Česko Rakúsko MS v hokeji 2022 online

17. 5. 2022 |

Česko a Rakúsko nastúpia dnes od 15:20 na ďalší zápas MS v hokeji 2022. Online prenos zápasu českých hokejistov proti rakúskym štartuje v rovnakom čase ako samotný zápas.

Českí hokejoví reprezentanti do 20 rokov. FOTO TASR/AP.

Hokejisti Česka prehrali v predchádzajúcom zápase so Švédskom 5:3 v zápase základnej B-skupiny MS vo Fínsku.

Severania položili základ víťazstva v druhej tretine, v ktorej strelili v priebehu šiestich minút tri góly a dostali sa do vedenia 4:1. Česi majú po dvoch odohratých zápasoch 3 body za víťazstvo nad Veľkou Britániou, Švédi sú po dvoch víťazstvách zatiaľ stopercentní.

Pri všetkých troch góloch Česka asistoval Roman Červenka, ktorý má po dvoch zápasoch na konte už 6 bodov za asistencie.

Jedným z dvojice čiarových rozhodcov bol Slovák Šimon Synek, ktorý doplnil trojicu zámorských arbitrov. Česi nastúpia na ďalší zápas v utorok 17. mája od 15.20 SELČ proti Rakúsku.

"Ďalší strelený gól je fajn, ale viem, že ako tím môžeme hrať lepšie než dnes. Nepredviedli sme taký výkon, aký sme mohli. Dali sme síce prvý gól, ale celkovo sme nemali dobrý vstup do zápasu. Mali sme aj dosť vylúčených a tým sme pomohli súperovi," povedal po zápase so Švédskom Matěj Blümel, útočník Česka:

Hokejisti Rakúska prehrali vo svojom druhom zápase v základnej B-skupine MS vo Fínsku s USA 3:2 po predĺžení.

Rakúšania siahali na prekvapenie, keď v priebehu 2. tretiny viedli 2:0, favorizovaný zámorský tím však vyrovnal a o jeho víťazstve rozhodol v 4. minúte predĺženia Luke Hughes. Pre Rakúšanov, ktorí sa do elitnej kategórie vrátili po vylúčení Bieloruska, je to prvý bod na turnaji, Američania majú po dvoch zápasoch päť bodov.

Jedným z hlavných rozhodcov duelu bol rodený Slovák Miroslav Štolc, ktorý však rozhoduje pod švajčiarskou vlajkou. Rakúšania nastúpia na svoj tretí zápas na MS v utorok 17. mája o 15.20 SELČ proti Česku.

Rakúsko

Góly a asistencie: 18. Červenka (Kundrátek, Blümel) – 60. Lebler (Heinrich, Schneider), rozh. náj. Schneider. Rozhodca: Frandsen, Nord – Constantineau, Kroyer.. Diváci: 3264..
Česko: Vejmelka (Langhamer) – Kempný, Hronek, Ščotka (A), Kundrátek, Jiříček, Šimek, Sklenička, Jordán – Červenka (C), Krejčí (A), Blümel – Vrána, Zohorna, Hertl – Černoch, Stránský, Smejkal – Flek, Špaček.
Rakúsko: Starkbaum (Madlener) – Maier, Unterweger, Zündel, Heinrich (A), Hackl, Wolf, Wimmer, Brunner, Kirchschläger – Lebler, Haudum, Kasper – Schneider (A), Huber, Nissner – Wukowits, Ganahl (C), Feldner – Achermann, Schwinger.
gól V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Rakúsko. Rozhodujúci samostatný nájazd zaznamenal PETER SCHNEIDER.
59:22 gól Rakúsko dalo gól! Nebude to znieť až tak neuveriteľne, ale Rakúšania v absolútnom závere vyrovnávajú na 1:1! BRIAN LEBLER doklepol puk do bránky aj cez hokejku Kundrátka. Asistencie: Dominique Heinrich a Peter Schneider.
17:59 gól Česko dalo gól! Teraz už to je oficiálne a Česi sa ujímajú vedenia. Kundrátek s Blümelom zaobstarali príchod ROMANA ČERVENKU medzi kruhy, ktorý nedal šancu Starkbaumovi. Asistencie: Tomáš Kundrátek a Matěj Blümel.