Fínsko Slovensko MS U20 ONLINE MS v hokeji do 20 rokov 2021 dnes

30. 12. 2020 |
 

Slovensko, Fínsko, online prenos, MS u20, MS v hokeji do 20 rokov, 2021, hokej, dnes, live. Slovensko dnes odohrá posledný duel základnej skupiny. Ich súperom bude Físnko. Ako duel bude prebiehať môžete sledovať ONLINE od 20:00 hod. live.

Slovenskí hokejisti do 20 rokov. FOTO TASR/AP.

Slovensko, Fínsko, online prenos, MS u20, MS v hokeji do 20 rokov, 2021, hokej, dnes, live. Slovensko dnes nastúpi na posledný duel pre štvrťfinále. Posledný duel im veľmi nevyšiel, keĎ podľahli rovesníkom z Nemecka 3:4 po predĺžení.

V úvode sa hral opatrný hokej, oba tímy hrali pozorne vzadu, s hlavným cieľom neurobiť chybu. Tej prvej sa dopustili mladí Slováci. V 6. min Latkóczy ešte zastavil individuálny prienik Stützleho, no akcia pokračovala a vyvrcholila strelou Gnypa, ktorú tečoval do slovenskej siete Elias, puk sa ešte obtrel o nohu Stützleho - 0:1.

Fínsko Slovensko MS U20 ONLINE MS v hokeji do 20 rokov 2021 dnes

Pri následnom vylúčení Mykluchu mohlo byť ešte horšie, no Latkóczy ramenom skvele vyrazil strelu Zimmermanna.

Pri tej istej nemeckej presilovke prišla slovenská odpoveď - Mrázik z ofsajdovej situácie, ktorú rozhodcovia nepostrehli, sa dostal poza chrbty dvojice protihráčov k voľnému puku a v oslabení bekhendom prekonal Bugla pomedzi betóny - 1:1.

Gól dodal Slovákom sebavedomie a Faith mal v 15. min veľkú možnosť poslať svoj tím do vedenia, zblízka trafil iba Bugla. Hra sa otvorila, v 18. min aktívny Stützle namieril spomedzi kruhov do Latkóczyho, na druhej strane Chromiak z uhla opečiatkoval konštrukciu nemeckej bránky.

Na začiatku druhej tretiny Slováci ustáli nemecký nápor a v 24. min druhýkrát gólovo udreli. Kolenič vysunul do úniku Mykluchu, ktorý zamiešal pred Buglom s pukom a našiel medzeru medzi jeho betónmi - 2:1.

Slovenskej striedačke potom zatrnulo, keď Kňažka zasiahol kolenom Henriquez-Morales a kapitán SR sa v bolestiach zvíjal na ľade, no duel napokon dohral. Ďalšie minúty patrili pohyblivejším Nemcom.

Latkóczy skvele zasiahol pri teči Dubého, stihol sa presunúť pri nebezpečnej strele Chrobota, no v 29. min bol už bezmocný po ďalšej drzej akcii Stützleho, po ktorej si puk do vlastnej bránky nešťastne zrazil Bečár.

Slovákom potom nevyšli dve presilovky, v tej druhej mohli dokonca aj inkasovať, Peterka v úniku nedotiahol "forsbergovský" blafák. Až tretia početná výhoda v rýchlom slede priniesla hráčom v modrých dresoch gólovú radosť, keď strelu Nemca od modrej čiary šikovne tečoval Mrázik - 3:2.

Vzápätí Jendek nevyužil veľkú šancu na zvýšenie náskoku. To ho mohlo mrzieť, pretože po prísnom vylúčení Mrázika Nemci v presilovke vyrovnali po nahodení Gnypa a teči Eliasa.

Slováci mali veľké problémy držať na uzde najväčšiu hviezdu súperovho tímu Stützleho. Nemecký kapitán individuálne vynikal, hýril ofenzívnymi nápadmi a predstavoval neustálu hrozbu pre slovenskú bránku.

Fínsko Slovensko MS U20 ONLINE MS v hokeji do 20 rokov 2021 dnes

V úvode tretej tretiny ho fauloval Jendek a jeho tím sa musel opäť brániť v oslabení, ktoré s veľkou námahou prežil.

Po vypršaní trestu sa ocitol v tutovke Jendek, ktorý stroskotal na Buglovi, na opačnej strane nevyužil gólovú šancu Peterka. Slováci naďalej nechávali Nemcov tvoriť hru a čakali na jeho prípadné chyby, po ktorých vyrážali do prečíslení.

V 57. min mohol rozhodnúť Jedlička, po prihrávke Mykluchu trafil iba Buglov betón. Dve minúty pred koncom tretiny mal však jeho tím šťastie, keď ihneď po vyhratom vyhadzovaní v útočnom pásme trafil Stützle hornú žŕdku.

V predĺžení najprv zahodil šancu Faith a následne putoval na trestnú Myklucha, v nemeckej presilovke rozhodol o triumfe Zimmermann.

Fínsko
6 : 0
(1:0, 2:0, 3:0)
Slovensko

Góly & zostavy

Góly a asistencie: 9. Lundell (Simontaival, Pyyhtiä), 27. Niemelä (Lundell), 29. Simontaival (Lundell, Niemelä), 47. Hatakka (Hirvonen), 48. Helenius (Korhonen, Petman), 54. Helenius (Korhonen).
Fínsko: Piiroinen (Taponen) – Hatakka (A), Heinola, Kokkonen (A), Puutio, Viro, Niemelä, Rajaniemi – Hirvonen, Lundell (C), Simontaival – Järventie, Pärssinen, Lambert – Mäntykivi, Nikkanen, Aku Räty – Korhonen, Helenius, Petman – Pyyhtiä.
Slovensko: Hlavaj (Latkóczy) – Mudrák (C), Golian (A), Bečár, Petrovický, Nemec, Stacha, Turan – Mrázik (A), Jellúš, Faith – Chromiak, Kašlík, Slafkovský – Mešár, Myklukha, Turanský – Kolenič, Eliaš, Jendek – Jedlička.
Aktualizuj online prenos
časová značka Koniec zápasu.
59:46 Samuel Hlavaj si pripísal ešte jeden zákrok, po strele sprava hru prerušil. O všetkom je rozhodnuté už dlhšie.
59:09 Oleksiy Myklukha sa previnil ofsajdom, naša akcia preto nedopadla dobre. Vhadzovanie v strednom pásme.
58:39 Slováci o puk prišli za bránkou Fínska a Ville Heinola začína jednu z posledných akcií zápasu.
57:29 dôležité Juraj Slafkovský mohol pokaziť čisté konto Fínom. Dostal prihrávku pred bránkovisko, jeho pokus z prvej Kari Piiroinen zastavil.
57:23 Fínsko je v plnom počte.
56:14 Šimon Nemec strieľal od modrej čiary, zrazený pokus išiel vedľa bránky a Fíni puk vyhodili preč.
55:23 Vylúčenie v tíme Fínsko (Eemil Viro – 2 min., nedovolené bránenie).
55:03 Naši hráči síce dostali puk do útočného pásma, tam oň aj veľmi rýchlo prišli. Záver stretnutia by už mal byť pokojný.
53:49 gól Fínsko dalo gól!
SAMUEL HELENIUS sa parádne uvoľnil medzi kruhy a presnou strelou švihom pod brvno nedal šancu Hlavajovi.
53:32 Michal Mrázik sa natlačil spoza bránky do pozície na strelu, Kari Piiroinen zas zasiahol lapačkou.
53:18 Matias Mäntykivi kľučkoval v útočnom pásme, nakoniec mu puk ušiel a nebola z toho strela na bránku Hlavaja.
52:08 Roby Järventie sa zľava cez Turana nenatlačil do bránkoviska. Fínsko ostalo v pásme, zakončenie zľava vyrazil Hlavaj.
51:06 Samuel Hlavaj mal znova veľa práce, pretože puk sa nebezpečne odrazil pred jeho bránkovisko. Kasper Simontaival sa však k strele nedostal.
50:13 Andrej Golian strieľal od modrej čiary. Kari Piiroinen síce puk len vyrazil pred seba, lenže k dorážke sa už naši nedostali.
49:10 Slovensko je teraz síce o niečo aktívnejšie, ale neohrozili sme bránku súpera. Fínsko naďalej všetko prakticky kontroluje.
47:27 gól Fínsko dalo gól!
Benjamin Korhonen sa dostal do samostatného nájazdu. Hlavaj najskôr výborne lapačkou uspel, lenže odrazený puk si našiel SAMUEL HELENIUS a zblízka dorazil.
46:37 Až teraz prišla prvá strela Slovenska v tretej tretine. Kari Piiroinen bez problémov zasiahol lapačkou.
46:10 gól Fínsko dalo gól!
SANTERI HATAKKA strieľal veľmi pekný gól. Najskôr síce spomedzi kruhov nevystrelil, ale puk si našiel takmer na bránkovej čiare a trafil milimetrovo nad ramenom Hlavaja do siete.
44:56 Michal Mrázik sa takmer dostal do šance. Našiel si prihrávku na modrej čiare, potiahol puk, ale dohral ho Santeri Hatakka.
43:58 Juraj Slafkovský nahadzoval puk pred bránku Fínska, kde sa nachádzal iba obranca Ville Heinola a všetko poľahky vyriešil.
43:07 Naši hráči sa dlho snažili vydolovať puk v obrannom pásme, čo sa im nakoniec podarilo. Po prechode dopredu sme ho rýchlo stratili.
42:17 Zakázané uvoľnenie Fínska.
41:40 Fínsko v úvode tejto tretiny nie je už také ofenzívne ako počas druhej, Slováci bránia o čosi lepšie.
40:12 Zakázané uvoľnenie Fínska.
40:01 časová značka Začala sa tretia tretina.
Fínsko prostredné dejstvo ovládlo. Prakticky celý čas dominovalo, naši hráči veľakrát na konci striedaní, často predĺžených, lapali po dychu. Všetko sa vyvíja v prospech Suomi.
40:00 časová značka Druhá tretina sa skončila.
39:09 Roni Hirvonen strieľal z ľavého kruhu švihom tesne vedľa bránky. Vzápätí nemieril presne ani Mikko Kokkonen.
38:28 Fínsko je v plnom počte.
37:23 dôležité Mikko Petman potiahol kontru v oslabení Fínska. Prihral a jeho spoluhráč mal veľkú šancu, fantasticky hokejkou zareagoval Hlavaj.
36:58 Zlou prihrávkou sme sa pri našej prvej presilovke vytlačili z útočného pásma, puk skončil až za Hlavajom. Teda jeho bránkou.
36:28 Vylúčenie v tíme Fínsko (Samuel Helenius – 2 min., nedovolené bránenie).
35:50 Slováci sa ťažko dostávajú cez stredné pásmo. Teraz sa to podarilo, lenže po nastrelení za bránku sme o puk prišli.
35:03 Slovensko je v plnom počte.
34:17 Slováci sa naďalej musia obracať. Fíni hrajú veľmi dobre. Samuel Hlavaj je našou veľkou oporou.
33:33 dôležité Roni Hirvonen bol sám pred bránkoviskom, kde ho našla prihrávka. Samuel Hlavaj parádne zasahuje betónom.
33:03 Vylúčenie v tíme Slovensko (Andrej Golian – 2 min., krosček).
33:01 dôležité Roni Hirvonen sa dostal k puku pri našom bránkovisku, no ani na dvakrát nedostal puk za Hlavaja. Ten sa blysol zákrokom betónom.
32:59 Slovensko je v plno počte.
32:06 Samuel Hlavaj vyrazil puk pred seba, dorážky neprišli vďaka našim hráči. Tí puk dostali cez všetky čiary.
31:37 Fínsko je znova nasťahované v útočnom pásme. Síce je presilovka, ale hra vyzerá rovnako už niekoľko minút. Slováci prichádzajú o veľa síl.
30:59 Vylúčenie v tíme Slovensko (Dávid Mudrák – 2 min., sekanie).
30:36 dôležité Ville Heinola dostal prihrávku pred bránkovisko, vo výbornej pozícii z prvej minul bránku Hlavaja.
30:03 Henri Nikkanen strieľal z kruhu na vhadzovanie, jeho pokus smeroval nebezpečne pod brvno, Samuel Hlavaj zasahuje.
29:31 Fínsko znova v našom pásme. Suomi majú stretnutie pod kontrolou a hrajú svoju hru.
28:35 gól Fínsko dalo gól!
KASPER SIMONTAIVAL ostal osamotený pri našom bránkovisku. Spravil kľučku na Hlavaja a dostal puk do siete.
28:06 Anton Lundell za bránkou vymýšľal gól a lá Ján Sýkora či Granlund, puk mu skĺzol z hokejky, čiže mu to nevyšlo.
27:43 Filip Mešár sa v útočnom pásme nepresadil, puk mu Fíni vypichli a poslali ho do strednej tretiny.
27:09 Slováci sa síce dostali do útočného pásma, ale tam nevystrelili a puk stratili. Ani Fínom založenie akcie nevyšlo.
26:24 Mikko Kokkonen vystrelil od modrej čiary, zrazený pokus končí na ochrannej sieti.
26:09 gól Fínsko dalo gól!
Suomi hrali so šiestimi hráčmi pri avizovanom vylúčení Nemca. Od modrej vystrelil TOPI NIEMELÄ a puk prepadol za Hlavaja, ktorý toho veľa nevidel.
25:45 Fínsko opäť nasťahované v našom pásme. Kasper Simontaival sa snažil zakončiť sprava, naši mu to nedovolili.
24:49 Juuso Pärssinen spadol po tom ako stúpil na puk, takže sme dostali hru aspoň do stredného pásma. Fíni sa rýchlo vrátili naspäť.
24:09 dôležité Slováci prešli do situácie dvoch proti jednému. Artur Turanský už mohol strieľať, ale ešte prihral pod seba a Filip Mešár z prvej zakončil do Piiroinena. Bola to obrovská šanca.
23:54 Fínska aktivita pokračuje. Favorit stretnutia si veľmi dobre posúva puk v útočnom pásme. Našťastie pre nás z toho nie sú "loženky".
23:16 Zakázané uvoľnenie Slovenska.
22:42 Fínsko je v druhom dejstve veľmi aktívne. Jeho hráči sa dostali k ďalšej strele, no Samuel Hlavaj si s ňou poradil.
22:08 Zakázané uvoľnenie Slovenska.
22:03 dôležité Samuel Helenius bol úplne sám pred bránkoviskom, puk mu tam adresoval Ville Heinola, no Hlavaj predviedol dôležitý zákrok.
22:00 Oba tímy sú v plnom počte.
21:14 Zakázané uvoľnenie Slovenska.
21:03 Slovensko je so štyrmi hráčmi.
20:39 Fínsko sa drží v útočnom pásme, ale dlho neprichádzali strely. Až teraz jedno nahodenie, ktoré Hlavaj pokryl a prerušil hru.
20:01 Hrá sa pomerom 4 na 3, keďže kapitáni dostali vzájomný trest za tú šarvátku z konca prvej tretiny.
20:01 Vylúčenie v tíme Slovensko (Dávid Mudrák – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme Fínsko (Anton Lundell – 2 min., hrubosť).
20:01 časová značka Začala sa druhá tretina.
Slováci proti favoritovi nehrajú zle, mali aj sľubné šance, ale bohužiaľ sme spravili chybu v rozohrávke a kvôli tomu inkasovali jeden gól. Každopádne, pred nami je ešte 40 minút.
20:00 časová značka Prvá tretina sa skončila.
19:59 dôležité Kasper Puutio vystrelil z prvej, Samuel Hlavaj vyrazil pred seba a nakoniec sa puk dostal po dorážkach za čiaru, lenže siréna prišla skôr. Fíni chceli gól, ten platiť nebude. Strhla sa ešte poriadna mela.
19:23 dôležité Po nahodení do nášho bránkoviska nastal veľký zmätok. Puk ostal ležať, Kasper Puutio bol v obrovskej šanci zablokovaný a nakoniec to naši ustáli bez inkasovania.
19:03 Vylúčenie v tíme Slovensko (Šimon Nemec – 2 min., podrazenie).
18:49 Roman Faith sa takmer dostal k odrazenému puku pred bránkou Fínska, skvele hokejkou včas zareagoval Kari Piiroinen.
17:51 Oleksiy Myklukha mal streleckú pozíciu medzi kruhmi. Puk mu ušiel, a tak nedokázal zakončiť na bránku Piiroinena.
17:24 Roby Järventie strieľal z mierneho uhlu. Skúsil to poslať pod brvno, Samuel Hlavaj si pokryl bližšiu žrď.
16:42 Prišli sme o puk v strednom pásme. Fíni pri ňom v našej tretine dlho neostali, dobre pracovali Slováci na zadnom mantineli.
15:54 dôležité Dnešný kapitán Dávid Mudrák sa cez Hatakku natlačil do bránkoviska, zakončil nebezpečne. Kari Piiroinen puk neudržal, ten prešiel popred čiaru vedľa. Kolenič nestihol dorážku.
15:43 Slovensko hrá s piatimi hráčmi.
15:27 Aku Räty strieľal dobre, ale Hlavaj zasiahol. Brad Lambert sa k dorážke našťastie pre nás nedostal.
15:09 Slováci sa zatiaľ bránia dobre. Už dvakrát sme vyhodili puk cez všetky čiary za bránku súpera.
14:12 Fíni sa usadili v našom pásme, no postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku hru vyháňa do strednej tretiny.
13:43 Vylúčenie v tíme Slovensko (Jakub Kolenič – 2 min., podrazenie).
13:24 dôležité Obrovská šanca Fínov. Puk po zákroku Hlavaja ostal v bránkovisku, slovenský gólman ho v poslednej chvíli posunul lapačkou pred útočníkmi preč.
13:16 Zakázané uvoľnenie Slovenska.
12:44 Oleksiy Myklukha nezabránil Lambertovi v ceste k našej bránke, zakončenie nebolo ideálne. Samuel Hlavaj si s ním poradil.
12:26 Filip Mešár sa dostal k strele z uhlu, Kari Piiroinen nezasahoval, pomohli mu blokom obrancovia a Fíni idú dopredu.
11:46 Kasper Simontaival mal streleckú pozíciu, netrafil bránku. Následne ďalším pokusom neuspel ani obranca Topi Niemelä.
11:05 Ville Heinola sa veľmi pekne posunul od modrej čiary k bránkovisku, pokus backhandom Samuel Hlavaj vyrazil nad brvno svojej bránky.
10:13 Slováci sa nedostali cez modrú čiaru, súper ju bránil veľmi pozorne. Teraz je Fínsko veľmi pozorné v defenzíve.
09:32 Kasper Puutio s veľkým prehľadom zvládol napádanie našich, potom už ale neprihral presne a Fíni o puk prišli.
08:57 gól Fínsko dalo gól!
Bohužiaľ, spravili sme chybu v rozohrávke. Fíni udržali útočné pásmo, Kasper Simontaival poslal prihrávku k bránkovisku a ANTON LUNDELL prekonal Hlavaja. Martin Chromiak tam bol neskoro a práve on zle rozohrával.
08:31 Dávid Mudrák sa dostal do pozície útočníka, chcel tečovať strelu Faitha. Lapačkou však zasiahol Kari Piiroinen.
07:51 Zakončenie od našich neprešlo na bránku, Kari Piiroinen zasahovať nemusel a Fíni rozohrávajú ďalšiu akciu.
07:08 Zakázané uvoľnenie Slovenska.
06:58 Slováci sa teraz zatiahli do svojej tretiny, teda súper nás tam pritlačil, lenže puk sa pohyboval iba v okolí mantinelov.
05:52 Martin Chromiak z uhlu strieľal do bočnej siete. Škoda, že neprihral, pretože pred bránkou bol voľný Matej Kašlík.
05:15 Simon Jellúš získal puk za bránkou súpera, potom prihrával na modrú, lenže Oliver Turan sa nedostal k strele.
04:20 dôležité Obrovskú možnosť mal aj Juraj Slafkovský, ktorého zakončenie zblízka trafilo Kariho Piiroinena.
Strely: 2 – 4
04:13 Maroš Jedlička sa snažil tečovať strelu od modrej čiary, puk zastavil fínsky obranca. Následne ho pokryl Kari Piiroinen.
03:39 Slováci sú proti favoritovi zatiaľ aktívni, čo je veľmi dobré znamenie smerom k možnému úspechu v tomto zápase.
02:43 dôležité Anton Lundell si hľadal prihrávku medzi kruhmi, zastavil ho jeden z našich. Dopredu prešiel Michal Mrázik, natlačil sa do bránkoviska a Kari Piiroinen vytiahol zákrok betónom.
02:02 Po aktívnom úvode oboch tímov sa hra teraz dostala hlavne do stredného pásma, kadiaľ tímy rozvíjajú akcie s problémami.
01:11 dôležité Dopredu prešli takisto naši hráči. Matej Kašlík zblízka zakončoval v dobrej šanci, Kari Piiroinen nepustil za čiaru.
00:45 dôležité Strelu od modrej čiary tečoval medzi kruhmi Juuso Pärssinen a Samuel Hlavaj musel vytiahnuť ďalší dobrý zákrok.
00:13 dôležité Fíni sa okamžite dostali do šance, Anton Lundell však zblízka nedokázal prekonať Hlavaja.
00:01 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Fínsko: Piiroinen (Taponen) – Hatakka (A), Heinola, Kokkonen (A), Puutio, Viro, Niemelä, Rajaniemi – Hirvonen, Lundell (C), Simontaival – Järventie, Pärssinen, Lambert – Mäntykivi, Nikkanen, Aku Räty – Korhonen, Helenius, Petman – Pyyhtiä.

Slovensko: Hlavaj (Latkóczy) – Mudrák (C), Golian (A), Bečár, Petrovický, Nemec, Stacha, Turan – Mrázik (A), Jellúš, Faith – Chromiak, Kašlík, Slafkovský – Mešár, Myklukha, Turanský – Kolenič, Eliaš, Jendek – Jedlička..
Fínsko

Fínsko je po dvoch stretnutiach stopercentné. Na úvod porazilo Nemecko (5:3) a následne aj Švajčiarsko (4:1). Má za sebou dve povinné výhry a favoritom sú "Suomi" aj proti Slovensku. Presne o polnoci zo Silvestra na Nový rok sa Fínsko predstaví proti Kanade, topfavoritovi turnaja. Najproduktívnejším hráčom tímu je obranca Topi Niemelä (1+3). Po tri body získali Aku Räty (2+1), Anton Lundell (2+1) a Kasper Simontaival (1+2).

Slovensko

Slováci už majú istý postup do štvrťfinále. Na úvod sme porazili Švajčiarsko (1:0), následne po dobrom výkone prehra s Kanadou (1:3) a naposledy sme bohužiaľ neporazili Nemecko (3:4pp), ale práve jeden získaný bod nám zaistil postup. Stále to navyše môže byť z tretieho a nie zo štvrtého miesta. Buď musíme poraziť Fínsko alebo nám musia zahrať do kariet výsledky Nemecka a Švajčiarska. Michal Mrázik (2+1) a Šimon Nemec (0+3) majú na konte už po tri kanadské body.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo