Petra Vlhová spadla v Jasnej, je zranená

20. 1. 2024 |
 

Petra Vlhová nedokončila obrovský slalom v Jasnej. Po páde je zranená.

Petra Vlhová naposledy v Jasnej neskrývala dojatie po víťazstve v obrovskom slalome, dnes zažíva bolesť a pád.  Ilustračné foto - TASR/AP

Správu aktualizujeme 11:31 hod.

Mala ambície na najlepší výsledok a motiváciu predstaviť sa pred domácim publikom. V sezóne 2020/21 Vlhová v Jasnej získala veľký glóbus celkovej víťazky a v marci 2021 triumfovala v obrovskom slalome.

Našu lyžiarku aj preto prišli do Jasnej povzbudiť tisíce fanúšikov. Aj pre nich otvorili v historickom centre Liptovského Mikuláša na Námestí slobody prvú oficiálnu fanzónu Petry Vlhovej.

Nič z toho Petre Vlhovej v Jasnej nevyšlo. Petra Vlhová nedokončila obrovský slalom Svetového pohára, keď vypadla hneď v prvom kole v hornej časti trate. Podľa najnovších správ si roztrhala väzy v kolene a sezóna sa pre ňu skončila. 

Vlhová: pád v Jasnej 

Ako pistuje TASR, Vlhová na ľadom pokrytej trati na výjazde z deviatej brány vyšla z ideálnej stopy, v snahe o korekciu zatlačila na vnútornú lyžu a stratila kontrolu. Výsledkom toho bol nepríjemný pád.

V snahe predísť mu si Vlhová navyše podvrtla koleno a ihneď skončila v opatere lekárov, ktorí ju na záchranných saniach zviezli dolu. Vlhová za búrlivého potlesku zamávala svojim fanúšikom a zamierila na lekárske vyšetrenie.

„Petra Vlhová bola po páde v 1. kole obrovského slalomu v Jasnej prevezená v stabilizovanom stave do nemocnice. V súčasnosti sa podrobuje komplexným vyšetreniam, ktoré odhalia rozsah zdravotných indispozícií, o čom vás budeme informovať. Žiadame vás o trpezlivosť a pochopenie,“ vyjadril sa k tomu tím Petry Vlhovej.

Podmienky v Jasnej sa javia ako mimoriadne náročné, príčinou je zrejme náhla zmena počasia. Vidieť to aj na opatrných jazdách mnohých pretekárok.

Vlhová je zranená

Trať nedokončila ani líderka hodnotenia disciplíny Federica Brignoneová z Talianska.

Petra Vlhová sa po páde nebola schopná postaviť na nohy. Odviezli ju zo svahu na saniach a prevezú ju do nemocnie. Panujú obavy, že sa pre ňu sezóna skončila.

 

"Toto je obrovský šok. Jasná stíchla," povedal po Vlhovej páde komentátor JOJ Šport Andrej Fuksa.

"Priľahla si vnútornú lyžu, trošku jej tam vytočilo nohu, dúfajme, že jej to nespôsobilo žiadne natiahnutie," uviedol expert JOJ Športu a bývalý lyžiar Martin Hyška.

 

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo