejšími o 2,74 a 1,96 sekundy. V čase jej štartu s číslom 19 už vrchná pasáž vplyvom teploty mäkla. Dvadsaťpäťročná slovenská reprezentantka sa napriek veľmi agresívnej jazde vyhral väčším zaváhaniam, jej odstup narastal veľmi mierne a sekundu presiahol až v cieli.

Lara Gutová-Behramiová je na čele SP v zjazdovom lyžovaní

Z ôsmej pozície po dojazde klesla ešte o jedno miesto, rovnaký čas mala aj Švajčiarka Michelle Gisinová, ktorej v celkovom poradí prestížneho seriálu patrí tretia pozícia. "Môj výkon hodnotím veľmi dobre, v porovnaní s tréningami som išla oveľa lepšie a vydala som zo seba maximum.

Celkové poradie SP (po 23 z 33 súťaží)

1. Gutová-Behramiová 1047 bodov

2 VLHOVÁ 1018

3. Gisinová 836,

4. Marta Bassinová 743,

5. Sofia Goggiová 740

6. Federica Brignoneová (všetky Tal.) 65

Deviate miesto je naozaj veľmi dobré. Ťažko povedať, čo som zmenila, snažila som sa púšťať lyže a zobrať si čo najviac z dvoch tréningov. Tento zjazd vyzerá naoko jednoduchý, ale sú tam pasáže, ktoré som v tréningoch neprechádzala najlepšie," povedala Slovenka.

V sobotu je na programe ďalší zjazd a v nedeľu sa pôjde super-G, obe súťaže (obe o 11.00 h) sú náhrady za zrušené podujatie z čínskeho Jen-čchingu. "Zjazdovka vo Val di Fassa mi nesedí úplne, trošku s tým bojujem. Každou jazdou sa snažím získať skúsenosti, aby to bolo lepšie," dodala Vlhová.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo