Renáta Jamrichová je novou svetovou jednotkou

29. 1. 2024 |
 

Renáta Jamrichová poskočila z 3. miesta a je novou svetovou jednotkou medzi juniorkami. 

Tenistka Renáta Jamrichová (16) je novou svetovou jednotkou medzi juniorkami.  Foto - STZ/ITF 

Renáta Jamrichová (16) je novou svetovou jednotkou medzi juniorkami. Do čela rebríčka Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) ju dostal triumf na Australian Open, kde vyhrala dvojhru junioriek.

"Som veľmi šťastná. Tento týždeň som hrala svoj najlepší tenis," povedala ľaváčka z Trnavy pre ausopen.com po výhre v Melbourne Parku.

Jamrichová je svetovou jednotkou

Jamrichová poskočila z 3. miesta, nechala za sebou Američanku Clervie Ngounoueovu o 500 bodov, tretia je Austrálčanka Emerson Jonesovú, ktorú porazila na Australian Open.

"Veľmi ma teší úspech aj predvádzané výkony Renáty, vyhrať grandslam je veľká vec. Som rád, že sa vďaka tomu prepracovala aj na post svetovej jednotky. V Národnom tenisovom centre sa budeme aj naďalej snažiť vytvárať jej čo najlepšie podmienky a pomáhať jej, aby sa jej darilo výkonnostne rásť. Verím, že bude pokračovať vo kvalitných výkonoch a že sa jej podarí presadiť aj medzi ženami," povedal prezident Slovenského tenisového zväzu Miloslav Mečíř.

Gratulácie Jamrichovej

"Gratulujem Renátke Jamrichovej a jej trénerovi v NTC Jankovi Matúšovi k aktuálnemu postu svetovej jednotky juniorského rebríčka ITF. Po víkendovom víťazstve na juniorskom grandslamovom turnaji Australian Open je to ďalší skvelý úspech slovenského tenisu. Renátka Jamrichová potvrdzuje, že patrí k najväčším talentom svetového tenisu a verím, že rovnako sa jej bude dariť aj medzi ženami na okruhu WTA," pridal sa aj generálny sekretár STZ Igor Moška.

 

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo