Petra Vlhová ide zjazd a Super G vo Val di Fassa - program a informácie o pretekoch

25. 2. 2021 |
 

Petra Vlhová pôjde od piatka do nedele zjazd a super G vo Val di Fassa. Na štart sa postaví po náročnom programe na MS v zjazdovom lyžovaní 2021, kde získala dve strieborné medaily.

Petra Vlhová po pretekoch v slalome na MS. FOTO: TASR/AP.

Napriek tomuto úspechu sa Petra Vlhová a jej tréner Livio Magoni neraz vyjadrili, že prioritou je pre nich tento rok SP v zjazdovom lyžovaní. Ich nastavenie je jednoznačné, ktoré potvrdili aj pred aktuálnou sezónou, teda zisk veľkého glóbusu.

"Chceme medaile, ale náš cieľ je celkový triumf, pretože to by bolo pre Slovensko historické. Cenné kovy už máme, tiež aj víťazstvá v jednotlivých disciplínach. Chceme veľkú trofej,“ povedal nedávno pre AP Livio Magoni.

Petra Vlhová sa aj preto pripravovala posledný týždeň v Jasnej, kde však prišlo aj k nepríjemnému zraneniu, pri páde si totiž narazila zuby.

Petra Vlhová zjazd a super G vo Val di Fassa

"Spadla som na vnútornú lyžu, ale potom sa šúchala do najbližšej brány a narazila som si ústa. Ale všetko je v poriadku, len som musela utekať zubárovi, lebo som mala zuby v čudnej polohe. Mám teraz chránič na zuby, dopadlo to dobre, mohlo to byť aj horšie," povedala Petra Vlhová.

Po ošetrení jej utorkový tréning nerobil žiadne problémy, zranenie ju žiadnym spôsobom nelimitovalo. "Bolí ma nos, ústa aj zuby, ale nie je to niečo, čo by ma obmedzovalo. Dnes som si dala pár jázd," povedala po slalomovom tréningu.

Do Jasnej sa Vlhová vráti v nedeľu 28. februára, teraz ju čaká tréning v Taliansku a potom preteky SP. Od piatka 26. do nedele 28. februára sa vo Val di Fassa predstaví dvakrát v zjazde a raz v super-G.

Pôvodne sa mali ísť v tomto dátume preteky v čínskom Yanqing, ktoré však pre pandémiu museli zrušiť. Vo Val di Fassa sa navyše ide aj Suepr G, ktoré sa nekonalo v Garmisch-Partenkirchene.

Program - Val di Fassa

  • 26. február (piatok) Val di Fassa, zjazd od 11:45 hod
  • 27. február (sobota) Val di Fassa, zjazd od 11:00 hod.
  • 28. február (nedeľa) Val di Fassa, super G od 11:00 hod.

Favoritky

Medzi hlavné favoritky oboch disciplín bude patriť hviezda nedávneho šampionátu Lara-Gutová Behramiová. Tá svoju kvalitnú formu potvrdila aj v prvom tréningu zjazdu, keď skončila s tretím najlepším časom, za Breezy Johnsovou, ktorá bude tiež patriť do okruhu úzkej špičky vo Val di Fassa.

Val di Fassa Program a inofrmácie o pretekoch

Medzi ašpirantky na pódium určite treba rátať aj s Taliankami Martou Bassinovou a Federicou Brignoneovou. Na pódium sa bude chcieť určite dostať aj Connie Suterová zo Švajčiarska a o body do celkového poradia SP zabojuje aj jej krajanka Michelle Gisinová.

Všetky zraky sa však na Slovensku budú upínať na Petru Vlhovú, ktorá sa stále drží na čele priebežného poradia SP. Aby sa tam aj po víkende ostala, bude musieť najbližšie preteky zabrať naplno. Základom je získať viac bodov ako jej najbližšie prenasledovateľky Lara-Gutová Behramiová a Michelle Gisinová. Pódium by bolo v súčasnosti v oboch disciplínach veľmi príjemným prekvapením.

Petra Vlhová v TV, kde môžete preteky sledovať

Priame prenosy zo zjazdu a Suepr G vo Val di Fassa aj tentokrát ponúkne druhý okruh RTVS. Piatkový zjazd začína v televízii od 11:30 hod. a v sobotu a nedeľu štartujú prenosy od 10:45 hod. Zjazd a Super G môžete sledovať aj na Eurosporte, kde v piatok začína program už od 10:00 hod. a v sobotu a nedeľu od 11:00 hod.

Preteky vo Val di Fassa môžete sledovať aj na ČT Sport, kde sa program začína v piatok od 11:35 hod. a víkendové preteky štartujú zhodne od 10:55 hod.

Doterajšie výsledky Petry Vlhovej v SP

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo