Slovensko porazí na MS U20 Fínsko, myslí si expert IIHF. Róbert Petrovický dal tímu sebavedomie, dodáva

30. 12. 2020 |

Slovensko, Fínsko, MS u20, MS v hokeji do 20 rokov, IIHF.com, hokej, dnes. Dlhoroční korešpondenti oficiálnej webstránky Medzinárodnej hokejovej federácie (iihf.com) sa vyjadrili, že Slovensko ich uchvátilo svojou hrou najviac. Dokonca hovoria o tom, že prekvapíme dnes Fínsko.

Slovenskí hokejisti do 20 rokov prekvapili na turnaji expertov IIHF. FOTO TASR/AP.

Slovensko, Fínsko, MS u20, MS v hokeji do 20 rokov, IIHF.com, hokej, dnes. Po polovici turnaja sa na stránke iihf.com rozhodli osloviť svojich expertov, ktorí odpovedali na rôzne otázky z doterajšieho priebehu šampionátu.

Jednou z otázok bolo aj to, ktorý tím zaujal zatiaľ najviac. „Slovensko,“ odpovedal jasne Andrew Podnieks. „Nikto od nich pred turnajom veľa neočakával, čo dokazujú aj ich výsledky z posledných rokov, keď väčšinou skončili na 6. – 8. mieste,“ píše korešpondent IIHF.com.

„Avšak vo víťaznom zápase proti Švajčiarsku predviedli úžasný tímový výkon a potom udržali na uzde Kanaďanov celých 60 minút.

Včera však dali nádej Nemecku. Napriek tomu ich obaja brankári, Šimon Latkóczy a Samuel Hlavaj, boli fantastickí,“ dodal Pdnieks.

Slovensko porazí ns MS u20 Fínsko

Popri ňom označil Lukas Aykroyd za najväčšie prekvapenie turnaja výhru Česka nad Rusko 2:0, ale aj viac ako polhodinový čas strávený na ľade v podobe Tima Stützleho v zápase proti Slovensku, ktorý Nemci zvládli vyhrať 4:3 po predĺžení.

Jeho kolega potom označil za najväčšie prekvapenie turnaja brankára Rakúska. „Sebastian Wraneschitz totiž doteraz čelil v 5 a pol tretinách 133 strelám a vyzerá to tak, že je rád v plnej akcii.“

Andrew Podnieks sa však opäť vrátil k Slovensku. Náš tím označil ako mužstvo, ktoré priniesol príchodom Róberta Petrovického dostalo viac sebavedomia.

Dokonca si myslí, že dnes prekvapíme Fínsko. „Nemyslím si však, že sa niečo nepredvídateľné stane, ale pokiaľ by som si mal vybrať, tak sa to môže stať v zápase Slovenska s Fínskom,“ dodal na záver Podnieks.