Vrchný matrac môžete využiť aj ako podložku na cvičenie

28. 6. 2021 |
 

Vrchný matrac poslúži nielen ako skvelý doplnok na vylepšenie súčasných vlastností lôžka alebo na ochranu matraca, ale dokonca aj na kempovanie či cvičenie. A to vďaka jeho kompaktným rozmerom po zrolovaní.

Vrchný matrac môžete ľahko zrolovať a nezaberie veľa miesta. Foto -  depositphotos.com

Vrchné matrace sú čoraz viac populárnejšie vďaka ich širokému využitiu. Možno si poviete, že na čo si kupovať ďalší matrac, ale dajte mu šancu. Doplnkový matrac má väčšinou výšku okolo 5 cm, takže keď ho zrolujete, nezaberie viac miesta ako karimatka. Rozdiel je však v poskytovanom pohodlí.
 
Hoci má vrchný matrac menšie rozmery ako ten klasický, tak dokáže okrem zvýšenia lôžka vylepšiť aj jeho kvalitu. Foto - depositphotos.com

 

Urobte si vaše lôžko ešte pohodlnejšie

Primárnou funkciou doplnkového matraca – toppera je vylepšiť či predĺžiť životnosť klasického matraca. Takisto môžete vrchný matrac použiť na zvýšenie postele a tým si uľahčiť vstávanie či líhanie. Máte príliš tvrdý či mäkký matrac? Výber správneho vrchného matraca tento nedostatok ľahko vyrieši.
 

Poťah môžete bez problémov vyprať v práčke

Topper má často špeciálny poťah prispôsobený na leto alebo zimu, či hygienickú vrstvu vhodnú pre alergikov. Takisto niektoré poťahy vrchných matracov obsahujú výťažky z rôznych rastlín ako levanduľa, aloa, eukalyptus alebo harmanček, ktoré uľahčia zaspávanie a zabezpečia sviežosť vrchného matraca po dlhší čas. Poťah vrchného matraca je možné vyprať  až na 60 °C, čím sa zabráni usadzovaniu roztočov a rôznych alergénov.
 
Poťah doplnkového matraca môžete vďaka zipsu ľahko vyzliecť a vyprať. Zdroj: depositphotos.com
 

Hodia sa na každý matrac

Doplnkové matrace sa vyrábajú v rôznych rozmeroch, ale štandardom sú rozmery zhodné s väčšinou matracov, teda od 80x200, 90x200, 120x200, 140x200, 160x200 a 180x200 cm.
 

Na stanovačku, ale aj pre hostí

Ďalej môžete vrchný matrac využiť ako prístelku pre hostí – či už ho položíte na zem, alebo na gauč, ktorý práve nie je najpohodlnejší, je už na vás. Takisto si vrchný matrac môžete so sebou zbaliť na stanovačku či do karavanu. Určite poskytne väčšie pohodlie ako tenká karimatka.
 

S doplnkovým matracom môžete dokonca aj cvičiť!

Ďalšou zo skvelých výhod doplnkového matraca je možnosť využiť ho ako podložku na cvičenie v interiéri. Nech už ste nadšencom cvičenia s vlastnou váhou či posilňovania, alebo radšej obľubujete viac relaxačné cvičenie v podobe jogy a pilates, vrchný matrac skvele poslúži na akúkoľvek z týchto činností.
 
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo