Petra Vlhová nedokončila kvalifikáciu, paralelný obrovský slalom dnes bude bez nej

16. 2. 2021 |
 

Petra Vlhová nedokončila svoju jazdu v kvalifikácii na dnešný paralelný slalom a nepredstaví sa tak v hlavnej súťaži. Tá štartuje od 14:00 hod.

Petra Vlhová. Ilustračné foto - TASR/AP

Petra Vlhová nedokončila prvú kvalifikačnú jazdu utorňajších paralelných pretekov na majstrovstvách sveta. V Cortine d'Ampezzo bude chýbať v hlavnej súťaži šestnástich najrýchlejších pretekárok.

Dvadsaťpäťročná slovenská reprezentantka odštartovala predpoludňajšiu kvalifikáciu s číslom 1 v červenej dráhe, lenže svoju úvodnú jazdu nedokončila.

"Pretekári, ktorí nedokončia, neodštartujú alebo sú diskvalifikovaní v prvej jazde, neštartujú v jazde druhej. Iba pretekári s časmi v oboch kolách sú klasifikovaní," uvádza sa v pravidlách disciplíny na oficiálnej stránke Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS).

Dvadsaťpäťročná slovenská reprezentantka odštartovala predpoludňajšiu kvalifikáciu s číslom 1 v červenej dráhe, lenže svoju jazdu nedokončila. "Žiaľ, dnes to nevyšlo, vypadla som hneď v kvalifikácii vo štvrtej bráne.

Trošku ma zradil materiál, ale taký je šport, aspoň si trochu oddýchnem a pripravím sa na obrovský slalom," uviedla Vlhová na instagrame. V "obráku" bude obhajovať zlato vo štvrtok.

V porovnaní s novembrovým podujatím Svetového pohára v rakúskom stredisku Lech/Zürs, kde sa z víťazstva radovala práve Vlhová, sa na šampionáte išla kvalifikácia len na jedno kolo.

Vlhovej by však ani formát dvoch kôl neposkytol šancu na opravu, keďže v takom prípade by podľa pravidiel na oficiálnej stránke Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) bol na klasifikáciu potrebný súčet oboch časov.

Najlepší čas 32,69 sekundy dosiahla Švajčiarka Wendy Holdenerová v modrej dráhe, v tej červenej bola najrýchlejšia Slovinka Meta Hrovatová (32,78 s). Šestnástka postupujúcich sa od 14.00 h predstaví na inom svahu vo vyraďovacej fáze, v ktorej by sa od osemfinále až po veľké finále malo ísť na dve jazdy.

Andreas Žampa štartoval v mužskej kvalifikácii s číslom 40 v modrej dráhe. Celkovo si pripísal 26. najlepší čas, čo mu so stratou 1,62 sekundy na najrýchlejšieho Švajčiara Loica Meillarda nestačilo na postup.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo