Slovensko Dánsko hokej MS v hokeji 2022 online dnes

24. 5. 2022 |
 

Hokej Slovensko - Dánsko. Program MS v hokeji 2022 pokračuje dnes pre Slovákov kľúčovým súbojom proti ďalšiemu kandidátovi na postup z našej skupiny ktorým je Dánsko. Online prenos dnes štartuje od 15:20.

Na snímke zľava Michal Ivan, strelec gólu Alex Tamáši a Samuel Takáč sa tešia z gólu na 3:1 počas šiesteho zápasu základnej A-skupiny Slovensko - Taliansko na 85. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 21. mája 2022 v Helsinkách. FOTO TASR - Martin Baumann

Hokej Slovensko - Dánsko. Program MS v hokeji 2022 pokračuje dnes pre Slovákov kľúčovým súbojom proti ďalšiemu kandidátovi na postup z našej skupiny ktorým je Dánsko. Online prenos dnes štartuje od 15:20. Zápas si môžete pozrieť LIVE na Tipsporte.

Slovensko Dánsko hokej MS v hokeji 2022 online dnes

Slovenskí hokejisti nastúpia na dnešný zápas A-skupiny MS Slovensko - Dánsko (15.20 SELČ) s ôsmimi obrancami a dvanástimi útočníkmi. Na tribúne budú brankár Patrik Rybár a útočník Jakub Minárik, ktorých stále trápia zranenia, ako trinásty útočník bude pripravený Kristián Pospíšil. V kľúčovom dueli na MS v Helsinkách musia Slováci proti Dánom zvíťaziť v riadnom hracom čase, ak chcú pomýšľať na postup do štvrťfinále.

Pondelkový tréning pred kľúčovým zápasom na MS v Helsinkách neabsolvovali slovenskí hokejisti v kompletnej zostave. Proti Dánsku by mali Slováci nastúpiť v rovnakej zostave ako v predchádzajúcom dueli proti Taliansku.

Vo včerajšom zápase Dáni prekvapili favorizovanú Kanadu, keď triumfovali 3:2. Situácia v tabuľke MS v hokeji 2022 sa tak skomplikovala. Slováci potrebujú na postup zdolať Dánov o tri góly, aby mali štvrťfinálovú istotu. Ak vyhrajú v riadnom hracom čase menším rozdielom, budú sa musieť ešte spoliehať na to, aby Kanada bodovala vo večernom zápase (19.20 SELČ) s Francúzskom.

"Matematiku neriešime. Chceme vyhrať a potom budeme riešiť, čo ďalej. Nechce sa mi veriť, že Kanada prehrá na turnaji trikrát za sebou," povedal asistent trénera Ján Pardavý po rannom rozkorčuľovaní.

Na ňom bolo jedenásť hráčov, ostatní dali prednosť regenerácii. "Nebude hrať Pospíšil, Rybár bude pre zranenie mimo zostavu. Rovnako aj Minárik, ktorý sa stále necíti v poriadku," dodal Pardavý.

Proti Dánom tak budú Slováci rotovať 8 obrancov a 12 útočníkov. "Dáni sú veľmi silní v súbojoch, v obrannom pásme hrajú osobnú obranu, nedávajú súperovi priestor, tam sa musíme presadiť. Sú veľmi rýchli a budú veľmi nebezpeční.

Chceme byť aktívni, chceme veľa korčuľovať. Chceme, aby to bolo o nás, chceme dať prvý gól," uviedol asistent hlavného trénera.

Dánsko a Slovensko

Realizačný tím sledoval Dánov aj v pondelkovom zápase, v ktorom severania prekvapili obhajcu titulu. "Musím povedať, že Dáni hrali veľmi dobre. My hráme zápas o všetko, je len na nás ako to zvládneme. Keď vyhráme, máme šancu na postup. Robíme na tom celú sezónu, aby sme to zvládli," dodal Pardavý.

Rybára stále trápi členok, do nohy dostal injekciu. Minárik zasa pociťuje problém po tvrdom strete v súboji s Kazachstanom. "Zostava sa nebude meniť, ale nie preto, že bola víťazná," potvrdil asistent trénera Ján Pardavý.

Či nastúpia Slováci s ôsmimi obrancami ako proti Taliansku, o tom realizačný tím rozhodne neskôr. "Máme ešte čas do zápasu, rozhodneme sa neskôr, či pôjdeme s ôsmimi obrancami, alebo trinástimi útočníkmi," dodal Pardavý.

Útočník Minárik chcel v pondelok trénovať, Pardavý však prezradil, že to nešlo: "Urobil si test na bicykli a nedalo sa. Bude mimo zostavy."

Realizačný tím mal v pláne sledovať večerný zápas Dánska proti Kanade, na videu však hráčom ukážu videá z predchádzajúcich zápasov: "Videli sme Dánov v dueloch s Francúzskom a Švajčiarskom. Pozerali sme všetky ich zápasy, ale z týchto dvoch máme natočené veci, na ktoré chceme hráčov upozorniť. Ich obranné pásmo je najšpecifickejšie, na to sa musíme pripraviť," tvrdí Pardavý.

MS v hokeji 2022

Slovensko - Dánsko -:-, online prenos a výsledok dnes od 15:20

Slovensko
7 : 1
(2:0, 3:0, 2:1)
Dánsko

Góly & zostavy

Góly a asistencie: 10. Tatar (Krištof), 20. Tatar (Krištof, Slafkovský), 22. Regenda (Slafkovský, Jánošík), 33. Rosandić (Lunter, Nemec), 39. Slafkovský, 59. Nemec (Takáč), 60. Regenda (Nemec, Lantoši) – 48. Blichfeld (M. Lauridsen, Ehlers). Rozhodca: Macfarlane, Rekucki – Sörmunen, van Oosten..
Slovensko: Húska (Tomek) – Čerešňák (A), Fehérváry, Nemec, Ivan, Grman, Rosandić, Gachulinec, Jánošík – Tatar (C), Krištof (A), Slafkovský – Regenda, Roman, Takáč – Lantoši, Tamáši, Liška – Sýkora, Kollár, Lunter.
Dánsko: Dahm (Dichow) – M. Lauridsen, Lassen, Kristensen, Jensen Aabo (A), N. Jensen, Larsen, M. Jensen – Bau Hansen, Nielsen (A), Ehlers – Aagaard, Regin (C), Storm – Blichfeld, Wejse, Bjorkstrand – Asperup, Jakobsen, Poulsen – Meyer.
Aktualizuj online prenos
časová značka Koniec zápasu.
59:19 gól Slovensko dalo gól! PAVOL REGENDA nekompromisne vyslal bombu, ktorá zakotvila v ľavom hornom rohu nič netušiaceho Dahma. Asistencie: Šimon Nemec a Róbert Lantoši.
58:53 dôležité Plexisklo je vymenené! Pokračujeme v dokončení zápasu!
58:53 Vylúčenie v tíme Dánsko:
Markus Lauridsen – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku + 10 min. osobný trest, nešportové správanie,
2 min..
58:53 dôležité Potvrdené! Šimon Nemec zvyšuje vedenie na 6:1! Dánsko dostáva dve minúty za zdržiavanie hry, a takisto aj Lauridsen, ktorý uvidí 10 minút za rozbitie plexiskla hokejkou!
58:53 dôležité Dánsky tréner Ehlers sa však ešte odvoláva na výzvu!
58:53 gól Slovensko dalo gól! Severanov definitívne zarezal obranca ŠIMON NEMEC, keď trestal neprehľadnosť vo vyšťavenej defenzíve. Sebastian Dahm úplne zničený. Asistencia: Samuel Takáč.
58:25 Dánsko hrá s piatimi hráčmi.
58:00 Prebiehajú posledné dve minúty stretnutia.
57:43 Pekná spolupráca medzi Slafkovským a Liškom. Medzi Dánmi prudko zakončil po peknej prihrávke od pravej tyčky.
57:00 Fehérváry tvrdo vystrelil a k puku sa dostáva Michal Krištof.
56:25 Vylúčenie v tíme Dánsko:
Emil Kristensen – 2 min., držanie.
56:00 Sme štyri minúty od postupu do play-off šampionátu. Podarí sa nám to druhýkrát po sebe. Vlani sme sa tešili v lotyšskej Rige.
dôležité Reklamná prestávka.
53:54 dôležité Šimon Nemec mal na lopatkách brankára Dahma, ktorý pustil hokejku z náručia! Náš obranca nedostal puk do siete, keďže bola aj posunutá!
53:19 Hra je prerušená. Nikam sa už nemusíme ponáhľať. Všetko dôležité sme si vybojovali vo dvoch tretinách. Dánsko trpí aj na silový deficit po včerajšej bitke s Kanadou.
dôležité Reklamná prestávka.
51:44 Bol odpískaný dánsky ofsajd.
50:00 Vyhrávame nad Dánskom hladko 5:1. Toto už nemôžeme stratiť a pripraviť sa o postup. Hráme výborne a koncentrovane.
47:43 gól Dánsko dalo gól! Dáni korigujú skóre na 1:5 zo svojho pohľadu. Náš Adam Húska tak prichádza o čisté konto. Asistencie: Markus Lauridsen a Nikolaj Ehlers.
47:07 Vylúčenie v tíme Slovensko:
Pavol Regenda – 2 min., nebezpečná výstroj.
dôležité Reklamná prestávka.
45:36 Kollár cez Sýkoru sa dostal do pásma. Daniel Gachulinec si pohybom vypýtal puk do svojej moci a Dahm pocítil tvrdosť jeho zakončenia.
44:27 Rozhodujúce stretnutie máme plne pod kontrolou a ukazujeme, že aj takto vieme hrať s prehľadom.
41:48 Pokojný Adam Húska schmatol do lapačky tvrdú strelu Jespera Jensena Aaboa. Nedržal ho zbytočne pri sebe, ale rozohral.
40:01 časová značka Začala sa tretia tretina.
Tretia tretina sa začne o 17:03.
Fantastický výsledok svieti v helsinskej aréne. 5:0 po dvoch častiach pre naše mužstvo. Dánov sme dokatovali ďalšími tromi gólmi. Postup už by nám nemal uniknúť.
40:00 časová značka Druhá tretina sa skončila.
39:00 Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
38:56 dôležité Takáčovo zakončenie do tyčky!
38:20 gól Slovensko dalo gól! JURAJ SLAFKOVSKÝ možno pridáva klinec do dánskej rakvy. Po individuálnej akcii vykúpal Dahma a nedal mu žiadnu šancu. Bez asistencie.
dôležité Reklamná prestávka.
36:36 Slafkovský prišiel do hry a už začínalo byť dusno severanom. Obtočil sa okolo dvoch súperov a pripojil k sebe Fehérváryho, ktorý využil voľné ľavé krídlo. Dahmovi podkúril zakončením Krištof.
35:31 Slovensko hrá s piatimi hráčmi.
34:38 Regenda príkladne zabral v oslabení, získal puk a ešte ho dokonca poskytol Samuelovi Takáčovi. Jeho strela bola náročná pre Dahma, no nie gólová.
33:41 Dáni už dávajú všetko do útoku. Vlastné bránkovisko si však upratal náš brankár Adam Húska, ktorý zvíťazil bitku o puk.
33:31 Vylúčenie v tíme Slovensko:
Mário Grman – 2 min., podrazenie.
32:51 Klobúk dole pred dánskym útočníkom Jakobsenom. V nie najlepšej pozícii a navyše so skackajúcim pukom pálil na Húsku, ktorý stále drží nulu.
32:37 dôležité Pavol Regenda profitoval z dobrej stavby tela! Po otočke živil nádej na piaty slovenský gól!
32:17 gól Slovensko dalo gól! MISLAV ROSANDIĆ prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Odpor Dánska už by mal byť zlomený. No nesmieme zaspať na vavrínoch. Asistencie: Mário Lunter a Šimon Nemec.
30:48 Adam Húska s ťažkým zákrokom. Strieľal na neho končiaci Dán Frans Nielsen, ktorý by mal ukončiť kariéru po šampionáte, a ešte puku na neho pomohol ležiaci Grman.
30:31 Regenda sa nemal dať vyprovokovať Stormom pri našej bránke. Obaja sa dostali do roztržky, ale chvalabohu sa nebude trestať.
dôležité Reklamná prestávka.
29:43 Ukážkový hit Fehérváryho, pri ktorom nemohlo ani pomyslenie, žeby išlo o nedovolený zákrok. Slafkovský po zisku puku preveril Dahma.
28:44 Adam Sýkora sa aktívne zráža s každým dánskym protivníkom. Nikomu nevenuje ani kúsok ľadu a je radosť na to pozerať, ako príkladne bojuje.
dôležité Reklamná prestávka.
27:38 Lantoši svoj pobyt na ľadovej ploche okorenil o strelu, pri ktorej ale nechal vyniknúť dánskeho gólmana.
26:48 Prečkali sme tlaky dánskych hokejistov, ktoré postupne prichádzali. Húska si v tomto hernom úseku pripísal zákrok a dopredu nás chcel vyviezť Regenda v spolupráci s Takáčom.
25:17 Hneď po naskočení Grmana sme putovali do šance. Slafkovský zakončoval po ľade a ešte Tomáš Tatar išiel do dorážky s cieľom zaknihovať hetrik a dostať súpera viac do kolien.
25:04 Slovensko hrá s piatimi hráčmi.
24:34 Fehérváry oslobodzuje náš tím. Severania korčuľujú k svojmu brankárovi.
23:42 dôležité Kontra Lišku s Milošom Romanom pri našom oslabení! Veľká škoda, že Liška radšej nevolil prehodenie puku na Romana, ktorý by mal pred sebou otvorenú bránku!
23:04 Vylúčenie v tíme Slovensko:
Mário Grman – 2 min., hákovanie.
22:54 Tomáš Tatar sa ujal puku pri striedačke. Urobil jedno kolo okolo bránky Dánov a Rosandić si vypýtal priestor na strelecký pokus. Dahm neinkasuje.
21:57 gól Slovensko dalo gól! Fantázia. Na 3:0 pridáva PAVOL REGENDA, ktorý poslal bekhend na Dahmov betón a od neho sa puk odrazil za čiaru. Asistencie: Juraj Slafkovský a Adam Jánošík.
21:41 Kollár perfektne našiel nakorčuľovaného Regendu, ktorý sa ocitol pred bránkou aj s Takáčom. Dáni si s touto situáciou poradili.
20:55 Martin Fehérváry nás dotiahol do pásma. Po krátkom pobyte v ňom aj zakončoval zápästím od modrej čiary, ale pred Dahmom sme nemali ďalšieho hráča.
20:01 Vylúčenie v tíme Dánsko:
Mathias Bau Hansen – 2 min., sekanie.
20:01 časová značka Začala sa druhá tretina.
Druhá tretina sa začne o 16:10.
Je to na dobrej ceste. Vedieme 2:0 zásluhou kapitána Tomáša Tatara. A čo je ešte lepšie, druhé dejstvo rozbehneme presilovkou.
20:00 časová značka Prvá tretina sa skončila.
19:38 gól Slovensko dalo gól! Gól do šatne, ktorý nás nesmierne teší. Kapitán TOMÁŠ TATAR si uvedomuje, žeby mal byť lídrom tímu a podčiarkuje to druhým gólom v zápase. Skvelo vymiešal Dahma a prekonáva ho. Asistencie: Michal Krištof a Juraj Slafkovský.
19:00 Prebieha posledná minúta prvej tretiny.
18:34 Slovensko hrá s piatimi hráčmi.
18:15 dôležité Húska po delovke Dánov vyťahuje úspešný zásah a Wejse už zbytočne uvažoval nad dorážkami! Kvalitný test pre nášho brankára po prázdnych pätnástich minútach!
17:48 Markus Lauridsen sa dostal do úzkych. Do kúta ho zahnal dôrazný a obetavý korčuliar Pavol Regenda. Naťahujeme cenné sekundy.
17:14 Zmazaná nula na konte Adama Húsku. V poslednej chvíli reagoval betónom na dobrú strelu dánskej hviezdy Ehlersa. Výborne.
16:56 Dvakrát už puk smeroval do nášho bránkového priestoru. V oboch prípadoch to však letelo vedľa.
16:34 Vylúčenie v tíme Slovensko:
Daniel Gachulinec – 2 min., podrazenie.
dôležité Reklamná prestávka.
15:19 Liška zotrval hlboko v útočnej tretine a naháňal puk, ktorý si menili severania.
14:18 Roman sa poriadne nalepil na Jakobsena, ktorý okupoval územie okolo našej bránky. Húska stále iba sleduje počínanie spoluhráčov.
13:33 Opäť významnú rolu pri tejto akcii tvoril Slafkovský. Dostatočne znepríjemňoval život Dánom pri mantineli a vyškrabal puk pre Fehérváryho. Po jeho skvelej strele zasahuje Dahm.
12:45 Klasicky vyzerajúci prechod do útočného pásma našich hráčov zastavený. Krištof o sekundičku skôr vošiel dnu ako Slafkovský s pukom.
12:26 Dáni musia korčuľovať dozadu, kam sa dostal puk a pokúsia sa o zrod novej akcie.
11:28 Urobili sme vynikajúcu prípravu na nepríjemné Dánsko, ktoré má v nohách a víťazný duel so silnou Kanadou. Adam Húska ešte nemá na konte žiadny zákrok. Veríme, že si zachytá a nebude rovno loviť puk z bránky.
dôležité Reklamná prestávka.
10:58 Samuel Takáč si prišiel na modrú čiaru s pukom na hokejke. Hradbu dánskych tiel ale neprekonal.
10:00 gól Slovensko dalo gól! Parádne zakončenie polovice tretiny! TOMÁŠ TATAR okamžite strelou reagoval na vyhraté vhadzovanie Michala Krištofa. Robíme prvý krok k postupu do štvrťfinále. Asistencia: Michal Krištof.
dôležité Reklamná prestávka.
09:58 Veľmi nebezpečná strela Slafkovského. Musel puk viackrát loviť spod nôh viacerých hráčov, ktorí clonili Dahmovi. Nakoniec skvelo vystrelil, ale gól nezariadil.
08:44 Matthias Asperup zastavil prenikajúceho Sýkora, ktorý skončil na ľade. Dánsky útočník naznak obhajoby len zodvihol ruky. Rozhodcovia nepískali.
07:46 Nemec vymyslel krížnu nahrávku pre Takáča, lenže slovenský majster to dostal na päty a na strelu pomýšľal márne.
06:53 Fehérváry dobre telom blokoval súpera. Puk vyskočil do strednej tretiny, kde sme sa ho bez problémov ujali, no Dáni sa nasťahovali na našu stranu.
05:55 Adam Sýkora ako posledný vracajúci sa získal puk bez námahy. Chcel ťažiť z ponúknutej možnosti ohroziť severského gólmana. Rýchlo tam zabral jeden z obrancov, ktorý vystúpil proti jeho koncovke.
05:39 Róbert Lantoši sa vysporiadal na začiatku útočného pásma s dotieravým Dánom. Odtrhol sa od neho a streleckým pokusom zamestnal Dahmovu lapačku.
04:44 Miloš Roman vysunul vpred Regendu. Vystrelil spoza obrancu, ale puk nedoputoval k brankárovi Dahmovi.
04:16 dôležité Tatar striehol pri ľavej žŕdke! Juraj Slafkovský mu adresoval milimetrovú prihrávku, z ktorej dokázal náš kapitán strieľať! Dahm vystavil stopku!
02:21 Zhruba dvadsať sekúnd sa bojovalo o puk za bránkou severanov. Grman držal čo najdlhšie puk pod korčuľou, ale nakoniec podľahol tlaku súpera.
01:20 Samuel Takáč využil možnosť zakončenia na dánsku svätyňu. V nej výborne zasiahol jeden z najlepších gólmanov na šampionáte Dahm.
00:42 Tomáš Tatar prenikol do pásma a uvoľnil sa pred kruhmi. Strelu mu zablokovali Dáni, no puk sa ponúkol Romanovi, ktorý prestrelil.
00:01 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:20.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo