Petra Vlhová dnes vyhrala slalom v Záhrebe, podala neskutočný výkon VIDEO

3. 1. 2021 |
 

Petra Vlhová, dnes, vyhrala, slalom, Záhreb, video. Petra Vlhová dnes po skvelom výkone zvíťazila v slalome Svetového pohára  v Záhrebe.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa teší v cieli zo svojho víťazstva v slalome žien Svetového pohára v alpskom lyžovaní v Záhrebe 3. januára 2021. FOTO TASR - Martin Baumann

Petra Vlhová, dnes, vyhrala, slalom, Záhreb, video. Petra Vlhová dnes po skvelom výkone zvíťazila v slalome Svetového pohára  v Záhrebe.

Petra Vlhová dnes vyhrala slalom v Záhrebe

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová rovnako ako vlani vyhrala slalom Svetového pohára v Záhrebe. V nedeľňajších pretekoch odsunula o päť stotín na druhú priečku Rakúšanku Katharinu Liensbergerovú. Pripísala si na konto 18. triumf v SP, 11. v slalome.

Vďaka zisku 100 bodov si Slovenka upevnila vedenie v celkovom poradí prestížneho seriálu i v priebežnej klasifikácii disciplíny. V počte triumfov v SP sa v historických tabuľkách vyrovnala Američanke Tamare McKinneyovej, jedno víťazstvo ju delí od Rakúšanky Anity Wachterovej a Nemky Viktorie Rebensburgovej.

"Som rada, že som v Záhrebe opäť vyhrala, určite mi to pridá na sebavedomí. Bolo to náročné. V slalome som hľadala formu. Druhé kolo nebolo úplne ideálne, no v záverečných metroch som sa snažila tlačiť lyže do cieľa. Som rada, že to vyšlo. Je to veľmi emotívne víťazstvo," uviedla v cieli Vlhová, ktorá v Záhrebe obhájila Trofej snehovej kráľovnej.

Z predchádzajúcich piatich súťaží v chorvátskej metropole má Slovensko na konte až tri víťazstvá. V roku 2017 sa radovala Veronika Velez-Zuzulová a Vlhová teraz pridala svoj druhý úspech.

Sľubnú východiskovú pozíciu si vytvorila už v 1. kole. V náročných podmienkach sa usadila na čele s náskokom 32 stotín pred Liensbergerovou. Tretia bola s odstupom 38 stotín Gisinová, štvrtá štvornásobná záhrebská šampiónka Američanka Mikaela Shiffrinová.

Slovenská reprezentantka štartujúca s číslom 3 predviedla na rytmickej trati dynamickú jazdu. Po úvodnom medzičase mierne strácala na dovtedy vedúcu Rakúšanku Chiaru Mairovú. Strednú časť trate však zvládla najlepšie zo všetkých.

Vlhová vyhrala slalom v Záhrebe

"Som spokojná. Úprimne, nemala som zo svojej jazdy až taký dobrý pocit. V niektorých pasážach som mala dojem, že robím trochu chyby a že som ďaleko od bránok. Podmienky sú ťažké, trať je hrboľatá. Dokázala som sa však s náročnými podmienkami vyrovnať lepšie ako v Semmeringu. V druhom kole to bude ešte boj, všetko je otvorené," uviedla Vlhová pre RTVS.

V 2. kole, už pod umelým osvetlením, to najlepšie pretekárky na rozbitej trati nemali jednoduché. Vlhová si však napriek chybám v spodnej časti udržala tesný náskok. Je to jej tretí slalomový triumf v sezóne a jubilejné 40. pódiové umiestnenie v kariére.

V novembri Slovenka vyhrala oba slalomy vo fínskom Levi a premožiteľku nenašla ani v paralelnom obrovskom slalome v rakúskom Lechu. V celkovom poradí SP vedie pred Gisinovou o 128 bodov, v hodnotení slalomu má pred Helvétkou 65-bodový náskok.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo