Petra Vlhová ide zjazd a super G v Crans Montana, pozrite si program a informácie o pretekoch

20. 1. 2021 |
 

Petra Vlhová, Crans Montana, zjazd, super G, zjazdové lyžovanie, ženy, alpské lyžovanie. Petra Vlhová sa od piatka predstaví v Crans Montana, kde pôjde zjazd a super G.

Petra Vlhová počas zjazdu v St. Anton. FOTO TASR.

Petra Vlhová, Crans Montana, zjazd, super G, zjazdové lyžovanie, ženy, alpské lyžovanie. Nahustený januárový program tak pokračuje pretekmi, v ktorých sa od Petry Vlhovej neočakávajú pódiové umiestnenia. Pre 25-ročnú Liptáčku tak môžu byť tieto preteky oddychom najmä po psychickej stránke.

„Neviem, prečo sa dookola rieši tlak. Žiadny nie je. V tíme máme dokonca menší tlak ako minulú sezónu. Áno, je prvá vo Svetovom pohári a ľudia si to môžu myslieť, ale my to tak vôbec neberieme.

Sústredíme sa na každé preteky a hotovo. Žiadne tlaky nerobíme. Keby sme začali tlačiť, bolo by to ešte horšie,“ povedal v rozhovore pre sportnet.sk Boris Vlha, brat Pretry Vlhovej.

Petra Vlhová mieri do Crans Montana na zjazd a super G

Slovenská pretekárka však sama priznala, že rýchlostné disciplíny má oveľa radšej, pretože sa ide len jedna jazda oproti sllaomu, či obrovskému slalomu. Navyše, po prvom tréningu bola na priebežnom 11. mieste.

Program

  • 22. január (piatok) Crans Montana, Švajčiarsko - zjazd, štart: od 10:00 hod.
  • 23. január (sobota) Crans Montana, Švajčiarsko, zjazd, štart: od 10:00 hod.
  • 24. január (nedeľa) Crans Montana, Švajčiarsko, super-G, štart: od 12:00 hod.

Favoritky na zjazd a super G

Petra Vlhová zatiaľ v rýchlostných disciplínach na najlepšie lyžiarky nestačí. Hoci sa jej časy neustále zlepšujú, v zajzda či super G môže len prekavpiť.

Najvyššie pozície môže však atakovať jej kolegyňa Ester Ledecká, ktorá patrí v zjazde či super G medzi elitné pretekárky. Pozor si však musí dať na Corinne Sutterovú, ktorá môže triumfovať aj v super G.

Prvenstvo z minulého roka tu obhajuje domáca pretekárka Lara Gutova-Behramiová, no do boja o pódium určite bude chcieť zasiahnuť aj Breezy Johnsonová, Ilka Štuhecová ale aj Tamara Tipplerová. 

Na pódium v super G treba si budú brúsiť zuby najmä Marta Bassinová,, Federica Brignoneová alebo Michelle gisinová.

Petra Vlhová v TV, kde môžete preteky sledovať

Zjazd a super G bude na Slvoensku vysielať v priamych prenosoch druhý televízny okruh RTVS. V piatok a sobotu začína prenos zo zjazdu žien od 9:45 hod. a v nedeľu zo super G od 11:15 hod. Preteky v Crans Montana odvysiela aj ČT Sport, avšak iba zjazd. Priame prenosy začínajú v piatok od 9:55 a v sobotu od 9:50 hod.

Kompletný program z Crans Montana poskytne už tradične Eurosport, kde štartuje priamy prenos zhodne v piatok i sobotu od 9:45 hod. Nedeľné super G odvysiela v priamom prenose Eurosport od 11:45 hod. 

Doterajšie výsledky Petry Vlhovej

2021

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo