Petra Vlhová odletela do Švajčiarska, čaká ju operácia

22. 1. 2024 |
 

Petru Vlhovú čaká vo Švajčiarsku operácia.

Petra Vlhová v lietadle. Ilustračné foto - archív Sportinak

Lyžiarka Petra Vlhová odletela v nedeľu (21.1.2024) do Švajčiarska, kde ju čaká operácia. Svojim fanúšikom to oznámila cez sociálnu sieť Instagram, kde uverejnila fotku s partnerom Michalom Kyselicom pred súkromným lietadlom. Stojí na nej podopretá o barle, zranenú pravú nohu má v bandáži. 

Vlhovú čaká operácia

Odletela deň potom, čo počas obrovského slalomu v Jasnej spadla a roztrhla si väzy v kolene, udrela si rameno a hlavu. "Petra odletela do Švajčiarska na konzultácie s lekármi, ktorí zhodnotia jej stav a budeme postupovať podľa ich prognóz. Ani ja nemám bližšie informácie, ale verím, že jej operácia dopadne dobre," potvrdil pre médiá aj otec Igor Vlha.

Petru Vlhovú prišli do Jasnej podporiť tisíce fanúšikov a ďalšie tisíce jej vyjadrili podporu po páde. "Chcela by som sa všetkým fanúšikom, partnerom, rodine aj priateľom poďakovať za neskutočnú podporu a sľubujem, že spravím všetko preto, aby som sa čo najskôr vrátila ešte silnejšia," napísala Petra Vlhová na Instagrame. Jej príspevok má už takmer  73-tisíc lajkov.

Otec Vlha pochválil Jasnú

"Neskôr už bola vysmiata, ale mrzí ju to. Ale riziko pri lyžovaní je vždy. Stalo sa to, treba to brať, ako to je," povedal Vlha a doplnil, že aj to patrí k lyžovaniu: "Je to ťažké aj z psychickej stránky. Museli sme sa z toho dostať. Zranili sa však i iní. Všetkým sľubujem, že Petra z toho vyjde silnejšia a bude nám znova robiť radosť, ako robila doteraz," vyjadril sa podľa TASR otec, ktorý napriek zraneniu dcéry pochválil podujatie v Jasnej.

"Dúfam, že FIS všetko prehodnotí a o dva roky tu bude znova Svetový pohár. Boli by sme z toho šťastní. Aj oni vidia, že dokážeme nemožné veci a fungujeme na jednotku."

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo