Petra Vlhová nedeľa slalom v Levi 2. kolo online dnes

20. 11. 2022 |

Petra Vlhová je po prvom kole na 3. mieste. Sledujte s nami 2. kolo, ktoré sa začína od 13:15 hod.

Petra Vlhová počas prvého kola slalomu žien Svetového pohára v alpskom lyžovaní vo fínskom Levi 20. novembra 2022. Foto - TASR/AP

Petra Vlhová sa po odjazdení elitnej pätnástky lyžiarok usadila po prvom kole druhého slalomu v novej sezóne Svetového pohára na 3. mieste. V nedeľných pretekoch vo fínskom Levi dosiahla najrýchlejší čas víťazka zo soboty Američanka Mikaela Shiffrinová, Vlhová strácala 10 stotín. Druhá bola Nemka Lena Dürrová (+0,7).

V chladnejšom počasí ako v sobotu mali pretekárky jasnejší výhľad, na trať nesadala hmla. Vlhová odštartovala ako siedma a išla dynamicky. Na treťom medzičase mala 19 stotín náskok na Shiffrinovú, no v spodnej časti pribrzdila.

"Bolo to dnes veľmi náročné. Čas nebol zlý, ale v nájazde do roviny som urobila chybu a veľa som stratila," povedala Vlhová pre JOJ Šport. Prvé kolo nedokončila Anna Swennová-Larssonová, ktorá v sobotnom slalome skončila druhá. Švédsku spolufavoritku zastavila chyba, keď sa pošmykla na vnútornej lyži.

Lyžiarka Petra Vlhová obsadila v sobotu v úvodnom slalome novej sezóny Svetového pohára 3. miesto. V sobotných pretekoch vo fínskom Levi triumfovala jej veľká americká rivalka Mikaela Shiffrinová, druhá skončila s odstupom 16 stotín Švédka Anna Swennová-Larssonová. Vlhová stratila na víťazku 20 stotín.