Vlhová kombinácia žien 1. kolo slalom online dnes

7. 2. 2021 |
 

Vlhová kombinácia žien 1. kolo super G. Pre silné nočné sneženie organizátori odložili pondelňajší štart zjazdárskych majstrovstiev sveta v Cortine d'Ampezzo. Alpská kombinácia žien s hlavnou favoritkou Slovenkou Petrou Vlhovou sa mala začať o 11.00 najprv slalomovým kolom.

Petra Vlhová v cieli super-G Svetového pohára alpských lyžiarok v nemeckom Garmisch-Partenkirchene. Foto - TASR/AP

Zjazdárske majstrovstvá sveta sú azda najpremenlivejšie podujatie šampionátového typu a tie nastávajúce v Cortine d'Ampezzo začali túto tézu napĺňať ešte pred pondelkovým štartom.

Pre silné nočné sneženie organizátori odložili pondelňajší štart zjazdárskych majstrovstiev sveta v Cortine d'Ampezzo. Alpská kombinácia žien s hlavnou favoritkou Slovenkou Petrou Vlhovou sa mala začať o 11.00 najprv slalomovým kolom, aby organizátori stihli upraviť trať na super-G (14.00).

Vlhová kombinácia žien 1. kolo slalom dnes

V talianskom stredisku sa v nedeľu večer vedúci tímov schádzali na míting ohľadom štartových čísiel v inom poradí disciplín súťaže alpskej všestrannosti. Takéto preteky Vlhová absolvovala doteraz pomerne zriedkavo, premiérovo piatym miestom na ZOH 2018, o niekoľko dní neskôr 3. miestom na podujatí SP. Vlani dvakrát v SP nedokončila, ale medzitým na MS získala pre Slovensko historicky prvú individuálnu medailu. Zo strieborného stupienka jej k titulu chýbali centimetre vo vyjadrení troch stotiniek sekundy.

Zvíťazila Švajčiarka Wendy Holdenerová, ktorá aj v Cortine patrí medzi spolufavoritky prvej súťaže MS, spolu s jej krajankou, olympijskou víťazkou Michelle Gisinovou, Američankou Mikaelou Shiffrinovou, či talianskymi stálicami Federicou Brignoneovou a Martou Bassinovou.

Najväčšou favoritkou je však bezpochyby Vlhová. V disciplíne, ktorá je priebehom nevyspytateľná (a v seriáli SP na "odstrel"), je takáto pozícia nevďačná. Lenže pre najlepšiu slalomárku prebiehajúcej zimy hovoria aj jej výsledky v super-G, najmä ten generálny z prvého februárového dňa.

V Ga-Pa ako jediná ohrozovala suverénnu Švajčiarku Laru Gutovú, ktorá však na kombináciu v národnej nominácii nefiguruje, slalomy jazdí sporadicky a jej straty na najlepšie by sa rátali viac ako desatinami sekundy. Naopak Vlhová v svojej "horšej" kombinačnej disciplíne v priebehu dvoch sezón a intervalu 13 mesiacoch zašla v desiatke superobrovských slalomov osemkrát do prvej desiatky. Najmladšie klasické alpské odvetvie jej pasuje.

Vlhová kombinácia žien 1. kolo slalom dnes odložili

 

Aktualizuj online prenos
dôležité Úvodný závod Majstrovstiev sveta sa dnes pretekať nebude! V noci napadalo veľké množstvo snehu, a preto sa slalom odkladá, no ešte sa nevie na kedy.
dôležité Kvôli nepriaznivým podmienkam sa program prehodil. Najprv sa malo ísť superG a až potom slalom, ale napokon sa bude pretekať v opačnom garde.
Vítame vás pri dnešnom onlajn textovom prenose. Dnes sa budeme venovať kombinácii žien, konkrétne budú dnes pretekárky jazdiť superG. Práve v ňom skončila naša Petra Vlhová polčas posledných pretekov Svetového pohára na skvelom druhom mieste, a tak má v dnešných pretekoch určite istú dávku zdravého sebavedomia. Na trať sa dostane na 23. mieste. Češka Ester Ledecká bude hneď druhá.
Štartovná listina:

1. Wendy Holdenerová (SUI)
2. Ester Ledecká (CZE)
3. Ramona Siebenhoferová (AUT)
4. Marta Bassinová (ITA)
5. Ragnhild Mowinckelová (NOR)
6. Franziska Gritschová (AUT)
7. Federica Brignoneová (ITA)
8. Priska Nuferová (SUI)
9. Elena Curtoniová (ITA)
10. Tifany Rouxová (FRA)
11. Maruša Ferková (SLO)
12. Michelle Gisinová (SUI)
13. Jasmina Suterová (SUI)
14. Nevena Ignjatovićová (SRB)
15. Laura Gaucheová (FRA)
16. Marie-Michéle Gagnonová (CAN)
17. Breezy Johnsonová (USA)
18. Valérie Grenierová (CAN)
19. Ariane Rädlerová (AUT)
20. Greta Smallová (AUS)
21. Elvedina Muzaferijaová (BIH)
22. Julija Pleškovová (RUS)
23. Petra Vlhová (SVK)
24. Mikaela Shiffrinová (USA)
25. Kajsa Vickhoff Lieová (NOR)
26. Estelle Alphandová (SWE)
27. Katharina Huberová (AUT)
28. Meta Hrovatová (SLO)
29. Francesca Baruzziová Farriolová (ARG)
30. Maryna Gąsienicová-Danielová (POL)
31. A.J. Hurtová (USA)
32. Francesca Marsagliaová (ITA)
33. Isabella Wrightová (USA)
34. Lin Ivarssonová (SWE)
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 14:30.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo