Česko USA hokej ONLINE o 3. miesto MS v hokeji 2022

29. 5. 2022 |
 

Zápas Česko USA dnes rozhodne o 3. mieste na MS v hokeji 2022. Online prenos súboja českých a amerických hokejistov začína dnes už od 14:20. 

Českí hokejisti zľava Matěj Blümel, Michal Jordán a Hynek Zohorna sa tešia po strelení gólu počas zápasu základnej B-skupiny USA - Česká republika na 85. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Tampere v pondelok 23. mája 2022. FOTO TASR/AP  

Zápas Česko USA dnes rozhodne o 3. mieste na MS v hokeji 2022. Online prenos súboja českých a amerických hokejistov začína dnes už od 14:20. 

Česko USA hokej ONLINE o 3. miesto MS v hokeji 2022

Vo včerajšom semifinálovom dueli sa hokejistom Česka nepodarilo uspieť a zahrajú si tak dnes proti USA o bronzové medaily. Američania v prvom semifinále podľahli domácemu Fínsku a Česko potom podľahlo Kanade.

Česi viedli v súboji s Kanadou 1:0 presilovkovým gólom Davida Krejčího, Kanaďania však v závere prvej časti vyrovnali a ďalšia tretina už patrila im. V priebehu troch minút strelili tri góly, čím si vypracovali rozhodujúci náskok. V záverečnej časti si ho bez väčších problémov postrážili a pridali ďalšie dva góly.

Pre Američanov bola prehra s Fínskom už 11. po sebe v semifinále MS. Američania mali k dispozícii iba štyroch čistokrvných obrancov a v treťom defenzívnom páre alternovali útočníci Barber a Lafferty. Do zápasu však mali ideálny vstup, keď už na začiatku 2. minúty išli do vedenia.

Po zápase vyhlásili najlepšiu trojicu hráčov z oboch tímov na MS. Z tímu USA sa do najlepšej trojky dostali obranca Seth Jones, brankár Jeremy Swayman a útočník Adam Gaudette.

"Som sklamaný z výsledku, ale hrdý za snahu celého tímu. Je ťažké prijať takúto prehru, ale musíme sa rýchlo vzchopiť. Zajtra budeme mať zase o čo hrať a vždy je motivácia byť ten tím, ktorý odíde z turnaja s medailou," povedal po prehre s Fínskom Jeremy Swayman, brankár USA.

Američania sú aj miernym favoritom dnešného zápasu podľa rozloženia stávok v Tipsporte. Celkovo 49 percent tipujúcich stavilo na ich výhru, Česku verí 43 percent. Len 8 percent sa rozhodlo natipovať remízu.

MS v hokeji 2022

Česko - USA -:-, online prenos a výsledok dnes od 14:20

Česko
8 : 4
(1:3, 1:0, 6:1)
USA

Góly & zostavy

Góly a asistencie: 16. Černoch (Flek, Stránský), 33. Smejkal (Sklenička, Kundrátek), 41. Pastrňák (Hertl, Zohorna), 43. Červenka (Krejčí), 44. Pastrňák (Jordán, Hertl), 55. Kämpf (Smejkal), 59. Kämpf (Šimek), 60. Pastrňák (Hertl, Červenka) – 10. Kuhlman (Meyers, Peeke), 13. Gaudette (Boldy, Tynan), 20. Kuhlman (Schmidt, Lafferty), 59. Bordeleau (Watson, Hayden). Rozhodca: Heikkinen (FIN), Lawrence (CAN) – Sormunen (FIN), van Oosten (CAN).
Česko: Vejmelka (21. Langhamer) – Kempný, Hronek, Ščotka (A), Kundrátek, Sklenička, Šimek, Jordán – Červenka (C), Krejčí (A), Pastrňák – Zohorna, Hertl, Blümel – Vrána, Kämpf, Smejkal – Černoch, Flek, Stránský – Špaček.
USA: Swayman (Mann) – Se. Jones (C), Hughes, Peeke, Schmidt (A) – Boldy, Galchenyuk, Hartman – Tynan, Gaudette, Bellows – Kuhlman, Farrell, Meyers – Hayden, Watson (A), Lettieri – Bordeleau, Barber, Lafferty.
Aktualizuj online prenos
59:23 gól Česko dalo gól!
DAVID PASTRŇÁK zavŕšuje v tretej tretine svoj hetrik! Červenka prihral puk do rohu útočného pásma, odkiaľ ho Hertl z prvej poslal do pravého kruhu na voľného Pastrňáka a ten ho z prvej usmernil za chrbát presúvajúceho sa brankára Swaymana. Asistencie: Tomáš Hertl, Roman Červenka.
58:41 gól USA dalo gól!
Američania ešte znižujú skóre! Watson poslal puk z otočky z ľavej strany pred české bránkovisko, kde ho tečoval THOMAS BORDELEAU a aj keď puk nezasiahol ideálne, tak oblúčikom ponad pravý betón doletel za českého brankára Langhamera. Asistencie: Austin Watson, John Hayden.
58:08 gól Česko dalo gól!
A je definitívne hotovo! Šimek vyhodil puk odrazom od mantinelu z vlastného obranného pásma do stredného pásma, kam za ním vyrazil DAVID KÄMPF. Ten ho dostal do útočného pásma a bekhendom z pravej strany namieril do prázdnej americkej bránky. Asistencia: Radim Šimek.
54:42 gól Česko dalo gól!
Aj Česi skórujú v oslabení a výrazne sa približujú bronzu! Smejkal zobral Američanom puk v strednom pásme a dostal sa do samostatného nájazdu. Jeho bekhendový blafák do pravej strany zazvonil o ľavú žŕdku Swaymanovej bránky, od ktorej sa odrazil do bránkoviska a odtiaľ ho dorazil do odkrytej americkej bránky DAVID KÄMPF. Asistencia: Jiří Smejkal.
43:37 gól Česko dalo gól!
Česi pokračujú v skvelom výkone a už vedú o dva góly! Jordán krásnou prihrávkou od ľavého mantinelu našiel pri zadnej žŕdke úplne voľného DAVIDA PASTRŇÁKA, ktorý puk z prvej usmernil medzi betóny presúvajúceho sa amerického brankára Swaymana. Asistencie: Michal Jordán, Tomáš Hertl.
42:29 gól Česko dalo gól!
Česi hneď na úvod tretej tretiny otáčajú skóre! Krejčí vyhral buly po pravici amerického brankára Swaymana čisto za seba k ROMANOVI ČERVENKOVI, ktorý okamžitou strelou prekonal Swaymana. Asistencia: David Krejčí.
40:51 gól Česko dalo gól!
Je vyrovnané! Hertl uhral puk na útočnej modrej čiare, odkiaľ ho posunul do útočného pásma na DAVIDA PASTRŇÁKA a ten prudkou strelou zápästím k bližšej žŕdke cez obrancu Peekea prepálil amerického gólmana Swaymana. Asistencie: Tomáš Hertl, Hynek Zohorna.
32:12 gól Česko dalo gól!
Česi znižujú! Sklenička nahodil puk od modrej cez cloniaceho spoluhráča na amerického brankára, pred ktorým puk zrazil blokujúci Peeke. K puku sa ako prvý potom dostal JIŘÍ SMEJKAL, ktorý ho pohotovo dorazil do americkej bránky. Asistencie: David Sklenička, Tomáš Kundrátek.
19:47 gól USA dalo gól!
Američania navyšujú svoj náskok gólom v oslabení! Lafferty dostal puk z vlastného obranného pásma na Kuhlmana. Ten ho v útočnom pásme vrátil doľava na Laffertyho, ktorý ho ešte posunul doľava na Schmidta a amercký obranca ho prihral k ľavej žŕdke práve na KARSON KUHLMANA, ktorý puk dorazil do odkrytej českej bránky. Asistencie: Nate Schmidt, Sam Lafferty.
15:19 gól Česko dalo gól!
Česi znižujú na rozdiel jediného gólu! Stránský bojoval o puk v rohu útočnej tretiny, kde ho nakoniec vydoloval Flek a ten ho posunul pred bránku na JIŘÍHO ČERNOCHA. Ten si puk spracoval a svojou strelou ho poslal pod pravý betón amerického brankára Swaymana. Asistencie: Jakub Flek, Matěj Stránský.
12:14 gól USA dalo gól!
Američania využívajú presilovku a navyšujú svoj náskok na rozdiel dvoch gólov! Tynan prihral puk k ľavej žŕdke českej bránky na Boldyho, ktorý ho z prvej posunul medzi kruhy na ADAMA GAUDETTEA a ten tiež z prvej namieril presne k pravej žŕdke Vejmelkovej bránky. Asistencie: Matthew Boldy, T.J. Tynan.
09:33 gól USA dalo gól!
Američania otvárajú skóre! Puk sa po vyhranom vhadzovaní v americkom útočnom pásme dostal na modrú čiaru k Peekeovi, ktorý ho vypálil na českú bránku. Od blokujúceho českého obrancu sa puk odrazil pred bránkovisko k voľnému KARSONOVI KUHLMANOVI, ktorý ho dorazil do českej bránky. Asistencie: Ben Meyers, Andrew Peeke.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo