Vaše PZP vám pomôže aj pri defekte alebo vybitej batérii

17. 2. 2022 |
 

Každý vodič vie, že ak chce používať svoje auto, musí mať uzatvorené povinné zmluvné poistenie.

Zdroj obrázka: bigstockphoto.com

Každý vodič vie, že ak chce používať svoje auto, musí mať uzatvorené povinné zmluvné poistenie. Keď spôsobí nehodu, vzniknutá škoda bude hradená z tohto poistenia.

Niektorí však možno nevedia, že na PZP sa môžu spoľahnúť aj pri rôznych iných nepríjemnostiach, ako je napríklad porucha vozidla na ceste či natankovanie nesprávneho benzínu.

Na zákonné poistenie sa môžete spoľahnúť

Páčilo by sa vám mať priateľa na telefóne, ktorému môžete kedykoľvek zavolať a on je pripravený pomôcť? V rámci zákonného poistenia majú takúto pomoc vodiči k dispozícii nonstop. Hovoríme o asistenčných službách, ktoré sú zadarmo zahrnuté vo väčšine zákonných poistiek. V prípade rôznych problémov s vaším autom stačí vytočiť číslo asistenčnej služby, popísať operátorovi vzniknutú situáciu a ten vám následne poradí, ako postupovať, alebo zabezpečí technika či inú formu pomoci. Vaša poisťovňa, v ktorej máte uzatvorené PZP, vám takto môže pomôcť napríklad vtedy, keď dostanete defekt, vybije sa vám autobatéria alebo sa vaše vozidlo pokazí. Asistenčné služby sú veľmi užitočné aj pri dopravnej nehode v zahraničí, pretože vám pomôžu s vypĺňaním dokumentov v cudzom jazyku, pri komunikácii s úradmi alebo políciou v cudzej krajine a tiež vám môžu zabezpečiť aj tlmočenie.

Je dôležité brať do úvahy, že rozsah asistenčných služieb je rôzny v každej poisťovni. Preto si v poistných podmienkach overte, na aké formy a typy pomoci máte nárok v rámci vášho zákonného poistenia. V prípade, že máte záujem o asistenciu na vyššej úrovni, môžete si uzatvoriť aj rozšírené asistenčné služby vo forme doplnkového poistenia.

PZP s kvalitnými asistenčnými službami na pár kliknutí

Viete, ktorá poisťovňa vám ponúkne najlacnejšie PZP, ktorého súčasťou sú prvotriedne asistenčné služby? Odpoveď na túto otázku nájdete jednoduchšie, než si myslíte. Využite online kalkulačku PZP, do ktorej stačí zadať základné údaje o vás a vašom vozidle a o pár sekúnd budete mať k dispozícii prehľad so všetkými dostupnými ponukami zákonného poistenia pre vaše vozidlo. Na výpise cien nájdete pri každej ponuke aj informácie o tom, aké pripoistenia zahŕňa a ďalšie dôležité údaje. Potom si stačí jednu z ponúk vybrať, uzatvoriť poistenie a uhradiť poistné. Do vášho auta potom môžete nasadnúť s vedomím, že ak sa ocitnete v nepríjemnostiach, pomoc v podobe asistenčných služieb máte stále po ruke.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo