VIDEO Petra Vlhová dnes ešte zabojuje. 2. kolo ONLINE obrovský slalom nedeľa Kranjska Gora

17. 1. 2021 |
 

Petra Vlhová, dnes, 2. kolo, online prenos, obrovský slalom, nedeľa, Kranjska Gora. Online prenos dnešného 2. kola obrovského slalomu v Kranjskej Gore aj s Petrou Vlhovovu štartuje dnes od 12:15.

Petra Vlhová pred štartom 2. kola v Courcheveli. FOTO TASR/AP.

Petra Vlhová, dnes, 2. kolo, online prenos, obrovský slalom, nedeľa, Kranjska Gora. Online prenos dnešného 2. kola obrovského slalomu v Kranjskej Gore aj s Petrou Vlhovovu štartuje dnes od 12:15.

Petra Vlhová, dnes, 2. kolo, online prenos, obrovský slalom, nedeľa, Kranjska Gora,

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová figurovala po elitnej pätnástke 1. kola nedeľného obrovského slalomu Svetového pohára na ôsmej priečke.

V Kranjskej Gore zaostávala o 1,43 sekundy za vedúcou Američankou Mikaelou Shiffrinovou.

Priebežne druhá bola sobotná víťazka Marta Bassinová z Talianska (+0,30 s), tretia pozícia patrila Švajčiarke Michelle Gisinovej (+0,44 s).

Rovnako ako v sobotu sa v náhradnom slovinskom dejisku išlo na zľadovatenej trati, rozdielom však bolo, že na lyžiarky čakal na strmej zjazdovke Podkoren omnoho zatvorenejší obrovský slalom.

 

 

Vlhová so štartovým číslom 3 vo vrchnej veľmi točivej pasáži meškala do jedného z oblúkov, ani nižšie sa nedokázala zrovnať do ideálneho rytmu a jej manko narastalo až do cieľa.

"Nie som príliš spokojná, nešla som tak, ako by som mala ísť. Pocit dnes nebude vôbec dobrý, na tejto trati je ťažké mať ho. Trošku som sa trápila, zatiaľ je to takto a uvidíme. Dnes to bolo oveľa technickejšie a zatočenejšie, v sobotu boli väčšie rozstupy medzi bránkami," povedala 25-ročná slovenská reprezentantka pre RTVS.

Shiffrinová išla bez porovnávacích medzičasov a technickú trať zvládla najhladšie z celého štartového poľa. Bassinová vyhrala v tejto sezóne všetky tri "obráky", ktoré dokončila, tentoraz v porovnaní so Shiffrinovou nasadzovala do oblúkov o čosi neskôr a nebola vo vedení.

Za prvou trojicou už boli výrazné odstupy, pod sekundu sa zmestili ešte domáca Slovinka Meta Hrovatová (+0,86 s) a Francúzka Tessa Worleyová (+0,96 s). Až za Vlhovou z elitnej žrebovanej sedmičky skončili Alice Robinsonová z Nového Zélandu (+1,53 s) aj Talianka Federica Brignoneová (+1,93 s).

SP v zjazdovom lyžovaní

2. kolo, online prenos, obrovský slalom, nedeľa, Kranjska Gora, Petra Vlhová, dnes

Aktualizuj online prenos
Druhý obrovská slalom v Kranjskej Gore vyhráva rovnako ako včera Talianka Marta Bassinová! Ide o jej piate víťazstvo v kariére vo Svetovom pohári!
1 dôležité Mikaela Shiffrinová mala menší problém hneď v druhej bránky, ale dokázala to bez problémov zvládnuť. Následne však trošku vyšla z tempa a bola príliš opatrná. V cieli je to až šieste miesto so stratou 1,27 sekundy!
1 Nuž a na štarte máme víťazku prvého kola. Je ňou Američanka Mikaela Shiffrinová.
2 Marta Bassinová štartovala s červeným číslom pre vedúcu pretekárku v tejto disciplíne. V cieli je to po výbornej dynamickej jazde prvé miesto s náskokom 0,66 sekundy!
2 Na trať mieri Talianka Marta Bassinová.
3 dôležité Michelle Gisinová predviedla jazdu na hrane možností, v cieli je to prvé miesto s náskokom 0,07 sekundy!
3 Z tretieho miesta po druhom kole štartuje Švajčiarka Michelle Gisinová.
4 dôležité Meta Hrovatová išla absolútne agresívne, mala výborné časovanie oblúkov. V cieli je to prvé miesto s náskokom 0,41 sekundy!
4 Na štart mieri posledná slovinská pretekárka v dnešnom obrovskom slalome – Meta Hrovatová.
5 Tessa Worleyová mala počas celého kola mierny náskok, tesne pred cieľom ho však stratila. Je to zatiaľ druhé miesto so stratou 0,11 sekundy. Petra Vlhová je teda aktuálne šiesta.
5 Na trať mieri Francúzka Tessa Worleyová.
6 Sofia Goggiaová išla dynamicky a agresívne, ale v oblúkoch strácala. V cieli je to druhé miesto so stratou 0,93 sekundy. Peťa Vlhová sa tak posúva na piatu priečku.
6 Na trať mieri Talianka Sofia Goggiaová.
7 Lara Gutová-Behramiová predviedla výbornú jazdu, v cieli je patrí prvé miesto s náskokom presnej sekundy. Petru Vlhovú tak odsúva na štvrté miesto.
7 Na trať mieri Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová.
8 dôležité Petra Vlhová je napokon v cieli tretia so stratou 0,27 sekundy. Ani dnes to teda na pódium nebude, ale sú to cenné body do rebríčka Svetového pohára.
8 Petra Vlhová zatiaľ ide výborne!
8 dôležité V týchto chvíľach držme všetci doma na Slovensku palce, do druhého kola štartuje naša PETRA VLHOVÁ!
9 Alice Robinsonová mala na štarte náskok 0,36 sekundy, ale v cieli je patrí druhé miesto so stratou 0,18 sekundy. Alice Robinsonová navyše pri vjazde do cieľa nepríjemne spadla, ale zdá sa, že bude v poriadku.
9 Na trať mieri Alice Robinsonová z Nového Zélandu.
10 Maryna Gąsienicová-Danielová mala ťažký začiatok kola, následne však chytila vcelku dobrý rytmus. V cieli jej patrí 2.miesto so stratou 0,92 sekundy.
10 Na trať mieri Poľka Maryna Gąsienicová-Danielová.
11 Wendy Holdenerová mala na štarte solídny náskok 0,53 sekundy. V cieli ho dokázala výbornou jazdou navýšiť na 1,02 sekundy a je vo vedení.
11 Na trať mieri Švajčiarka Wendy Holdenerová.
12 Federica Brignoneová išla absolútne na hrane rizika a to sa jej vypomstilo. Po páde cez vnútornú lyžu dnešné preteky nedokončí.
12 Na trať sa vydala Talianka Federica Brignoneová, ktorá bola po prvom kole veľmi sklamaná.
13 Ramona Siebenhoferová ukázala skvelú jazdu s ideálnymi oblúkmi. V cieli je to prvé miesto s náskokom 0,67 sekundy a zároveň je to najlepší doterajší čas v druhom kole.
13 Na trať vyrazila Rakúšanka Ramona Siebenhoferová.
14 Cassidy Grayová zišla trať pomerne opatrne, v cieli je patrí až 14. miesto so stratou 2,36 sekundy. Budú to však prvé body v kariére do rebríčka Svetového pohára pre 19-ročnú kanadskú pretekárku.
14 Na trať mieri Kanaďanka Cassidy Grayová.
14 Julia Scheibová mala v strede trate veľké problémy, ale dokázala sa vrátiť do správnej stopy. V cieli je to štvrté miesto so stratou 0,34 sekundy.
14 Na trať mieri Rakúšanka Julia Scheibová, ktorá sa o pozíciu delí s Kanaďankou Cassidy Grayovou.
16 Nina O'Brienová išla jazdu absolútne na hranici rizika, na to sme však u nej zvyknutí. V cieli je to prvé miesto s náskokom 0,15 sekundy.
16 Na trať vyrazila Američanka Nina O'Brienová.
17 Liensbergerová predviedla solídnu jazdu vo výbornom tempe, v cieli je po drobnej chybe prvá s náskokom 0,01 sekundy!
17 Na trati máme Rakúšanku Katharinu Liensbergerovú..
18 Neja Dvorniková mala problémy so správnym načasovaním oblúkov. V cieli je to šieste miesto so stratou viac než jednej sekundy.
18 Na štarte máme tretiu domácu pretekárku. Je ňou Neja Dvorniková.
19 Valérie Grenierová mala takisto veľké problémy, podišla tri bránky, ale následne dokázala chytiť dobrý rytmus. V cieli je to prvé miesto s náskokom 0,61 sekundy.
19 Na trať vyrazila Kanaďanka Valérie Grenierová.
20 Coralie Frasseová Sombetová mala v úvode svojej jazdy pomerne veľký problém, keď jej ustrelilo lyžu, ale dokázala to zvládnuť. V cieli je to štvrté miesto so stratou 0,54 sekundy.
20 Na štarte máme Fracúzku Coralie Frasseovú Sombetovú.
21 Roberta Midaliová predviedla jazdu na istotu. Je to piate miesto so stratou 1,26 sekundy. Pre Talianku to tak budú prvé body do rebríčka Svetového pohára v kariére.
21 Na štarte máme ďalšiu Talianku, je ňou Roberta Midaliová, pre ktorú je to premiérová sezóna vo Svetovom pohári.
22 Ragnhild Mowinckelová predviedla výbornú jazdu, v cieli je prvá s náskokom 0,36 sekundy.
22 Na štarte máme ďalšiu Nórku. Je ňou Ragnhild Mowinckelová.
23 Mina Fürst Holtmannová mala síce na štarte minimálny náskok, ale prakticky okamžite ho stratila. V spodnej časti však získala dobré tempo a je prvá s náskokom 0,13 sekundy!
23 Vyštartovala Nórka Mina Fürst Holtmannová.
24 Andrea Slokarová je v cieli prvá s náskokom 0,59 sekundy!
24 Na štarte máme druhú slovinskú reprezentantku – Andreu Slokarovú. Tá postúpila s najvyšším štartovým číslom 62.
24 Elena Curtoniová mala síce na štarte solídny náskok, ale postupne ho strácala. V cieli je to druhé miesto so stratou 0,27 sekundy.
24 Na trať mieri Talianka Elena Curtoniová, ktorá sa po prvom kole delila o pozíciu s Andreou Slokarovou.
26 Ana Buciková hneď v druhej bránke bojoval s chytením správneho rytmu a stratila svoj náskok. Do správneho tempa sa už nedostala a v cieli je to výsledné štvrté miesto so stratou 1,28 sekundy.
26 Na trať sa chystá prvé domáce želiezko v ohni – Slovinka Ana Buciková.
27 Andrea Filserová zajazdila výborné druhé kolo, jej jazda bola dynamická a právom jej patrí prvé miesto, jej náskok činí 0,40 sekundy.
27 Na trať sa chystá Nemka Andrea Filserová.
28 Simone Wildová štartovala s vysokým číslom 53. V druhom kole sa veru poriadne vytrápila, jej jazdy nebola vôbec plynulá. V cieli je to tretie miesto s obrovskou stratou 3,23 sekundy.
28 Z 28. miesta po prvom kole štartuje Švajčiarka Simone Wildová.
29 Roberta Melesiová predviedla solídnu jazdu, v cieli je prvá s náskokom 0,18 sekundy.
29 Ďalšou ženou na trati je Talianka Roberta Melesiová.
30 Rosina Schneebergerová stanovila úvodný čas na 2:24,32.
30 Ako prvá sa na trať druhého kola vydá Rakúšanka Rosina Schneebergerová.
Štartová listina druhého kola:
1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:10,42
2. Marta Bassinová (ITA) +0,30
3. Michelle Gisinová (SUI) +0,44
4. Meta Hrovatová (SLO) +0,86
5. Tessa Worleyová (FRA) +0,96
6. Sofia Goggiaová (ITA) +1,08
7. Lara Gutová-Behramiová (SUI) +1,27
8. Petra Vlhová (SVK) +1,43
9. Alice Robinsonová (NZL) +1,53
10. Maryna Gąsienicová-Danielová (POL) +1,71
11. Wendy Holdenerová (SUI) +1,89
12. Federica Brignoneová (ITA) +1,93
13. Ramona Siebenhoferová (AUT) +2,42
14. Cassidy Grayová (CAN) +2,78
14. Julia Scheibová (AUT) +2,78
16. Nina O'Brienová (USA) +2,85
16. Katharina Liensbergerová (AUT) +2,85
18. Neja Dvorniková (SLO) +3,04
19. Valérie Grenierová (CAN) +3,07
20. Coralie Frasseová Sombetová (FRA) +3,14
21. Roberta Midaliová (ITA) +3,40
22. Ragnhild Mowinckelová (NOR) +3,44
23. Mina Fürst Holtmannová (NOR) +3,45
24. Andrea Slokarová (SLO) +3,54
24. Elena Curtoniová (ITA) +3,54
26. Ana Buciková (SLO) +3,65
27. Andrea Filserová (GER) +3,89
28. Simone Wildová (SUI) +3,92
29. Roberta Melesiová (ITA) +4,19
30. Rosina Schneebergerová (AUT) +4,34
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 12:15.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo