Česko Rakúsko MS v hokeji 2022 online

17. 5. 2022 |

Česko a Rakúsko nastúpia dnes od 15:20 na ďalší zápas MS v hokeji 2022. Online prenos zápasu českých hokejistov proti rakúskym štartuje v rovnakom čase ako samotný zápas.

Českí hokejoví reprezentanti do 20 rokov. FOTO TASR/AP.

Hokejisti Česka prehrali v predchádzajúcom zápase so Švédskom 5:3 v zápase základnej B-skupiny MS vo Fínsku.

Severania položili základ víťazstva v druhej tretine, v ktorej strelili v priebehu šiestich minút tri góly a dostali sa do vedenia 4:1. Česi majú po dvoch odohratých zápasoch 3 body za víťazstvo nad Veľkou Britániou, Švédi sú po dvoch víťazstvách zatiaľ stopercentní.

Pri všetkých troch góloch Česka asistoval Roman Červenka, ktorý má po dvoch zápasoch na konte už 6 bodov za asistencie.

Jedným z dvojice čiarových rozhodcov bol Slovák Šimon Synek, ktorý doplnil trojicu zámorských arbitrov. Česi nastúpia na ďalší zápas v utorok 17. mája od 15.20 SELČ proti Rakúsku.

"Ďalší strelený gól je fajn, ale viem, že ako tím môžeme hrať lepšie než dnes. Nepredviedli sme taký výkon, aký sme mohli. Dali sme síce prvý gól, ale celkovo sme nemali dobrý vstup do zápasu. Mali sme aj dosť vylúčených a tým sme pomohli súperovi," povedal po zápase so Švédskom Matěj Blümel, útočník Česka:

Hokejisti Rakúska prehrali vo svojom druhom zápase v základnej B-skupine MS vo Fínsku s USA 3:2 po predĺžení.

Rakúšania siahali na prekvapenie, keď v priebehu 2. tretiny viedli 2:0, favorizovaný zámorský tím však vyrovnal a o jeho víťazstve rozhodol v 4. minúte predĺženia Luke Hughes. Pre Rakúšanov, ktorí sa do elitnej kategórie vrátili po vylúčení Bieloruska, je to prvý bod na turnaji, Američania majú po dvoch zápasoch päť bodov.

Jedným z hlavných rozhodcov duelu bol rodený Slovák Miroslav Štolc, ktorý však rozhoduje pod švajčiarskou vlajkou. Rakúšania nastúpia na svoj tretí zápas na MS v utorok 17. mája o 15.20 SELČ proti Česku.

Rakúsko

Góly a asistencie: 18. Červenka (Kundrátek, Blümel) – 60. Lebler (Heinrich, Schneider), rozh. náj. Schneider. Rozhodca: Frandsen, Nord – Constantineau, Kroyer.. Diváci: 3264..
Česko: Vejmelka (Langhamer) – Kempný, Hronek, Ščotka (A), Kundrátek, Jiříček, Šimek, Sklenička, Jordán – Červenka (C), Krejčí (A), Blümel – Vrána, Zohorna, Hertl – Černoch, Stránský, Smejkal – Flek, Špaček.
Rakúsko: Starkbaum (Madlener) – Maier, Unterweger, Zündel, Heinrich (A), Hackl, Wolf, Wimmer, Brunner, Kirchschläger – Lebler, Haudum, Kasper – Schneider (A), Huber, Nissner – Wukowits, Ganahl (C), Feldner – Achermann, Schwinger.
gól V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Rakúsko. Rozhodujúci samostatný nájazd zaznamenal PETER SCHNEIDER.
Tomáš HERTL nepremieňa.
časová značka Samostatné nájazdy začínajú.
Nájazdy sa začnú o 17:51.
Tímy si to rozdajú v samostatných nájazdoch. Táto časť začne o pár minút, keď rolba upraví stred ľadovej plochy.
65:00 časová značka Predĺženie sa skončilo.
64:00 Prebieha posledná minúta predĺženia.
63:23 dôležité Hronek drzo pred Starkbaumom vykúzlil fintu medzi nohy, teda na štýl Demitru! Za pokus nič nedal, ale zápas neukončil!
62:51 Schneider hlúpo prihrával na pravý krídelný priestor. Česi to vystihli, ale nedotiahli to do finálnej fázy.
62:09 Zohorna to zobral do vlastných rúk a ponúkol príležitosť Kempnému vystreliť, avšak bez želaného ovocia.
61:19 Filip Hronek iba korčuľoval s pukom na hokejke a jeho spoluhráčom sa veľmi nechcelo spolupracovať.
60:27 Nissner si dovolil kruh na útočnej modrej čiare. Tomáš Kundrátek ho tlačil na opačnú stranu, a tak odišiel na lavičku.
60:01 časová značka Začalo sa predĺženie.
Predĺženie sa začne o 17:39.
Česi si koledovali o problém a majú ho. Výraz hráčov je viac než jasný, ale nikto iný za to nemôže. Nehrali totiž do posledného hvizdu a outsider sa mu pomstil. Za chvíľu začneme predĺženie.
60:00 časová značka Tretia tretina sa skončila.
59:22 gól Rakúsko dalo gól! Nebude to znieť až tak neuveriteľne, ale Rakúšania v absolútnom závere vyrovnávajú na 1:1! BRIAN LEBLER doklepol puk do bránky aj cez hokejku Kundrátka. Asistencie: Dominique Heinrich a Peter Schneider.
58:57 dôležité Rakúsko hrá power-play!
58:41 dôležité Karel Vejmelka nechal betón na ľade, ktorý neprestrelil Feldner!
58:00 Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.
57:30 Filip Hronek by bol smoliar, keby sa od neho odrazil puk za Vejmelku. Rýchly herný obrat a na druhej strane mal gólovú poistku na hokejke Jakub Vrána. Starkbaum zabral hokejkou.
56:36 Veľmi úbohý výkon českých hráčov. Je to nepríjemné, ale musíme to pomenovať na priamo. Rakúsko má smolu, že to ešte nedokázalo aspoň v jednom prípade zúročiť.
dôležité Reklamná prestávka.
55:39 Dvakrát po sebe Česi vystrelili puk na zakázané uvoľnenie.
54:54 Starkbaum si zachytal po tom, ako na neho poslal tvrdý projektil český obranca Michal Kempný.
54:37 Českí hráči sa každým striedaním viac a viac trápia. Zrejme na nich čakajú horúce posledné minúty súboja. Reklamný brejk im padne vhod.
52:08 Profesorsky prístup Čechov. O kvalite určite nemôže byť reč, ale Rakúšania ešte cítia možnosť dopraviť puk do siete. Kilian Zündel ale neprestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.
50:00 Pre Rakúšanov štartuje posledných desať minút záverečnej tretiny, aby sa pokúsili potlačiť stretnutie do predĺženia.
Dnešný duel sleduje 3264 divákov.
48:10 Benjamin Nissner prišiel do pásma a vyrušil svojou strelou Vejmelku. Paul Huber sa už k dorážkovému pokusu nedostal.
47:58 dôležité Starkbaum sa roztiahol v bránkovisku a puk si našiel pod sebou!
45:59 Jakub Flek s dobrým streleckým pokusom, pri ktorom si nebol stopercentne istý brankár Starkbaum, avšak v predbránkovom priestore absentoval Zohorna.
45:32 Boj pokračuje. Česi stále súperia s hrou Rakúšanov, resp. hrajú iba potiaľ, pokiaľ to majú dovolené.
43:55 Ofsajd Rakúska.
42:48 Česko hrá s piatimi hráčmi.
42:17 Individuálny útok do útočného pásma v oslabení podnikol Jiří Černoch, keď si pri Vejmelkovi vyčíhal puk od Leblera. Na Starkbauma neposlal pokus.
41:38 Dominique Heinrich si spracoval ľahkú nahrávku a švihom ohrozil Vejmelku. Nič ťažké pre českého gólmana.
40:48 Vylúčenie v tíme Česko:
Roman Červenka – 2 min., sekanie.
40:08 Po pár sekundách z tretej tretiny pomýšľal na rakúske vyrovnanie Brian Lebler. Vejmelka mu vystihol smer strely a vyrazil.
Tretia tretina sa začne o 17:01.
Česi chcú tvoriť, no nevedia prekonať hru Rakúska. To sa bráni a chce udrieť z naskytnutých možností, ktoré boli. Toto môže povzbudiť do tretej tretiny. Po dvoch tretinách 1:0 pre Česko.
39:00 Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
38:13 Nissner v tejto chvíli svojim postavením pomohol Starkbaumovi. No rakúsky muž v bránke musel poskytnúť následnú reakciu na pokus favorita.
37:38 Občas badať na českých hráčov zúfalosť z toho, aký systém vybalili Rakúšania. Pre Čechov je výrazne problematický.
35:47 dôležité Nico Brunner sa vystrčil ako obranca pred brankára Vejmelku a chcel poslať do bránky prihrávku Leblera!
35:14 Dominic Hackl skúšal pozornosť Vejmelku. Český gólman si skúsene zakryl pravú tyčku a drží puk v lapačke.
33:51 dôležité Poldrep Davida Krejčiho a strela do žŕdky bránky Rakúska!
33:41 Jordán si to rozdal v šprintérskom súboji s Feldnerom. Ich snaha bola zbytočná, keďže je pískané zakázané uvoľnenie.
32:44 Erik Kirchschläger strieľal spoza Ščotku. Vejmelka neudržal tento puk, a potom Kundrátek krotil správanie Lukasa Hauduma, ktorý sekol českého brankára.
32:11 Zohorna si rozhodil puk do súboja s rakúskym hokejistom, ktorý len ho len o vlások minul a nezabránil tak hlbšiemu prechodu súpera pred bránu.
31:05 Rakúšanov zdobí systematická robota a najmä kvalitná pozičná hra. S ňou sa veľmi nevedia vysporiadať hráči Česka. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sme doteraz svedkami futbalového výsledku.
30:26 Špaček už sa nedočkal prienikovej nahrávky od Jakuba Fleka, pretože tomu do puku ľahol brániaci rakúsky obranca.
30:07 Karel Vejmelka kryje strelu zápästím, ktorú vyslal Nico Feldner. Po polovici súboja v Tampere vyhráva Česko nad Rakúskom 1:0.
29:00 Príchod Šimeka do zadných radov odobral šancu na úspešnú kľučku v podaní Kaspera.
28:28 Česi mali neporiadok v defenzíve, a takisto Rakúšanom chýbala lepšia orientácia aj dôraz pred bránou.
27:18 Kempný si nepripíše prvý bod na šampionáte za výbornú nahrávku do jazdy pre Krejčiho, ktorý nezakončil pred Starkbaumom.
26:03 dôležité Jakub Flek zakončil bekhendom a s cieľom trafiť vinkel! Vedľa!
25:28 Strieľaná nahrávka po ľade z rakúskej strany. Pred bránku sa tlačil Lebler, ale Wimmerov pokus nepremietol do presného zásahu.
24:12 Ganahl má pri absencii Raffla kapitánske céčko na hrudi a bol na čele rakúskej akcie. Štvorica Čechov vytvorila obranný box pri návrate dozadu a Vejmelka si nemusel lámať hlavu zákrokom.
23:07 Zohorna jednoducho prekorčuľoval polovicu hracej plochy a do kombinácie pritiahol aj Červenku. Česi však nevystrelili na bránku.
21:58 Jakub Vrána vyštartoval do protiútoku s Černochom, ktorý disponoval voľným miestom vľavo aj dobrou streleckou príležitosťou, ale Vrána sa rozhodol ohroziť Starkbauma, a ten ho vychytal.
20:51 Roman Červenka k otváraciemu gólu druhý nepridá. Blümel ukázal výborné čítanie hry i cit pre prihrávku a chémia medzi nimi funguje na vysokej úrovni. Starkbaum drží Rakúšanov.
20:26 Kempný začal v zápase strelecké pokusy a drží sa toho aj po zmene strán. Chytil mu to Starkbaum, pre ktorého je to úvodný zásah v tretine.
Druhá tretina sa začne o 16:11.
Padli dva góly, ale platil len jeden a oba do rakúskej bránky. Rakúsko však podáva sympatický výkon a do nasledujúcich tretín má na čom stavať, aby mohlo pomýšľať nad nejakým bodom.
19:16 Českí hokejisti sa ešte snažili pridať jeden gól do šatne. Starkbaum nepokryl stopercentne strelecký pokus a dorážať chcel Špaček.
19:00 Prebieha posledná minúta prvej tretiny.
17:59 gól Česko dalo gól! Teraz už to je oficiálne a Česi sa ujímajú vedenia. Kundrátek s Blümelom zaobstarali príchod ROMANA ČERVENKU medzi kruhy, ktorý nedal šancu Starkbaumovi. Asistencie: Tomáš Kundrátek a Matěj Blümel.
17:43 Česko hrá s piatimi hráčmi.
17:20 Nissner zapríčinil, že jeho mužstvo musí vykorčuľovať za modrú čiaru.
16:09 Vejmelka sa uhýbal súperovmu zakončeniu k vzdialenejšej žŕdke.
15:43 Vylúčenie v tíme Česko:
Michal Kempný – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
15:27 Šimek zaviezol puk do útočnej zóny po pravej strane a vľavo sa presunul Kempný. Narazil ale na Nissnera.
14:38 Jordán korčuľoval popred vlastnú striedačku a v ideálnej chvíli odzbrojil rakúskeho hráča, ktorý v skutočnosti nemal puk dostatočne pod kontrolou.
13:27 Rakúsko hrá s piatimi hráčmi.
13:25 dôležité Koniec presilovky mohol nastať o dve sekundy skôr! Z výbornej pozície pálil Hronek, ale puku prekážala horná tyčka!
12:04 Prvá početná výhoda českého výberu nebola presvedčivá, a to isté platí aj pri tejto druhej. Je to pomalšie a výhodnejšie pre Rakúšanov.
11:27 Vylúčenie v tíme Rakúsko:
Brian Lebler – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.
11:09 Rakúsko hrá s piatimi hráčmi.
10:09 Kombinácia na malom priestore zlyhala. Rakúšania vyhadzujú preč.
09:38 Krejčí svojou výbornou strelou na lapačku natiahol rakúskeho brankára Starkbauma, no zároveň jeho tím stráca pobyt v pásme.
09:09 Vylúčenie v tíme Rakúsko:
Bernd Wolf – 2 min., krosček.
08:37 Schneider si pekne vymiešal protihráča na kruhu a pokúsil sa strčiť prihrávku medzi kruhy. Zľava si to pýtalo strelu od Nissnera, ktorej Vejmelka nečelil.
08:16 Neuznaný presný zásah Česka by mohol do určitej miery povzbudiť rakúskych hráčov, ktorí sa už dokázali počas tretiny útočne osmeliť.
07:31 dôležité Matěj Stránský sa nemôže tešiť z gólu! Rakúsko si vyžiadalo trénerskú výzvu, s ktorou uspelo! Pokračujeme za stavu 0:0!
06:58 Ten istý český obranca si to o pár sekúnd zopakoval. V tomto prípade nemieril presnejšie, nakoľko Huber predviedol obranný zákrok a puk ulovila ochranná sieť.
06:47 Výborná strela smerom na bránku Rakúska, ktorú vyslal Filip Hronek.
06:24 dôležité Vejmelka zneškodnil šancu Schneiderovi!
05:43 Starkbaum napriek minimálnemu voľnému miestu, kedy pred ním bol osobný súboj dvoch hráčov, úspešne vyrazil nastrelený puk od Jordána.
05:00 Rakúšania získavajú potrebné sebavedomie a chcú sa vpredu zviditeľniť tvorivou hrou. Už ale prenechali puk protivníkovi a rýchlo striedajú.
04:39 Dlhá Šimekova prihrávka nebola zachytená Smejkalom. Zakázané uvoľnenie českých hokejistov.
02:46 Haudam sa dobre vrátil do vlastného obranného pásma a vstúpil tak do série českých prihrávok. Veľmi rýchlo obrátil hru a medzi súperovými kruhmi sa dostal do strely.
01:52 Šimek poslal dopredu pracovať Špačeka. Českého útočníka Rakúšania dokorčuľovali, a tak útočiaci hráč aspoň vymyslel zakončenie bekhendom.
01:04 Zohorna podporil útočnú hru Česka a dokázal sa uvoľniť za bránku, odkiaľ presúval hru na os klziska. Toto však nenašlo pochopenie so spoluhráčmi a puk opúšťa tretinu.
00:28 Michal Kempný si v prvom zápase na turnaji pripisuje hneď aj úvodný strelecký pokus. Bernhard Starkbaum nezasahoval.

Trenér: Kari Jalonen.

Trenér: Roger Bader.
Vážení hokejoví fanúšikovia, Vítam vás pri sledovaní zápasu MS 2022 medzi Českom a Rakúskom.

Česko
pôjde do tretieho stretnutia v pozícii jasného favorita. Jedna výhra a jedna prehra umiestnila našich západných susedov na priebežnú štvrtú priečku. Česi sa doposiaľ stretli s Veľkou Britániou, ktorej uštedrili výsledok 5:1, no Švédi už boli ťažší oriešok a padli s ním 3:5.

Rakúsko ako náhradník Bieloruska momentálne veľa vody nenamútil. S jedným bodom je predposledné pred Britmi pri skóre 3:6. Pravdepodobne bude pre neho priorita opäť neopustiť elitu. Nejaké to prekvapenie ale môže vystrojiť. Rakúšania sa musia spoliehať na pozornú obranu a bojovnosť.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:20.