Petra Vlhová nedeľa slalom v Levi 2. kolo online dnes

20. 11. 2022 |

Petra Vlhová je po prvom kole na 3. mieste. Sledujte s nami 2. kolo, ktoré sa začína od 13:15 hod.

Petra Vlhová počas prvého kola slalomu žien Svetového pohára v alpskom lyžovaní vo fínskom Levi 20. novembra 2022. Foto - TASR/AP

Petra Vlhová sa po odjazdení elitnej pätnástky lyžiarok usadila po prvom kole druhého slalomu v novej sezóne Svetového pohára na 3. mieste. V nedeľných pretekoch vo fínskom Levi dosiahla najrýchlejší čas víťazka zo soboty Američanka Mikaela Shiffrinová, Vlhová strácala 10 stotín. Druhá bola Nemka Lena Dürrová (+0,7).

V chladnejšom počasí ako v sobotu mali pretekárky jasnejší výhľad, na trať nesadala hmla. Vlhová odštartovala ako siedma a išla dynamicky. Na treťom medzičase mala 19 stotín náskok na Shiffrinovú, no v spodnej časti pribrzdila.

"Bolo to dnes veľmi náročné. Čas nebol zlý, ale v nájazde do roviny som urobila chybu a veľa som stratila," povedala Vlhová pre JOJ Šport. Prvé kolo nedokončila Anna Swennová-Larssonová, ktorá v sobotnom slalome skončila druhá. Švédsku spolufavoritku zastavila chyba, keď sa pošmykla na vnútornej lyži.

Lyžiarka Petra Vlhová obsadila v sobotu v úvodnom slalome novej sezóny Svetového pohára 3. miesto. V sobotných pretekoch vo fínskom Levi triumfovala jej veľká americká rivalka Mikaela Shiffrinová, druhá skončila s odstupom 16 stotín Švédka Anna Swennová-Larssonová. Vlhová stratila na víťazku 20 stotín.

Svetový pohár v lyžovaní

Slalom v Levi Petra Vlhová nedeľa 2. kolo online od 13:15

30 dôležité Shiffrinová počas celej svojej jazdy trošku strácala zo svojho náskoku, v spodnej časti trate bola však absolútne skvelá a v cieli je to prvé miesto s náskokom 0,28 sekundy!
28 dôležité Petra Vlhová bola v strmej časti trošku pomalšia, v cieli to stačí na druhé miesto so stratou 0,40 sekundy! Napriek sklamaniu v tvári našej pretekárky je to však výborná pozícia!
28 dôležité Petra Vlhová odpálila druhé kolo výborne, na prvom medzičase má však stratu 0,06 sekundy!
28 dôležité Ale teraz pozor, na trať mieri naša Petra Vlhová!
27 dôležité Holdenerová sa do svojej jazdy pustila razantne a bez rešpektu, v cieli je po bravúrnom výkone prvá s obrovským náskokom 1,14 sekundy!
13 dôležité Dubovská zostala v nájazde do strmej časti trošku vzadu, nabrala miernu stratu. V cieli je to piate miesto so stratou 0,34 sekundy. Škoda, výrazná strata prišla v spodnej časti trate.
13 dôležité Na trať mieri česká pretekárka so slovenskými koreňmi – Martina Dubovská!