Baráž o EURO 2020: Severné Írsko chystá na Slovensko špeciálnu stratégiu. Radili im rivali z Írska

7. 11. 2020 |
 

EURO 2020, baráž, finále, Slovensko, Severné Írsko. Slovensko čaká finále baráže o EURO 2020. V ňom nastúpi v Belfaste proti domácemu Severnému írsku. Hoci sú naši miernym favoritom, súper sa chystá Slovákov špeciálnu stratégiu.

Slovenskí futbalisti po výhre nad Írsko. FOTO TASR. 

EURO 2020, baráž, finále, Slovensko, Severné Írsko. Tá spočíva v získavaní informácií, ktoré im ponúkol aj ich večný rival z Írska. Práve tento tím sme nedávno porazili v semifinálovom súboji baráže o EURO 2020 4:2 na penalty. Práve tréner Írov Stephen Kenny ponúkol svojmu kolegovi pomoc.

„Stephen mi volal a poprial veľa šťastia pred blížiacim zápasom. Zároveň dodal, že pokiaľ budem potrebovať akúkoľvek pomoc, stačí sa opýtať. Spojili sme sa skôr s analytikmi, ktorí rozoberali ich súboj na obrazovke. Veľmi to oceňujem,“ povedal Ian Baraclough.

Ten si uvedomuje aj silu nášho tímu, no zároveň dodal, čo Slováci robili zle. „Dovolili Írom mať oveľa viac z hry a tiež im nechali dlho loptu na kopačkách,“ vravel 49-ročný tréner Severného Írska.

Upozorňoval však aj na silné stránky nášho mužstva. „Vedia dobre využívať štandardky a sú veľmi rýchli v protiútokoch. Snažia sa využiť akýkoľvek priestor, ktorý im súper dá. Na to si musíme dávať pozor,“ vravel Baraclough, ktorému neušlo, že dočasný tréner Slovenska Štefan Tarkovič povolal do tímu staronové tváre.

EURO 2020, baráž, finále, Slovensko, Severné Írsko    

Slovensko tak bude mať popri návrate Milana Škriniara k dispozícii aj Vladimíra Weissa ml. či Tomáša Hubočana aj Martina Škrtela. samozrejme, ak sa dá zdravotne do 12. novembra do poriadku.

„S návratom týchto skúsených hráčov si budú myslieť, že získali know-how na víťazstvá vo veľkých zápasoch. Samozrejme, že ten tím bude iný oproti tomu, ktorý nastúpil proti Írom. Vieme však všetko o ich hráčoch, ich silných a slabých stránkach. Veľmi sa na súboj s nimi už tešíme,“ povedal pre Belfast Telegraph tréner Severného Írska.

Ten tiež dodal, že silu svojho tímu vidí inde ako v kvalite na hracej ploch, ktorá je aj podľa jeho slov na strane Slovenska. „Majú niekoľko kvalitných hráčov, ktorí pôsobia v dobrých ligách. Bol by som však prekvapený, ak by akékoľvek iné mužstvo malo taký tím spirit ako my. Spolupatričnosť a odhodlanie znamená veľa. Viacerí nás odpisujú, ale my to nevnímame. Máme pred súperom rešpekt, ale nie strach,“ dodal na záver Baraclough. 

      

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo