Petra Vlhová obsadila v zjazde 12. miesto, vyhrala opäť Gutová-Behramiová (VIDEO)

27. 2. 2021 |
 

Petra Vlhová skončila v druhom zjazde vo Val di Fassa na 12. mieste. Prvá opäť skončila Lara Gutová-Behramiová.

Petra Vlhová v cieli super-G počas majstrovstiev sveta v alpskom lyžovaní. FOTO: TASR/AP.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila dvanásta v sobotnom zjazde Svetového pohára vo Val di Fassa. Zaostala o 1,29 sekundy za víťaznou Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou, ktorá zvýšila svoj náskok na čele celkového poradia SP na 107 bodov.

Druhé miesto obsadila jej krajanka Corinne Suterová (+0,32 s) a tretia bola Nemka Kira Weidleová (+0,68 s).

Gutová-Behramiová nadviazala na víťazstvo z prvej súťaže v talianskom stredisku. Dosiahla 32. triumf na podujatiach prestížneho seriálu, z toho jedenásty v zjazde.

Výsledky sobotného zjazdu SP vo Val di Fassa

1. Lara Gutová-Behramiová 1:25,53 min

2. Corinne Suterová (obe Švaj.) +0,32 s,

3. Kira Weidleová (Nem.) +0,68,

4. Ramona Siebenhoferová (Rak.) +0,76,

5. Kajsa Vickhoff Lieová (Nór.), Laura Pirovanová (Tal.) obe +0,79,

7. Michelle Gisinová (Švaj.) +0,81,

8. Jasmine Fluryová (Švaj.) +0,82,

9. Marie-Michele Gagnonová (Kan.) +0,94,

10. Elena Curtoniová (Tal.) +1,01,

...

12. Petra VLHOVÁ (SR) +1,29

Zvíťazila v piatej súťaži v rýchlostných disciplínach SP za sebou, horšie ako druhá neskončila už celkovo v siedmich pretekoch v sérii. Do boja o veľký glóbus si pripísala ďalších 100 bodov, Vlhová na druhej priečke celkového hodnotenia SP získala 22 bodov.

Zjazd vo Val di Fassa: Petra Vlhová obsadila 12. miesto

Na čele klasifikácie zjazdu zostala Talianka Sofia Goggiová, ktorá z prvých piatich pretekov zimy vyťažila 480 z možných 500 bodov. Po zranení však zisk malého glóbusu nemá vo vlastných rukách.

Už sa pôjde len jeden zjazd na finálovom podujatí SP vo švajčiarskom Lenzerheide, kde ju môžu predstihnúť domáce lyžiarky. Priebežne druhá je Suterová (410 b.), ktorá ak vo finále bude najhoršie druhá, obháji sezónny titul bez ohľadu na všetko ostatné. Pokiaľ skončí tretia alebo nižšie, má šancu aj Gutová-Behramiová (383 b.), ale potrebuje zvíťaziť.

Dvadsaťdeväťročná Švajčiarka si rovnako ako pred piatkovým víťazstvom vybrala číslo 7. V čase, keď sa vydala na trať, okupovali tri z prvých štyroch pozícií jej krajanky, medzi úradujúcu majsterku sveta v tejto disciplíne Corinne Suterovú a Michelle Gisinovú s Jasmine Fluryovou sa vklinila Nórka Kajsa Vickhoff Lieová.

Gutová-Behramiová opäť predviedla bezchybnú jazdu, čo najviac si držala zjazdársky postoj a na skokoch bola kompaktná. Kúsok po kúsku si budovala náskok a hoci mala pred cieľovou pasážou o čosi nižšiu rýchlosť, pohodlne jej to stačilo na vedenie.

"Keď sa vám darí, nie je podstatné, kde sa konajú preteky. V sobotu som lepšie zvládla prostredný úsek a som rada, že sa dokážem zlepšovať zo dňa na deň. Teším sa na nedeľný superobrovský slalom a urobím všetko, aby som tu vyhrala aj tretie preteky," povedala Gutová-Behramiová pre portál laola1.at.

Celkové poradie SP (po 24 z 33 súťaží)

1. Gutová-Behramiová 1147 bodov,

2. VLHOVÁ 1040,

3. Gisinová 872,

4. Marta Bassinová 750,

5. Sofia Goggiová (obe Tal.) 740,

6. Suterová 675

Aj Vlhová štartovala s totožným číslom 19 ako o deň skôr, keď za víťaznou Švajčiarkou na deviatom mieste zaostala o 1,12 sekundy a prišla o vedúce postavenie v celkovom poradí SP. Už vo vrchnej časti nabrala odstup a medzičasy ju radili na horšie umiestnenia.

V spodnej pasáži trocha bojovala s traťou, napriek tomu však dokázala mierne zrýchliť. Po dojazde ju už žiadna lyžiarka neodsunula vo výsledkovej listine. V nedeľu o 11.00 h sa pôjde super-G, obe víkendové súťaže sú náhrady za zrušené podujatie z čínskeho Jen-čchingu.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo