Česko Veľká Británia online live program ms v hokeji 2021 dnes

29. 5. 2021 |
 

Česko dnes hrá s Veľkou Britániou o postup do štvrťfinále. Sledujte s nami online prenos o 11:15 hod.

Českí hráči oslavujú víťazstvo nad Švédskom. Foto - TASR/AP

Česi, ako jeden z favoritov na medaile, zatiaľ podávajú rozpačité výkony. V úvodnom zápase prehrali s Ruskom, v druhom podľahli Švajčiarom vysoko 2:5. Potom prišli dve víťazstvá, prvé nad Bielorusmi až po predĺžení, a kľúčový bol pre nich zápas so Švédskom, ktorý otočili a mohli pomýšľať na postup do štvrťfinále.

Česko Veľká Británia dnes ONLINE prenos live MS v hokeji 2021

Česi majú päť bodov a postup vo vlastných rukách, naň však potrebujú dnes nutne získať tri body proti outsiderovi Veľkej Británii.

Briti majú za sebou včerajšiu prehru so Švédskom 1:4. Klesli tak v tabuľke na posledné 8. miesto so štyrmi bodmi. "Mám pocit, že sme mali pred súperom až prílišný rešpekt. Dali sme mu veľa priestoru, ale na druhej strane je to silný tím, Švédi majú hráčov z top líg a z NHL," povedal po zápase Mark Garside, britský obranca.

Na oddych nemali Briti ani 24 hodín. Doteraz Briti prehrali s Dánskom po predĺžení 2:3 a vyhrali 4:3 nad Bieloruskom, čím ich prakticky pripravil o šancu na postup do štvrťfinále. Debakel dostali v úvodnom zápase s Ruskom (1:7), potrápili aj Slovensko (1:2) a Švédsko (1:4). Ak by získali dnes len jeden bod v zápase s Českom, bolo by to veľké prekvapenie.

MS v hokeji 2021

Česko Veľká Británia  -:-, online prenos dnes MS v hokeji 2021 live od 15:15

 

Česko
6 : 1
(1:0, 3:1, 2:0)
Veľká Británia

Góly & zostavy

Góly a asistencie: 9. Klok (Špaček), 21. Hronek (Zadina), 25. Šulák (Špaček, Sekáč), 33. Chytil (D. Musil), 52. Lenc (R. Hanzl), 58. Šulák (R. Hanzl) – 40. Myers (Richardson, Kirk). Rozhodca: Frandsen (DEN), Nord (SWE) – Kroyer (DEN), Lundgren (SWE).
Česko: Will (Kváča) – Hronek (A), D. Musil, Klok, D. Sklenička, Šustr, Šulák, Hájek – Zadina, Jan Kovář (C), D. Kubalík – J. Vrána, Chytil, Sekáč – Lenc, Špaček, M. Stránský – Flek, R. Hanzl (A), Smejkal – Blümel.
Veľká Británia: Whistle (49. Bowns) – Richardson (A), Tetlow, D. Phillips, O'Connor, Clements, Ehrhardt, Jones – Dowd (A), Connolly, Kirk – Hammond, Perlini, Lake – J. Phillips (C), Myers, Davies – Betteridge, Lachowicz, Ferrara – Long.
Aktualizuj online prenos
57:58 gól Česko dalo gól!
Česko opäť navyšuje svoj náskok! Hanzl prihral puk sprava na modrú čiaru na LIBORA ŠULÁKA, ktorý si ho ešte posunul bližšie k bránke a jeho strelu tečoval obranca Jones hokejkou k pravej žŕdke vlastnej bránky. Asistencia: Robin Hanzl.
57:16 dôležité Stránský strieľal spomedzi kruhov, jeho pokus ale Bowns zastavil a britský gólman úspešne zasiahol betónom i proti Stránského dorážke.
51:37 gól Česko dalo gól!
Česi opäť vedú o štyri góly! Hanzl vybojoval puk pri ľavom mantineli a posunul ho medzi kruhy na voľného RADANA LENCA, ktorý z prvej namieril do ľavého horného rohu Bownsovej bránky. Asistencia: Robin Hanzl.
50:45 dôležité Blümel našiel medzi kruhmi voľného Skleničku, ktorého ale vychytal výborným zákrokom gólman Bowns.
47:26 dôležité Sekáč peknou zadovkou pred bránkoviskom posunul puk k pravej žŕdke na Kovářa, ktorý však puk pred odkrytou bránkou netrafil.
46:16 dôležité O'Connorovu strelu od modrej tečoval Lake tesne pred brankárom Willom, ktorý ju ale dokázal zastaviť. Puk, ktorý mu vypadol, potom hneď pre Lakeom prikryl lapačkou.
44:22 dôležité Kirk prenikol individuálne cez českých obrancov až pred bránkovisko, bekhendom ale brankára Willa neprekonal.
40:43 dôležité Po Kovářovej prihrávke spoza bránky strieľal spomedzi kruhov z prvej Kubalík, sám pred britským brankárom ale tesne minul britskú svätyňu.
39:37 gól Veľká Británia dala gól!
Briti strieľajú gól a tesne pred prestávkou znižujú! Richardson si na modrej čiare niekoľkokrát vymenil puk s Kirkom a nakoniec nahodil puk na českú bránku. Gólman Will ho vyrazil pred seba, odkiaľ pohotovo dorážal MATTHEW MYERS a puk pomedzi betóny českého brankára prešiel do siete. Asistencie: Mark Richardson, Liam Kirk.
38:57 dôležité O'Connor dlhou prihrávkou od modrej do pravého kruhu našiel Connollyho, ktorý z pomerne ostrého uhla trafil presúvajúceho sa českého brankára Willa.
32:07 gól Česko dalo gól!
Česi navyšujú svoj náskok na rozdiel štyroch gólov! FILIP CHYTIL potiahol puk zo stredného pásma po pravom krídle k bránke Veľkej Británie. Z pomerne ostrého uhla pri ľavej žŕdke britskej bránky si puk rýchlo posunul na forhend a prekonal brankára Whistlea, ktorý strelu už zrejme asi ani nečakal. Asistencie: David Musil.
28:57 dôležité Špaček potom dvakrát za sebou pripravil krížnou prihrávkou do pravého kruhu strely Vránovi, v prvom prípade ale trafil tiež ľavú žŕdku a v druhom jeho pokus vyrazil gólman Whistle.
28:25 dôležité Špaček tvrdou strelou z ľavého kruhu trafil ľavú žŕdku britskej bránky.
24:29 gól Česko dalo gól!
Česko vedie už o tri góly! Špaček prihral puk z pravej strany na vrchol ľavého kruhu na LIBORA ŠULÁKA, ktorý si ho spracoval a presnou strelou zápästím poslal k pravej žŕdke britskej bránky. Asistencie: Michael Špaček, Jiří Sekáč.
22:40 dôležité Šustr si nakorčuľoval pred bránkovisko Veľkej Británie, odkiaľ sa snažil doraziť puk po nevydarenej strele jeho spoluhráča, ktorý sa vytočil s pukom spoza bránky. Zblízka však nasmeroval hrací predmet len do betónu brankára Whistlea.
21:39 dôležité Stránský prenikol po pravej strane až pred britskú bránku, pred ktorou ešte prihrával doľava na Lenca. Pred ním puk na poslednú chvíľu zrazil na ochrannú sieť britský obranca.
20:32 gól Česko dalo gól!
Česi hneď v úvode druhej tretiny odskakujú na rozdiel dvoch gólov! Zadina obral britského hráča pri zadnom mantineli o puk a posunul ho do pravého kruhu na FILIPA HRONKA. Ten si ho posunul pred bránkoviskom doľava na bekhend a okolo brankára Whistlea ho zasunul do bránky. Asistencia: Filip Zadina.
18:50 dôležité Špaček krížnou prihrávkou posunul puk doľava na Stránského, ktorého strelu z prvej výborným zákrokom vyrážačkou vyrazil britský brankár Whistle.
17:22 dôležité Lakeova strela od modrej bola zrazená k ľavej žŕdke, kde bol úplne voľný Hammond. Ten si však pred odkrytou českou bránkou nestihol prikopnúť puk a nasmeroval ho len do betónu brankára Willa.
09:20 dôležité Hronek nahodil puk na Whistlea, ktorý ho vyrazil pred seba a pred ním sa snažil dorážať Kubalík. Puk popod britského gólmana nedošiel do bránky.
08:34 dôležité A už to mohlo byť 2:0 pre Čechov! Flekova prihrávka od pravého mantinelu medzi kruhy síce nebola ideálna, k strele sa ale i tak dostal Smejkal, ktorý však namieril do lapačky brankára Whistlea.
08:01 gól Česko dalo gól!
Česi otvárajú skóre! Špaček posunul na pravej strane puk na LUKÁŠA KLOKA, ktorý si ho od pravého mantinelu naviedol na os ihriska a strelou zápästím cez cloniacich hráčov namieril do pravého horného rohu britskej bránky. Asistencia: Michael Špaček.
07:41 dôležité Špaček našiel prihrávkou spoza bránky medzi kruhmi voľného Sekáča, ktorého ale skvelým zákrokom lapačkou vychytal gólman Whistle.
05:02 dôležité Puk sa odrazil po strele sprava na ľavé krídlo k Zadinovi, ten ale namieril namiesto do odkrytej bránky Veľkej Británie do Kovářa.
04:30 dôležité Hronek dostal prihrávku na pravé krídlo od Kovářa a prihrávkou k opačnej žŕdke hľadal Blümela. Ten puk dobre netrafil a nasmeroval ho pred odkrytou britskou bránkou len do betónu brankára Whistlea, cez ktorý ho do bránky nepretlačil ani Kovář.
dôležité Tento zápas sa kvôli nariadeniam na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19 bude hrať bez divákov.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo