EURO 2020: Severné Írsko pred zápasom so Slovenskom rieši zásadný problém

10. 11. 2020 |
 

Slovensko, Sverné Írsko, EURO 2020, baráž, finále, Ian Baraclough. Finále baráže o EURO 2020 medzi Severným Írskom a Slovenskom sa blíži. Už o dva dni naši reprezentanti nastúpia v Belfaste proti domácemu výberu. Hoci z tábora našich súperov je cítiť veľké odhodlanie vyhrať, trápi ich jeden zásadný fakt.

Hráči Severného Írska. FOTO TASR/AP.

Slovensko, Sverné Írsko, EURO 2020, baráž, finále, Ian Baraclough Severné Írsko totiž v posledných deviatich zápasoch strelilo len päť gólov. Slováci ich dali desať, no v posledných piatich súbojoch bodovali len pri remíze s Izraelom v Lige národov 1:1.

Bezgólová remíza sa zrodila v semifinále baráže o EURO2020 proti Írom, kde sme súpera porazili 4:2 na penalty.

Kým slovenský tábor verí, že sa gólovo presadí v riadnom hracom čase či predĺžení, severoírsky tréner Ian Baraclough je pripravený aj na penaltovú drámu.

„Aj na tomto pracujeme už niekoľko mesiacov. Som si istý, že máme hráčov, ktorí zvládnu odohrať 120 min. Pokiaľ sa zápas dostane až k penaltám, budeme pripravení. Som si však istý, že aj Slováci, pretože aj oni sa dostali cez semifinále po penaltách,“ povedal podľa newsletter.co.uk severoírsky tréner.

Penaltovú paralelu medzi súbojom so Severnými Írmi a predošlým zápasom s Írskom vidí aj Róbert Mak. „Myslím si, že nás bude čakať podobný zápas. Severní Íri budú hrať doma, tiež chcú postúpiť a dajú do toho všetko. My sa musíme dobre pripraviť a verím, že to zvládneme.“

Baráž, EURO 2020, Slovensko, Severné Írsko, finále, Milan Škriniar

Sebavedomie do mužstva vlieva aj príchod Milana Škriniar, ktorého podľa prvotných informácií nechcel Inter na zápas pustiť. Aj podľa neho bude štvrtkový duel podobný tomu spred mesiaca.

„Bude to ostrovný, bojovný futbal, tréner nám určite priblíži súpera oveľa viac a ukáže nám jeho silné a slabé stránky," dodal Škriniar.

Príchod stopéra Interu Miláno však určite nepotešil trénera Sverného Írska. Ian Baraclough si je totiž vedomý, že jeho tím bojuje aj s premieňaním šancí. Zároveň ale dodáva, že v kádri sú hráči, ktorí vedia streliť góly.

Baráž o EURO 2020: Severné Írsko chystá na Slovensko špeciálnu stratégiu. Radili im rivali z Írska - kliknite

„Vieme, že sme v poslednom období neboli produktívni. Rovnako tak to bolo ešte predtým, ako som prišiel k mužstvu. Som si však istý, že pri každej príležitosti, ktorá sa naskytne, máme hráčov, ktorí dokážu poslať loptu do bránky...,“ povedal Baraclough, ktorý koncom júna vystriedal na lavičke Michaela O´Neilla.

To isté chcú dokázať aj naši. Slováci sú pritom miernymi favoritmi, V prípade, že Severné Írsko vo štvrtok uspeje, môže sa 49-ročný Angličan stať štvrtým trénerom, ktorý dovedie národné mužstvo na veľký šampionát.  

„Necítim však nejaký tlak navyše a ani v mužstve to tak nie je. Je to veľký zápas, ale všetci sme takéto vždy chceli hrať a toto je jeden z nich. Pripravíme sa naň čo najlepšie,“ dodal na záver rodák z Anglicka.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo