Petra Vlhová opäť s dobrým výsledkom, zjazd v Crans Montana zakončila na 7. mieste (VIDEO)

23. 1. 2021 |
 

Petra Vlhová skončila v druhom zjazde na 7. mieste. V Crans Montana tak navýšila svoj náskok v celkovom poradí SP v zjazdovom lyžovaní.

Petra Vlhová počas druhého zjazdu v Crans Montana. FOTO: TASR/AP.

Talianska lyžiarka Sofia Goggiová zvíťazila v sobotňajšom zjazde Svetového pohára vo švajčiarskom stredisku Crans Montana. Pripísala si štvrtý triumf po sebe v tejto disciplíne a zopakovala výsledok Američanky Lindsey Vonnovej spred troch rokov.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila siedme miesto, za víťazkou zaostala o 1,05 sekundy. Druhé miesto obsadila Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová (+0,27), tretia bola Goggiovej krajanka Elena Curtoniová (+0,60).

výsledky

1. Sofia Goggiová (Tal.) 1:27,75 m

2. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) +0,27 s

3. Elena Curtoniová +0,60

4. Laura Pirovanová (obe Tal.) +0,82

5. Breezy Johnsonová (USA) +0,89

6. Jasmina Suterová (Švaj.) +0,91

7. Petra VLHOVÁ (SR) +1,05

8. Corinne Suterová (Švaj.) +1,10

9. Federica Brignoneová (Tal.) +1,26

10. Michelle Gisinová (Švaj.) +1,32

Dvadsaťosemročná Goggiová dosiahla štvrtý triumf v zjazde v tejto sezóne z piatich možných, celkovo to bolo pre ňu jedenáste víťazstvo v prestížnom seriáli. Talianka sa z triumfu tešila aj v piatok, predtým zvíťazila vo Val d'Isere a St. Antone.

"Som šťastná, že môžem stáť na pódiu spolu s Elenou. Ona bola moja nočná mora, pretože ma vždy dokázala zdolať, keď sme boli deti. Už myslím na  ďalšie preteky, idem deň za dňom, aby som sa ešte viac zlepšovala. Triumf si užijem, ale myslím už na zajtrajšok," citoval Goggiovú portál gazzetta.it.

Ester Ledecká po páde nedokončila

Piatkový zjazd organizátori posadili pre zhoršené poveternostné podmienky nižšie, v sobotu však nefúkal vietor a pretekárky štartovali z vrchu. Preteky nedokončila Češka Ester Ledecká, ktorá v strednej časti trate skončila po páde v ochrannej sieti. Ledeckú mrzel pád o to viac, že bola v tom čase v zelených číslach a útočila na pódiové umiestnenie.

Ťažký pád v Crans Montana, Ester Ledecká nedokončila zjazd (VIDEO) - kliknite >>

Druhá najlepšia zjazdárka z piatkových pretekov sa však zrejme vážnejšie nezranila, gestom do kamery naznačila, že je v poriadku.

Petra Vlhová zvýšila náskok v SP

Vlhová si vďaka 7. miestu pripísala do celkového hodnotenia 36 bodov a zvýšila svoj náskok na čele SP. Jej prenasledovateľka Michelle Gisinová zo Švajčiarska skončila desiata, na konto jej pribudlo 26 bodov.

Vlhová má v súboji o veľký glóbus náskok 120 bodov. "Išlo sa mi veľmi dobre, ale bolo to ťažšie ako včera. Viditeľnosť bola zlá, najmä v poslednej pasáži som si nevidela pod nohy, bol to skôr boj o prežitie. Ale so 7. miestom som spokojná.

Tento kopec sa mi páči, mám na ňom istotu, poznám ho o niečo lepšie. Cítim sa na ňom dobre. Sezóna je ešte dlhá, musím sa sústrediť sama na seba, a aby som získala čo najviac bodov. Nechcem teraz riešiť, aký veľký je môj náskok," uviedla Vlhová pre RTVS v cieľových priestoroch.

celkové poradie SP

1. VLHOVÁ 861, 2. Gisinová 741, 3. Goggiová 654, 4. Bassinová 623, 5. Gutová-Behramiová 567, 6. Mikaela Shiffrinová (USA) 565

celkové poradie v zjazde

1. Goggiová 480, 2. Johnsonová 285, 3. C. Suterová 270, 4. Ledecká 206, 5. Gutová-Behramiová 183, 6. Tamara Tipplerová (Rak.) 165 ... 11. VLHOVÁ 113

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo