Česko USA hokej ONLINE o 3. miesto MS v hokeji 2022

29. 5. 2022 |

Zápas Česko USA dnes rozhodne o 3. mieste na MS v hokeji 2022. Online prenos súboja českých a amerických hokejistov začína dnes už od 14:20.

Českí hokejisti zľava Matěj Blümel, Michal Jordán a Hynek Zohorna sa tešia po strelení gólu počas zápasu základnej B-skupiny USA - Česká republika na 85. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Tampere v pondelok 23. mája 2022. FOTO TASR/AP

Vo včerajšom semifinálovom dueli sa hokejistom Česka nepodarilo uspieť a zahrajú si tak dnes proti USA o bronzové medaily. Američania v prvom semifinále podľahli domácemu Fínsku a Česko potom podľahlo Kanade.

Česi viedli v súboji s Kanadou 1:0 presilovkovým gólom Davida Krejčího, Kanaďania však v závere prvej časti vyrovnali a ďalšia tretina už patrila im. V priebehu troch minút strelili tri góly, čím si vypracovali rozhodujúci náskok. V záverečnej časti si ho bez väčších problémov postrážili a pridali ďalšie dva góly.

Pre Američanov bola prehra s Fínskom už 11. po sebe v semifinále MS. Američania mali k dispozícii iba štyroch čistokrvných obrancov a v treťom defenzívnom páre alternovali útočníci Barber a Lafferty. Do zápasu však mali ideálny vstup, keď už na začiatku 2. minúty išli do vedenia.

Po zápase vyhlásili najlepšiu trojicu hráčov z oboch tímov na MS. Z tímu USA sa do najlepšej trojky dostali obranca Seth Jones, brankár Jeremy Swayman a útočník Adam Gaudette.

"Som sklamaný z výsledku, ale hrdý za snahu celého tímu. Je ťažké prijať takúto prehru, ale musíme sa rýchlo vzchopiť. Zajtra budeme mať zase o čo hrať a vždy je motivácia byť ten tím, ktorý odíde z turnaja s medailou," povedal po prehre s Fínskom Jeremy Swayman, brankár USA.

Američania sú aj miernym favoritom dnešného zápasu podľa rozloženia stávok v Tipsporte. Celkovo 49 percent tipujúcich stavilo na ich výhru, Česku verí 43 percent. Len 8 percent sa rozhodlo natipovať remízu.

MS v hokeji 2022

Česko - USA -:-, online prenos a výsledok dnes od 14:20

Česko
8 : 4
(1:3, 1:0, 6:1)
USA

Góly a asistencie: 16. Černoch (Flek, Stránský), 33. Smejkal (Sklenička, Kundrátek), 41. Pastrňák (Hertl, Zohorna), 43. Červenka (Krejčí), 44. Pastrňák (Jordán, Hertl), 55. Kämpf (Smejkal), 59. Kämpf (Šimek), 60. Pastrňák (Hertl, Červenka) – 10. Kuhlman (Meyers, Peeke), 13. Gaudette (Boldy, Tynan), 20. Kuhlman (Schmidt, Lafferty), 59. Bordeleau (Watson, Hayden). Rozhodca: Heikkinen (FIN), Lawrence (CAN) – Sormunen (FIN), van Oosten (CAN).
Česko: Vejmelka (21. Langhamer) – Kempný, Hronek, Ščotka (A), Kundrátek, Sklenička, Šimek, Jordán – Červenka (C), Krejčí (A), Pastrňák – Zohorna, Hertl, Blümel – Vrána, Kämpf, Smejkal – Černoch, Flek, Stránský – Špaček.
USA: Swayman (Mann) – Se. Jones (C), Hughes, Peeke, Schmidt (A) – Boldy, Galchenyuk, Hartman – Tynan, Gaudette, Bellows – Kuhlman, Farrell, Meyers – Hayden, Watson (A), Lettieri – Bordeleau, Barber, Lafferty.