Ako sa starať o pánsku bielizeň? Vyžaduje rovnakú riadnu starostlivosť

30. 1. 2023 |
 

Aj pánska bielizeň je vyrábaná z jemných materiálov a vyžadujú si starostlivosť. Či už ide o spodnú bielizeň, pyžamá alebo župany. Poďme sa spoločne pozrieť na to, ako sa o také kúsky starať, aby vydržali čo najdlhšie krásne.

Nielen dámska, ale aj pánska bielizeň je vyrábaná z jemných materiálov, ktoré vyžadujú starostlivosť. A to či už sa jedná o spodnú bielizeň, pyžamá alebo župany. Poďme sa spoločne pozrieť na to, ako sa o také kúsky starať, aby vydržali čo najdlhšie krásne.

Od boxerov po trenírky

Kvôli tesnému kontaktu s pokožkou je potrebné spodnú bielizeň každý deň meniť a na rozdiel od ostatných kúskov oblečenia prať častejšie. A práve pri praní si musíme dávať pozor na správnu starostlivosť, ktorú bielizni dávame, inak by sme ju mohli nenávratne zničiť. Pri praní pánskej spodnej bielizne by sme mali používať jemné pracie prostriedky. U niektorých kúskov dokonca ani nie je odporúčané používanie aviváže.

Foto - Astratex.sk

Pánske boxerky, slipy, trenírky, jockstrapy aj tangá sa vyrábajú z rôznych materiálov a každý z nich vyžaduje individuálnu starostlivosť. Odporúčame sa vždy riadiť pokynmi od výrobcov na štítkoch bielizne. Spoločne so spodnou bielizňou môžete prať aj ponožky. A pretože majú pánske ponožky tendencie sa v práčke strácať, odporúčame ich prať v pracom vrecúšku.

Ako na erotické kúsky?

Do pánskych šatníkov sa pomaly dostáva aj erotická sieťovaná alebo krajková spodná bielizeň. To si vďaka materiálom, z ktorých je vyrobené, zasluhuje šetrnejšiu starostlivosť ako klasická spodná bielizeň. Kúsky z tylu alebo čipky odporúčame prať iba ručne vo vodnom kúpeli. Ako na nej? Do vlažnej vody primiešajte jemný prací prostriedok, ponorte do nej bielizeň a nechajte ju zhruba štvrť hodiny odpočívať. Potom látku bielizne iba jemne trite prstami, stláčajte a dobre prepierajte vodou. Určite sa vyhnite treniu látky o látku a žmýkaniu krútením. Pokiaľ budete chcieť z bielizne dostať prebytočnú vodu, stláčajte ho do guličky.

U pyžám pozor na potlače

Pánske pyžamá aj nočné košele sa väčšinou vyrábajú z materiálov, ktoré žiadnu špeciálnu starostlivosť nevyžadujú, dajte si iba pozor na kúsky s potlačami. Tie je potrebné otočiť naruby, aby sa obrázok, text alebo logo pri praní nezničili a žehlite ich po rubovej strane na nízku teplotu.

Foto - Astratex.sk

Župany vyžadujú viac starostlivosti

U županov záleží na tom, z akých materiálov sú vyrobené. Väčšinou ale platí, že je potrebné prať ich na jemný program. Predtým než župan vložíte do práčky, vytiahnite z neho opasok, ktorý by sa mohol v procese prania do županu zauzlovať. Opasok môžete do práčky vhodiť voľne, pokiaľ ale vlastníte pracie vrecko, odporúčame doň opasok vložiť. Spoločne so županom môžete prať aj kúsky podobných farieb a látok, ako sú prestieradlá, pyžamá alebo uteráky. Vyhnite sa ale bieliacim prostriedkom, namiesto nich pri praní použite tie šetrné k pokožke.

Ako je to so sušením?

Pri sušení spodnej bielizne z umelých materiálov sa určite vyhnite sušičke, vysoké teploty by mohli vlákna látky nenávratne poškodiť. Takéto teploty znesie iba spodná bielizeň z bavlny.

Foto - Astratex.sk

Pokiaľ budete chcieť usušiť župan v sušičke, nezabudnite si nastaviť nízku teplotu a riaďte sa pokynmi zo štítkov. Ďalšou možnosťou je nechať župan uschnúť zavesený na vzduchu. U veľmi savých a ťažkých kúskov ale nemusí byť sušenie zavesením na vzduchu tou najlepšou voľbou. Napríklad froté župany schnú po úplnom nasýtení oveľa dlhšie a vo výsledku nemusia byť tak nadýchané. V takom prípade môžete zvážiť kombinovanú metódu: župan sušte 20 minút v sušičke a zvyšok času na vzduchu.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo