MS žien v hokeji: Slovenky sú po 2 víťazstvách na čele tabuľky

2. 4. 2024 |
 

Slovenské hokejisty porazili domáce Lotyšky a aj Slovinky. 

Našim hokejistkám sa v Rige darí.  Foto - facebook/Slovenskýženskýhokej

Slovenské hokejistky sú po dvoch zápasoch turnaja B-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta v Rige na čele tabuľky. V nedeľu porazili domáce reprezentantky vysoko 7:1 a včera zdolali Slovinky 4:0.

MS žien v hokeji: Slovenky porazili Slovinsko

V prvej tretine zápasu proti Slovinsku prestrieľali naše hokejistky Slovinky 25:2 a vypracovali si dvojgólové vedenie. V 5. minúte využila presilovku presnou strelou od modrej čiary obrankyňa Laura Šuliková a v 16. minúte sa presadila Lucia Halušková, ktorá namierila nechytateľne z pravého kruhu, uvádza hockeyslovakia.sk.

V druhej tretine poslala Tatiana Blichová z bekhendu puk pod hornú žŕdku a bolo 3.0. V 54. minúte zápasu napokon skórovala v presilovke Lucia Ištocyová.

"Bol to ťažký zápas, hoci sme väčšinu času držali puk na našich hokejkách. Našťastie sme v prvej tretine dvakrát skórovali a upokojili sa. V ďalších dvoch tretinách sme pridali po jednom góle, ale súperky dobre bránili a nevedeli sme sa strelecky viac presadiť. Z môjho pohľadu nám chýbalo častejšie clonenie pred bránkou a taktiež sme zbierali málo pukov na dorážky v okolí bránkoviska," uviedol po zápase Miroslav Mosnár, hlavný tréner SR ženy.

Čakajú nás Britky

Zajtra čaká naše hokejistky zápas proti Veľkej Británii. "Proti Veľkej Británii to bude rovnako náročný zápas. Súperky sme mali možnosť vidieť pred našim dnešným duelom. Solídne korčuľujú, sú silovejšie a prehusťujú priestor pred bránkou, takže očakávame podobný priebeh stretnutia," dodal tréner Miroslav Mosnár.

Pre naše hokejistky sú majstrovstvá sveta vrcholom aktuálnej sezóny. Vlani v auguste vypadli z A-skupiny I. divízie, teraz sa chcú pod vedením trénera Miroslava Mosnára vrátiť do A-skupiny I. divízie MS.

V súbojoch o jedinú postupovú miestenku ich ešte čakajú Britky (3. apríla o 11.30 SELČ), Talianky (5. apríla o 11.30 SELČ) a Poľky (6. apríla o 15.00 SELČ). Všetky duely môžete sledovať naživo na YouTube kanáli IIHF.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo