Attila Végh bude mať ďalšie prvenstvo

6. 12. 2021 |
 

Silná myšlienka pomoci inšpirovala i srdce šampióna bojových umení Attilu Végha, ktorý ohlásil vydanie vlastného NFT. Jeho kúpou sa prebudí srdce bojovníka v každom z nás!

Attila Végh a Majk Spirit. Foto - Wexo

NFT technológia, založená na blockchaine, prepisuje pravidlá umeleckého priemyslu – počnúc obrazmi, krátkymi videami, hudbou či spomienkovými predmetmi − NFT dnes dokáže vygenerovať celosvetovo obrovské zisky. Nový fenomén vo svete oslovil umelcov aj športovcov. Čo však v prípade, ak sa stretne sila inovatívneho sveta kryptomien s odhodlaním pomôcť tým, ktorí našu podporu potrebujú? Odpoveďou je charitatívny projekt, ktorý na Slovensku nemá obdoby. Silná myšlienka pomoci inšpirovala i srdce šampióna bojových umení Attilu Végha, ktorý ohlásil vydanie vlastného NFT. Jeho kúpou sa prebudí srdce bojovníka v každom z nás! Zažite revolúciu! Získajte jedinečné NFT Attilu Végha a Majka Spirita a staňte sa hrdinom.

V októbri raper Majk Spirit v spolupráci s kryptomenovou platformou WEXO predstavil jedinečné NFT (Non-fungible token) s názvom New Era. Celý výťažok z charitatívnej akcie je venovaný na pomoc zdravotne hendikepovaným, zväčša detským pacientom, z Asociácie pomoci postihnutým APPA v Piešťanoch. Fanúšikovia sveta kryptomien, i samotného rapera, ocenili limitovanú sériu NFT − najhodnotnejšie z nich sa v online aukcii predalo za 7 777 eur. Slovenská republika však už pozná aj prvú športovú osobnosť, ktorej NFT sa má „pobiť“ o vašu priazeň.

Odkaz, ktorý so sebou charitatívne NFT Majka Spirita nesie, zaujal i šampióna bojových umení Attilu Végha. Ten sa, ako sám priznal, s myšlienkou priniesť vlastné NFT už dlhšie pohrával. Ale projekt, ktorý zakladatelia kryptomenovej platformy WEXO predstavili, ho oslovil natoľko, že s možnosťou pomôcť zdravotne hendikepovaným pacientom ani chvíľu neváhal.

Attila Végh a Majk Spirit. Foto - Wexo

„Ako športovec a podnikateľ sledujem dianie vôkol seba a musím priznať, že NFT ma zaujalo. Povedal som si, to musím mať! S tímom už mám pripravený biznisový koncept môjho prvého NFT, no po vzhliadnutí Majkovho charitatívneho NFT sme náš projekt na chvíľu pozastavili a naplno sa pustili do spolupráce s WEXO.

Intenzívne pripravujeme airdrop NFT, ku ktorému sa dostanú iba tí, ktorí kúpou Majkovho NFT podporili hendikepovaných pacientov. A moje “veľké” NFT? Príde čo nevidieť!“ uistil svojich fanúšikov v súčasnosti najobľúbenejší zápasník MMA na Slovensku.

Buďte srdcom bojovník!

Pri ohlásenia Attilovho prvého NFT, pripravovaného platformou WEXO, predstavil jej obchodný riaditeľ Juraj Farkaš tzv. Airdrop kampaň, ktorej súčasťou sa automaticky stáva každý držiteľ NFT Majka Spirita.

„Každý, kto si zakúpi alebo si už zakúpil charitatívne NFT Majka Spirita v hodnote 50 eur, automaticky dostane i úplne nové NFT Attilu Végha. Vzniká tak exkluzívna zbierka, ktorou sa chceme spolu s Attilom všetkým poďakovať za poskytnutú pomoc pri financovaní rehabilitácií a zdravotných pomôcok pre telesne postihnutých pacientov.“ Rovnako ako NFT Majka Spirita, aj NFT Attilu Végha bude registrované na blockchaine Cardano, čím je zaručené potvrdenie vlastníctva digitálneho diela. Obe NFT užívatelia nájdu vo svojich virtuálnych peňaženkách a v bezplatnej aplikácii WEXO. Všetky získané finančné prostriedky, po odrátaní nutných poplatkov spojených s platbou (PayPal) a mintovaním NFT na blockchaine Cardano, venujú Majk Spirit a Attila Végh na charitu.“

„Nesmierne ma teší, že potenciál nášho charitatívneho NFT si našiel miesto i v takom drsnom  svete, akými MMA a box bezpochyby dokážu byť. Som presvedčený, že digitálne umenie a snaha pomáhať iným pôjdu ruka v ruke a nájdu si svojich nasledovateľov. Úprimne som zvedavý na Attilove NFT. Uvidíme, čo vymyslí šampión,“ konštatoval Majk Spirit.

Správnym nasmerovaním sily inovatívneho sveta kryptomien dokazuje platforma WEXO, že pre mnohých moderný „výstrelok“ dokáže reálne pomáhať. Celý výťažok digitálnej charity je venovaný na podporu telesne a inak postihnutým pacientom neziskovej organizácie Asociácia pomoci postihnutým APPA v Piešťanoch, ktorá svojou činnosťou skvalitňuje životy stovkám pacientov a ich rodinám. Väčšinu pacientov tvoria deti, pre ktoré je pravidelná intenzívna rehabilitácia kľúčová v otázke udržania a aj samotného zlepšenia zdravotného stavu. Poisťovne však finančné prostriedky vynaložené na pacienta so špeciálnymi potrebami zväčša neuhrádzajú, a tak si ju väčšina rodín nemôže dovoliť financovať.

 

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo