Petra Vlhová vyhrala aj druhý slalom v Levi, takto vyzerala jej víťazná jazda (VIDEO)

22. 11. 2020 |
 

Petra Vlhová, slalom, Levi, nedeľa, jazda, výhra. 1. miesto. Petra Vlhová po sobotňajšom triumfe v Levi, vyhrala slalom aj v nedeľu. Pozrite si ešte raz na jej bezchybnú víťaznú jazdu.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová triumfovala aj v druhom slalome novej sezóny Svetového pohára. V nedeľných pretekoch vo fínskom Levi za ňou o 31 stotín sekundy zaostala Švajčiarka Michelle Gisinová, s ktorou spoločne viedla po 1. kole, tretia skončila Rakúšanka Katharina Liensbergerová (+0,50).

Po víťazstvách v oboch slalomoch v Levi tak s plným počtom 200 bodov vedie hodnotenie disciplíny a s 260 bodmi si upevnila aj vedúce postavenie v celkovej klasifikácii.

Slovenská zjazdárka vo veku 25 rokov vybojovala šestnáste víťazstvo v pretekoch SP. Tým sa vyrovnala dvom bývalým hviezdam zjazdárskeho neba - víťazke SP a trojnásobnej šampiónke z vrcholných podujatí, Rakúšanke Petre Kronbergerovej a Talianke Deborah Compagnoniovej, ktorá má na konte po tri zlaté medaily zo ZOH i MS.

Vlhová počítajúc aj minulú sezónu vyhrala piaty slalom v sérii, čím vyrovnala výkon rakúskej legendy Marlies Schildovej. V Levi dosiahla už svoje tretie víťazstvo.

"Bolo to skutočne ťažké. Cítila som, že som pod tlakom, chcela som potvrdiť sobotňajšie víťazstvo. To sa mi podarilo. Som šťastná, že som dokázala vydať zo seba maximum, celú svoju energiu. Vyhrať dvakrát v Levi je niečo úžasné," povedala v rozhovore pre Eurosport.

Vlhová viedla už po 1. kole, na rozdiel od soboty sa jej však na druhý deň výkonom v prvej jazde vyrovnala iná pretekárka, Gisinová zašla rovnaký čas 54,32 s. Aj na tretej pozícii figurovala Vlhovej švajčiarska súperka, Wendy Holdenerová zaostala 23 stotín. Američanka Mikaela Shiffrinová ako najväčšia rivalka slovenskej zjazdárky sa usadila na štvrtej priečke (+0,37 s).

Petra Vlhová išla slalom v Levi v nedeľu, jej víťazné preteky ste mohli sledovať ONLINE - kliknite >>

Výsledky nedeľného slalomu SP žien v Levi

1. Petra VLHOVÁ (SR) 1:49,05 min.

2. Michelle Gisinová (Švaj.) +0,31 s

3. Katharina Liensbergerová (Rak.) +0,50

4. Wendy Holdenerová (Švaj.) +0,79

5. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,93

6. Franziska Gritschová +0,94

7. Katharina Truppeová (obe Rak.) +1,00

8. Laurence St. Germainová (Kan.) +1,22

9. Irene Curtoniová (Tal.) +1,22,

10. Martina Dubovská (ČR) +1,23

Celkové poradie SP (po 3 z 34 súťaží)

1. VLHOVÁ 260 b.

2. Gisinová 175

3. Shiffrinová 125

4. Liensbergerová 120

5. Marta Bassinová (Tal.) 113

6. Holdenerová 105

Priebežné poradie v slalome (2 z 9): 1. VLHOVÁ 200, 2. Gisinová a Shiffrinová 125, 4. Liensbergerová 120, 5. Holdenerová 100, 6. Truppeová 72 a St. Germainová 72

Na štarte pre nariadenú karanténu opäť chýbali švédske lyžiarky na čele so zásadnou spolufavoritkou Annou Swenn-Larssonovou. Na trať sa vydala ako prvá víťazka predchádzajúceho dňa a Vlhová predviedla opäť svoj vysoký štandard, teda takmer bezchybnú a dynamickú jazdu s určitými rezervami v niektorých oblúkoch.

Naznačil to už výkon ďalšej v poradí, keď Holdenerová s ňou v hornej časti držala krok a malá chybička v strmine ju stála trochu času.

So štvorkou vyrazila do boja Shiffrinová. Od začiatku jej jazdy bolo zrejmé, že ani architektúra kurzu jej k výraznému ataku nepomôže, hoci autorom trate bol americký tréner. Fenomenálna lyžiarka mala menšie problémy prekvapujúco aj v nájazde do zatvoreného úseku a jej strata postupne narastala. V záverečnej rovinke vykĺzala pre seba ešte pár stotín. Po nej išla Gisinová, u ktorej strata tiež najprv rástla, ale napokon predviedla v strmej pasáži najlepšie oblúky.

Petra Vlhová jej program a výsledky v sezóne 2020/21 - kliknite >>

V druhom kole vytýčil bránky švajčiarsky tréner Klaus Mayrhofer. Prekvapujúco ôsma po 1. kole Martina Dubovská, Slovenka jazdiaca za Česko, klesla o dve priečky na 10. miesto, čo je jej druhé najlepšie umiestenie v kariére. Strmá pasáž výborne vyšla Liensbergerovej, ktorá sa vďaka tomu zo šiestej pozície posunula na pódium.

Na jej výkon nestačila ani Shiffrinová, ktorá po strate v strmine nedokázala výraznejšie zrýchliť ani v spodnej plochej časti, a ani Holdenerová. Vlhová hneď od prvej bránky získala výborný rytmus, opäť predviedla dynamickú agresívnu jazdu a v cieli mala pol sekundy k dobru na Liensbergerovú. Ako posledná sa na trať vydala Gisinová, predviedla ďalšiu vydarenú jazdu, ale na výkon Slovenky nestačila.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo