Slovensko Fínsko hokej MS v hokeji 2022 ONLINE dnes

26. 5. 2022 |
 

Slovensko a Fínsko sa proti sebe dnes postavia vo štvrťfinále hokejových MS 2022. Online prenos zápasu štartuje dnes od 19:20.

Na snímke Juraj Slafkovský (Slovensko) sa raduje s divákmi z gólu zo samostnatného nájazdu v zápase základnej A-skupiny Kazachstan - Slovensko na 85. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 20. mája 2022 v Helsinkách. FOTO TASR - Martin Baumann

Slovensko a Fínsko sa proti sebe dnes postavia vo štvrťfinále hokejových MS 2022. Online prenos zápasu štartuje dnes od 19:20.

Slovensko Fínsko hokej MS v hokeji 2022 online dnes

Do bránky Slovenska vo štvrťfinálovom zápase na MS v hokeji 2022 v Tampere Slovensko Fínsko postaví Adam Húska. Zverenci Craiga Ramsayho nastúpia v rovnakej zostave ako proti Dánsku.

Slovenskí hokejisti si po prvý raz vyskúšali ľad v Nokia aréne na dopoludňajšom rozkorčuľovaní. "Je to nádherná hala, je tu parádny ľad. Veľmi sa tešíme na zápas aj atmosféru," povedal asistent trénera Andrej Podkonický. Potvrdil, že zostave sa oproti zápasu s Dánskom v poslednom stretnutí v základnej skupine nezmení.

Večerný duel bude zdobiť aj výborná atmosféra, fínski fanúšikovia už dopoludnia napriek nepriaznivému počasiu okupovali podniky v tamperských uliciach. "Verím, že nervozita opadne so začiatkom zápasu. Hráči si to užijú, pred takouto kulisou je radosť hrať," povedal Podkonický.

Slováci nevyhrali nad Suomi na vrcholnom turnaji už 18 rokov, túto sériu chcú ukončiť. "Možno sa to podarí dnes. Sme na to pripravení, vieme, čo nás čaká. Fíni veľmi dobre brána, ale dobre bránili aj Dáni. Nám to do ich siete padalo nám po tečoch a dorážkach. Česi v zápase s Fínmi vôbec nestrieľali, my musíme dávať všetko na bránku a hrať čo najjednoduchšie," uzavrel Podkonický.

Hokejisti Fínska nedostali gól na domácich MS v Tampere už v troch zápasoch po sebe. Vo štvrťfinále si brúsia zuby na výber Slovenska, ktorý chce favoritovi vzdorovať. Podľa obrancu Martina Fehérváryho bude dôležité vyvarovať sa chýb a pokiaľ možno hrať podobným štýlom ako "Suomi".

Fínsko Slovensko hokej MS 2022

Pre slovenského obrancu pôjde vo štvrtok o premiéru vo štvrťfinále MS: "Bude to náročné, Fíni hrajú doma v peknej aréne. Ja sa na to veľmi teším."

Zverenci Craiga Ramsayho sa pokúsia prelomiť 18-ročné čakanie na "veľké" víťazstvo nad Fínskom. Na vrcholných podujatiach, akými sú MS, ZOH či Svetový pohár, nezdolali tohto súpera od šampionátu v roku 2004. "To bolo veru celkom dávno," poznamenal Fehérváry a dodal: "Sú po taktickej stránke skvelí, ale sú aj rýchli a zruční. Ak chceme uspieť, musíme hrať tak ako oni, nerobiť chyby a hrať jednoducho."

Lídra slovenskej obrany teším, že mužstvo v uplynulých dvoch zápasoch podalo zlepšené výkony: "Boli to slabší súperi, ale naše výkony rástli. Určite si niečo povieme, povzbudíme sa pôjdeme na to. Každý sa teší a odovzdá na ľade všetko. Musíme sa tlačiť do bránky, byť nepríjemní a znepríjemniť im hru."

Fehérváry sa teší aj na atmosféru v hale, ktorá patrí medzi najkrajšie v Európe. Je predpoklad, že v zápase ho tréneri vyťažia na maximum. "Bodaj by. Ja som na ľade najradšej, bol by som tam stále. Čím viac hrám, tým sa cítim lepšie. Hala je naozaj krásna, nová. Vždy sa v takých dobre hrá," dodal 22-ročný zadák.

MS v hokeji 2022

Slovensko - Fínsko -:-, online prenos a výsledok MS v hokeji 2022 dnes od 19:20


      

Fínsko
4 : 2
(1:2, 1:0, 2:0)
Slovensko

Góly & zostavy

Góly a asistencie: 19. Anttila (Pokka, Friman), 24. Anttila, 45. Manninen (Sallinen, Lehtonen), 60. Mäenalanen (Anttila) – 9. Sýkora (Lunter), 16. Regenda (Takáč, Ivan). Rozhodca: Lawrence, Macfarlane – Davis, Yletyinen..
Fínsko: Olkinuora (Säteri) – Hietanen, Lehtonen, Seppälä, Heiskanen, Friman, Pokka, Ohtamaa, Lindell – Hartikainen, Manninen, Granlund (A) – Sallinen, Filppula (C), Rajala – Lammikko, Pesonen, Armia – Mäenalanen, Björninen, Anttila (A).
Slovensko: Húska (Tomek) – Čerešňák (A), Fehérváry, Ivan, Nemec, Rosandić, Grman, Gachulinec, Jánošík – Tatar (C), Slafkovský, Krištof (A) – Regenda, Takáč, Roman – Tamáši, Liška, Lantoši – Kollár, Lunter, Sýkora.
Aktualizuj online prenos
časová značka Koniec zápasu.
59:59 gól Fínsko dalo gól! Fínsko pečatí svoj postup do semifinále. SAKU MÄENALANEN trafil prázdnu bránku. Asistencia: Marko Anttila.
58:16 dôležité Slovensko hrá power-play!
58:00 Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.
57:12 Pekná akcia z našej strany a slušný strelecký pokus kapitána Tomáša Tatara. Škoda, že si Olkinuora nenašiel puk vo svojej sieti.
dôležité Reklamná prestávka.
54:57 Dobrá robota od Ivana. Zatiaľ čo drží puk na hokejke, môžeme striedať.
53:19 Jere Sallinen nám ukázal vysoký dôraz pred našim bránkoviskom. Húskovi pomohol Tatar či Nemec.
52:45 Šimon Nemec s dobrou strelou na Olkinuoru, pred ktorým sa ťažko orientoval Adam Liška. Stratil puk medzi korčuľami.
dôležité Reklamná prestávka.
50:45 Tamáši prestrelil fínsky obranný val. Puk sa mierne zbrzdil, ale Olkinuora rýchlo zasiahol lapačkou pred Lantošim.
50:04 Zadovka Petra Čerešňáka bola plynulá a našla Regendu podľa plánu. Tomu sa ale nepodarilo vystreliť. Prehrávame s Fínmi 2:3, no stále ešte nič nie je stratené.
49:04 Ivan v snahe podporiť našu ofenzívu si nerozumel so Slalfkovským, a tak mierne rastúci tlak sami prerušujeme.
48:48 Prvý Nemcov puk nedoletel do fínskeho predbránkového priestoru.
dôležité Reklamná prestávka.
47:17 Adam Húska bol zástancom okamžitej rozohrávky po ulovení puku z hokejky Sallinena. Rozohral ho nešťastne, avšak nebudeme za toto pykať. Pomohla nám hrana plexiskla a nebolo to tak vyhodenie mimo.
46:35 Samuel Takáč dostal ponuku na strelu od Regendu. Nič zložité pre brankára Olkinuoru.
44:01 gól Fínsko dalo gól! Suomi otáčajú skóre duelu. Všetko to začalo od Grandlunda, ktorého neodtlačil od puku Mário Grman a pobyt Fínov v pásme pokračoval. Lehtonen dostal puk na Húsku a SAKARI MANNINEN upravuje na 3:2. Asistencie: Jere Sallinen a Mikko Lehtonen.
42:46 Jussi Olkinuora si poradil s pokusom, ktorý na neho poslal náš obranca Martin Fehérváry. Pásmo je naše, a to aj zásluhou Krištofa.
42:12 Húština tiel zakryla puk v súboji pri mantineli. Bola to nečitateľná situácia aj pre rozhodcov, a tak sa hra prerušila. Na ľad prišla naša štvrtá formácia vedená Lunterom.
41:08 Mikael Granlund vypálil mimoriadne nebezpečnú delovku zápästím. Húska viac-menej na náhodu nastavoval lapačku smerom vľavo, kam putovala rana fínskeho hráča.
40:26 Fehérváry posielal puk dovnútra útočného pásma. Nemali sme však vonku dvoch hráčov. Ofsajd.
40:01 časová značka Začala sa tretia tretina.
Tretia tretina sa začne o 21:00.
Hráme veľmi dobrý štvrťfinálový zápas, ale stratili sme vedenie o dva góly. Fínov do hry vrátil Marko Anttila, ktorý je v posledných rokoch veľkou hviezdou Suomi. Všetko je však otvorené pred treťou časťou.
40:00 časová značka Druhá tretina sa skončila.
39:37 dôležité Juho Lammikko bol slabší proti Húskovi pri dorážke!
39:00 Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
38:26 Adam Húska najskôr vymazal pokus Pokku a ihneď chytal ďalší ťažký puk aj s pomocou betónu i našej defenzívy.
37:41 Fínsko hrá s piatimi hráčmi.
35:41 Vylúčenie v tíme Fínsko:
Miro Heiskanen – 2 min., podrazenie.
dôležité Reklamná prestávka.
35:08 Slovensko hrá s piatimi hráčmi.
34:43 Húska zneškodnil ďalší fínsky puk a jeho zákrok ho poslal pred Mária Grmana, ktorý ihneď vyhadzuje na opačnú stranu klziska.
34:13 dôležité Húska sa vyznamenal proti tvrdej fínskej bombe!
34:01 Fíni to v tomto momente príliš prekombinovali, čo je pre nás pozitívna skutočnosť.
33:31 Mikko Lehtonen pálil a jeho spoluhráči mu ešte robili cestičku na to, aby mal problémy Adam Húska, ktorý drží puk.
33:08 Vylúčenie v tíme Slovensko:
Martin Fehérváry – 2 min., držanie.
31:54 Regendova prihrávka na ľavé krídlo už nebola v súlade s pravidlami. Píska sa slovenské postavenie mimo hry.
dôležité Reklamná prestávka.
30:34 Strelecká možnosť, ktorú mal na čepeli Slafkovský. Už bol viac z uhla, no ešte chcel z toho profitovať. Olkinuora sa dotkol puku betónom a dostal ho do bezpečia.
30:00 Pred nami je druhá polovica štvrťfinálového súboja. Fínsko – Slovensko 2:2. Sledujeme živý a atraktívny hokej z oboch strán.
29:23 Zakázané uvoľnenie Fínska.
28:33 Regenda zamestnával fínskych obrancov a odohrávalo sa to priamo pred očami Olkinuoru. Nemec vyslal puk, ktorý sa aj odrazil, ale nie do bránky.
27:23 Juraj Slafkovský prekorčuľoval slušnú dĺžku ľadovej plochy až s prekľučkovaním sa pred fínske kruhy. Záverečná strela nebola najlepšia, keďže tam došlo k súperovmu bloku.
dôležité Reklamná prestávka.
26:40 Tatar s dobrou kľučkou i žiadanou strelou. Olkinuora nesklamal Fínov. Michal Krištof ešte prišiel pred bránku, kde ho obsadili obrancovia.
25:03 Lantošiho dôrazné predieranie sa za pukom aj cez protihráča, ktorým bol Lindell a stal sa víťazom tohto pretláčania.
23:44 gól Fínsko dalo gól! MARKO ANTTILA vytrestal Slovákov po chybnej prihrávke Nemca, ktorý mu to nabil priamo na hokejku. Adam Húska dostáva gól k pravej tyčke. Bez asistencie.
23:20 Tomáš Tatar vystrelil, ale neprikrášlil naše vedenie.
22:08 Ivan si na sto percent splnil svoju obrannú robotu. Toni Rajala sa tak nedostal do zakončenia na Húsku.
21:18 Náš päťgólový strelec Pavol Regenda bol v streleckej príležitosti, ktorou zamestnal výborného Olkinuoru a bude nasledovať buly po jeho ľavici.
20:59 Michal Ivan vracal puk za útočnú modrú čiaru. Museli sme ale počkať na Takáča, ktorý nemohol hrať.
20:35 Drzá kľučka Juraja Slafkovského pred fínskym bránkoviskom. Poradil si na malom priestore aj s protihráčom a Olkinuora ihneď riešil situáciu.
20:01 časová značka Začala sa druhá tretina.
Druhá tretina sa začne o 20:10.
Slovensko putuje do kabín za stavu 2:1. Veľkému favoritovi nielen odolávame, ale dokážeme ho prehrávať. Síce sme inkasovali v závere tretiny, no to nás nesmie zlomiť a stále si musíme ísť svoje.
20:00 časová značka Prvá tretina sa skončila.
19:00 Prebieha posledná minúta prvej tretiny.
18:27 gól Fínsko dalo gól! Prichádza gól do šatne, čo je vo väčšine prípadov nepríjemná záležitosť, no už nezvratná. MARKO ANTTILA je jednoducho postavou obluda, a to uplatnil pri tečovaní strely. Asistencie: Ville Pokka a Niklas Friman.
15:36 Fínska aktivita bude pochopiteľne stúpať, pretože nechcú zaváhať v domácom prostredí v krásnej a modernej aréne. Anttila pohrozil, ale ustáli sme to.
15:16 gól Slovensko dalo gól! Olkinuora zaváhal, keď pomerne nenáročnú strelu pustil pred seba a PAVOL REGENDA sa pretlačil ku gólovej dorážke. Asistencie: Samuel Takáč a Michal Ivan.
dôležité Reklamná prestávka.
14:06 Olkinuora chytil tvrdú ranu Adama Jánošíka. Hra je prerušená.
13:31 Sčasti úspešná akcia fínskych hráčov. Chvalabohu pre nás, pretože Húska pokryl nepríjemné zakončenie Lindella.
12:38 Šimon Nemec poctivo cúval dozadu súbežne s Rajalom. Ten sa vynašiel a fantastickou delovkou zamestnal Húsku, ktorý má puk vo svojej moci.
dôležité Reklamná prestávka.
12:00 Teemu Hartikainen sa prezentoval vynikajúcim pohybom, stabilitou i silou na puku. Dokonalo zamotal hlavy našim obrancom, ale našťastie nevyzrel na Adama Húsku.
10:51 Nemec potreboval to nastreliť dopredu, pretože čakal na vykorčuľovanie Lantošiho spoza modrej čiary.
09:52 Jednoducho sme sa oslobodili. Odohrali sme to rozumne do stredného pásma, aby nemali Suomi nárok na zisk útočnej zóny.
08:56 Znova sme sa museli sústrediť na hru v našej tretine. Máme na ľadu elitnú formáciu a kus práce odvádza predovšetkým Juraj Slafkovský.
08:17 gól Slovensko dalo gól! Naši hráči sa zorientovali vo vlastnej obrannej tretine a mohli sme ísť dopredu. Lunter to hodil priamo na Olkinuoru a ADAM SÝKORA sa presadzuje, nakoľko dokázal tečovať tento puk. Asistencia: Mário Lunter.
dôležité Reklamná prestávka.
07:27 Fínsko hrá s piatimi hráčmi.
07:20 Lantoši fantasticky zakončoval z ľavého kruhu. Okamžite vyrazený puk brankárom Olkinuorom chcel úspešne dorážať veľký Pavol Regenda. Táto snaha mu ušla o vlások.
06:23 Zatiaľ sme výraznejšie nezatlačili štvoricu brániacich sa Fínov. Suomi nás vyháňajú k Adamovi Húskovi. Rozohrávky sa ujíma Róbert Lantoši.
05:27 Vylúčenie v tíme Fínsko:
Mikael Granlund – 2 min., vrazenie na mantinel.
05:11 Skvelá práca nášho mladíka Šimona Nemca. Pred útočným pásmom si potiahol puk do ľavej strany a odhodlal sa k ohrozeniu skvelého Olkinuoru, ktorý zasahoval.
04:09 Armia zatlačil na nášho kapitána Tomáša Tatara a nedal mu prakticky milimeter ľadu na pohodlnejšie spracovanie puku. Pomoc mu poskytol Čerešňák a sme v jeho držaní.
03:06 Adam Húska ešte ostal v pokoji, hoci sa už chcel natiahnuť lapačkou po streleckej snahe Seppäläho, no puk sa odrazil mimo bránky.
02:38 Andrej Kollár si prevzal nahrávku na červenej čiare a keďže bolo okolo neho rušno, musel to skrátka vyslať na zadný mantinel. Icing.
01:47 Strelecké pokusy našich hráčov v tomto momente leteli z oboch strán. Vydobyli sme si menší útočný tlak.
01:22 Dostali sme sa do útočného pásma. Postaral sa o to Takáčov útok a práve útočník slovanistov bol odstavený Lehtonenom.
00:42 Čerešňák naštartoval v strednom pásme Slafkovského, ktorý prenikol za súperovu bránu, a tam sa aj jeho cesta skončila.
00:01 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Fínsko: Olkinuora (Säteri) – Hietanen, Lehtonen, Seppälä, Heiskanen, Friman, Pokka, Ohtamaa, Lindell – Hartikainen, Manninen, Granlund (A) – Sallinen, Filppula (C), Rajala – Lammikko, Pesonen, Armia – Mäenalanen, Björninen, Anttila (A).
Trenér: Jukka Jalonen.

Slovensko: Húska (Tomek) – Čerešňák (A), Fehérváry, Ivan, Nemec, Rosandić, Grman, Gachulinec, Jánošík – Tatar (C), Slafkovský, Krištof (A) – Regenda, Takáč, Roman – Tamáši, Liška, Lantoši – Kollár, Lunter, Sýkora.
Trenér: Craig Ramsay.
Vážení hokejoví fanúšikovia, Vítam vás pri sledovaní druhého štvrťfinálového zápasu na MS 2022 v Tampere medzi Fínskom a Slovenskom.

Fínsko
absolútny víťaz svojej B-skupiny. Suomi majú doteraz rozprávkový domáci šampionát. Výhry boli celkovo založené na výborne organizovanej hre na čele s famóznym brankárom Jussim Olkinuorom, ktorý dostal len štyri góly. Fíni sú vicemajstrom sveta.

Slovensko to tentoraz dokázalo bez akýchkoľvek kalkulácií a spoliehania sa na iné tímy. Ich matematika bola jasne daná – Dánov musia poraziť za tri body a rozdielom troch gólov, aby nemusela vstupovať do hry tzv. tabuľka tretích tímov. Naši hokejisti to zvládli ukážkovo. Severanom nadelili sedmičku a dostali jeden gól. Pre Slovákov je to druhé play-off na turnaji po sebe. V tom vlaňajšom inkasovali hneď stopku od USA, keď jej podľahli vysoko 1:6.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:20.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo