Petra Vlhová ide super G v Garmisch-Partenkirchen, pozrite si program a informácie o pretekoch

30. 1. 2021 |
 

Petra Vlhová sa tento víkend predstaví na ďalších pretekoch SP. V Garmisch-Partenkirchen ide v sobotu a nedeľu superG. 

Petra Vlhová počas zjazdu. FOTO: TASR/AP.

Petra Vlhová sa ide sa chystá na ďalšie preteky SP. V nemeckom Garmisch-Partenkirchen zavŕši náročný mesiac, v ktorom bola až desaťkrát na súťažnom svahu. Hoci jej začiatok mesiaca vyšiel, keď vyhrala slalom v Záhrebe, no potom sa už ani raz neukázala na pódiu. 

Najviac jej robili problémy výkony v obrovskom slalome či super G, v ktorých stratila veľa bodov. "Môj pocit v obrovskom slalome bol už aj lepší. Prvé ani druhé kolo nebolo ideálne, viem ísť oveľa lepšie.

Petra Vlhová ide superG v Garmisch-Partenkirchen

Výsledky hovoria za všetko, momentálne sa v 'obráku' necítim najlepšie, snažím sa to zlepšiť. Uvidíme, čo bude ďalej," povedala Vlhová po utorkových pretekoch v Kronplatzi Petra Vlhová, ktorá sa napriek všetkému stále drží na čele priebežného poradia SP. 

Lenže pred víkendom je pozície 25-ročnej Liptáčky prvýkrát vo vážnom ohrození. Až štyri pretekárky totiž na jej vedúcu pozíciu strácajú menej ako 200 bodov.

Pri oficiálnom bodovaní FIS, kde je za prvé miesto 100 bodov, druhé 80 a tretie 60, to začína byť naozaj veľmi tesné. Petra Vlhová tak bude musieť zabrať, inak môže o svoju líderskú pozíciu prísť.

Proti našej lyžiarke hovorí aj náhla zmena programu pre nepriaznivé počasie v nemeckom stredisku. Sobotňajší zjazd Svetového pohára alpských lyžiarok v nemeckom Garmisch-Partenkirchene sa totiž neuskutoční a namiesto neho pretekárky vrátane Petry Vlhovej absolvujú druhý superG.

Organizátori museli zrušiť aj piatkový tréning pre nepriaznivé počasie a podľa pravidiel nie je možné uskutočniť zjazd bez tréningu. Podľa agentúry DPA sa náhradný zjazd uskutoční 26.-28. februára vo Val di Fassa, kde teda na lyžiarky čaká opäť duplikovaný program.

Program - Garmisch-Partenkirchen

  • 30. január (sobota) super G - štart od 11:00 hod.
  • 01. február (pondelok) super G - štart cca o 11:00 hod.

Favoritky

Tým, že sa v Garmisch-Partenkirchen sa pôjde iba SuperG, môže byť vo výhode viacero pretekárok. Zjazdárske špecialistky ako Sofia Goggiová či Lara Gutová-Behramiová môžu prísť o body, ale obe sú silné aj v SuperG. 

Práve posledne menovaná Švajčiarka si totiž na posledných troch pretekoch postupne vybojovala najprv v superG prvé miesto a dvakrát skončila druhá v zjazde a v obrovskom slalome.

Petra Vlhová program v Garmisch-Partenkirchen

Zrušenie zjazdu môže byť zlou správou pre Petru Vlhovú, ktorá v tejto disciplíne dokázala v aktuálnom ročníku neraz prekvapiť. V SuperG sa však veľmi trápi a bude otázne, ako na túto zmenu cez víkend zareaguje.

Vo výbornej forme sa tento rok ukazuje aj Češka Ester Ledecká. Hoci sa musela spamätávať ťažký pád z ťažkého pádu v druhom zjazde v Crans-Montana, cez víkend určite pôjde opäť na doraz, čo znamená útok na najvyššie priečky aj v rámci SuperG.

 

Najvyššie priečky bude s určitosťou atakovať Talianka Marta Bassinová i Federica Brignoneová a do hry môže vstúpiť aj Rakúšanka Tamara Tipplerová.

Petra Vlhová v TV, kde môžete preteky sledovať

Priamy prenos z víkendových pretekov žien v Garmisch-Partenkirchen bude vysielať druhý televízny okruh RTVS. Program na dvojke štartuje v sobotu i nedeľu rovnako od 10:45 hod. Preteky tiež môžete sledovať aj na ČT Sport, kde sa prenos zo zjazdu začína v sobotu od 11:15 hod. a v nedeľu od 11:10 hod.

Už tradične sa ženským pretekom bude podrobne venovať aj česká verzia Eurosportu, kde v sobotu i nedeľu začínajú prenos z oboch superG už od 10:30 hod.

Doterajšie výsledky Petry Vlhovej

2021