Kde zohnať lacnú a kvalitnú športovú výstroj?

18. 5. 2021 |
 

Športovci, pozor. Máme know-how, z ktorého padnete na zadok. Kto povedal, že na šport potrebujete výstroj za stovky eur? Kľúčom je kvalita. Poradíme vám, kde kúpiť kvalitnú výstroj za nízke ceny.

Foto - unsplash.com

Športovci, pozor. Máme know-how, z ktorého padnete na zadok. Kto povedal, že na šport potrebujete výstroj za stovky eur? Kľúčom je kvalita. Poradíme vám, kde kúpiť kvalitnú výstroj za nízke ceny.

Cyklistika ľavou zadnou

Ukážte ostatným chrbát s kvalitnou výstrojou. Nesmú vám na to chýbať cyklistické nohavice so schopnosťou regulácie vlhkosti. Bez nich budete po pár kilometroch vyzerať, akoby ste skočili hlavičku do jazera. 

Pred cestou na seba nezabudnite navliecť rýchloschnúce funkčné tričko. Pre prípad, že by sa obloha zatiahla a spustil sa lejak, majte v batohu ľahkú softšelovú bundu, ktorá efektívne odpudzuje vodu vďaka systému BIONIC-FINISH ECO. Bundy tohto typu nájdete aj v predajniach, ako je Lidl. V letákoch a kamenných obchodoch ich nájdete pod značkou Crivit.

Aby sa vám dobre šliapalo do pedálov, obujte sa do odvetraných tenisiek. Na oči si nasaďte športové okuliare s lesklou prísadou do primárnych farieb. Nielenže budete ľahšie rozoznávať kontrasty a orientovať sa vo vysokej rýchlosti, hoci aj so slnkom v tvári, ale navyše ochránite svoj zrak pred hmyzom. 

Hor sa na hory

Horská turistika sa na Slovensku dostáva opäť na výslnie. Využite slnečné leto a vyrazte na rodinný výlet do Vysokých alebo Nízkych Tatier. Pravidlo spoľahlivej výstroje sa samozrejme nevzťahuje výhradne na Slovensko. Kvalitné oblečenie a obuv neradno podceniť, nech už ste kdekoľvek. 

 

Foto - pixabay.com

Dámy, košíčkovú podprsenku ani nevyťahujte zo skrine. Zabehnite do najbližšieho obchodu so športovými potrebami a kúpte si flexibilnú podprsenku s otvorenou chrbtovou časťou. Vďaka tomu vám podprsenka nebude prekážať pri pohybe. Je jemná na dotyk a vstrebáva pot, čo určite ocenia hlavne tie, ktoré si pri turistike radi dajú do tela. 

Samozrejmosťou sú trekingové topánky a vysoké teplé ponožky. Do hôr nikdy nechoďte naboso, ani keď sa vám zdá, že sú priam tropické horúčavy. Pokožka je pri náročnom pochode namáhaná a bez patričnej ochrany sa na nej ľahko vytvoria pľuzgiere a krvavé odreniny. Takto doriadený si výlet určite neužijete. 

Aby ste si mali kam odložiť fľašu s vodou, nejakú tú sladkosť na prísun energie a bundu pre prípad, že by sa zhoršilo počasie, budete potrebovať batoh. Samozrejme, nie hocijaký. Voľbou číslo jeden je trekingový batoh s komfortným sieťovým polstrom, vďaka ktorému sa vám nebude potiť chrbát. Štandardom je aj ergonomický nosný systém, ktorý optimálne rozloží jeho hmotnosť. 

TIP: Neradi sa pri turistike zastavujete? Nainštalujte si do batohu vrecko s vodou a hadičku, z ktorej budete môcť piť počas chôdze. 

Lyžovačka podľa profíkov

Je pravda, že niektorí exoti lyžujú v krátkych nohaviciach, tí ešte väčší úplne holí. Z nich by ste si príklad brať nemali. Predstierajme, že zima nie je problém. Viete, aký je bolestivý pád na zamrznutom snehu bez kvalitného oblečenia? Dlhé lyžiarske nohavice, overaly a nepremokavé bundy sa nevyrábajú pre srandu králikov. Chránia vás pred zimou, premoknutím, ale aj odreninami a popáleninami. 

Ak radi experimentujete a na svahu režete zákruty ako Niki Lauda, najlepšie urobíte, keď si kúpite odolnú lyžiarsku alebo snowboardovú prilbu s priezorom so zrkadlovou vrstvou z nerozbitného polykarbonátového skla. Myslíte si, že tak dômyselne znejúci názov môže byť len niečo veľmi luxusné a drahé? Presvedčte sa o opaku tu. 

V prípade, že vaša prilba nie je vybavená priezorom, odporúčame vám kúpiť si lyžiarske okuliare. Mnoho lyžiarov ich dôležitosť podceňuje a jazdí bez nich. Asi nevedia, že biely sneh vyčerpáva ich zrak a navyše hrozí, že im niečo vo veľkej rýchlosti padne do oka. Radíme vám preto aspoň takouto troškou zainvestovať do vášho zdravia

Záver

Cena v športe nie je rozhodujúca. Prvenstvo má kvalita. Zaobstarajte si spoľahlivú športovú výstroj, v ktorej sa budete cítiť komfortne a bezpečne. Šport sa má vychutnávať. Nedajte si pokaziť radosť otlakmi alebo premoknutým tričkom.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo