Oktagon: Karlos Vémola Aleksandar Ilič online prenos live dnes

23. 7. 2022 |
 

Sledujte s nami online prenos zo zápasu Oktagon 34 - Karlos Vémola a Aleksandar Ilič. Prenos sa začína od 23:00 hod. 

Karlos Vémola získal titul v strednej váhe Oktagonu. Ilustračne foto - TASR.

Na pražskej Štvanici sa dnes večer odohrá každoročne očakávaný turnaj organizácie Oktagon MMA. Pod holým nebom sa odohrá 12 zápasov, z toho jeden titulový medzi Karlosom "Terminátorom" Vémolom a Aleksanderom "Jokerom" Iličom.

Oktagon: Karlos Vémola Aleksandar Ilič online prenos live dnes

Bývalý šampión strednej váhy Karlos Vémola má po ročnom pôste na turnaji Oktagon 34 zálusk na vytúžený pás šampióna poloťažkej váhy.  Bez toho sa vraj pár dní po turnaji neožení. "Keby som z akéhokoľvek dôvodu nemal pás, svadba sa odkladá," povedal Karlos pre iSport.

V ceste za titulom mu stojí obávaný miláčik publika "Joker" Ilič so skúsenosťami z KSW. Aleksandar má 11 ukončení pred limitom, z toho 7 v 1. kole, kedy poslal nekompromisne k zemi už niekoľko ostrieľaných borcov. Do Karlosa sa navyše nebál obuť poriadne vyostreným trashtalkom, za ktorý mu Karlos teraz sľubuje peklo.

Oktagon: Karlos Vémola Aleksandar a Ilič dnes od 23.00 hod

Srbský MMA zápasník Alexandar Ilič zabojuje hneď pri svojej premiére v organizácii Oktagon MMA o titul vo váhe do 93 kg. V ceste mu bude stáť domáci "Terminátor" Karlos Vémola, pre ktorého to bude už tretí zápas v priebehu troch mesiacov.

Tridsaťsedemročný Vémola koncom mája v boxerskom súboji zdolal Otakara "Marpa" Petřinu a začiatkom júna si v nemeckom Frankfurte, už v rámci MMA pravidiel, poradil s Michalom Pasternakom. V Prahe sa očakával duel Vémolu s Rafaelom Xavierom, ktorý však súboj neprijal z dôvodu nedostatočného času na prípravu.

O zápas prejavil záujem Ilič, ktorý z trinástich výhier ukončil svojich súperov v jedenástich prípadoch. Okrem toho má na konte štyri prehry. "Myslím si, že všetkých prekvapím. Nie som ten typ, ktorý sa nechá hodiť, leží a len zoberie peniaze, pretože sa vzdal už pred zápasom. Rozdal som sedem knokautov v prvom kole, Vémola bude môj ôsmy. Stanem sa novým kráľom," povedal 190-centimetrový srbský dlháň.

Vémola, ktorý z posledných 25 zápasov prehral len dvakrát (Attila Végh v 2019, Jack Hermansson v 2015), plánuje v dueli využiť svoju najsilnejšie zbrane, teda zápasenie a kontrolu na zemi.

"Najradšej by som to ukončil čím skôr. Ísť do štvrtého kola proti takému rýchlemu strikerovi, to sa mi veľmi nechce. V každom prípade ja budem ten, kto bude na Štvanici odchádzať so šampiónskym opaskom," uviedol Vémola.

Slovenské MMA

Slovenské MMA bude mať na turnaji Oktagon 34 zastúpenie len v osobe Romana Paulusa z klubu SFG Trnava. Zverenec Attilu Végha si vo váhe do 65,8 kg zmeria sily s Poliakom Dawidom Karetou. V rebríčku perovej váhy Oktagon MMA patrí Karetovi štvrtá priečka, slovenský bojovník je až deviaty.

"Je to kvalitný súper, ale verím sebe aj svojmu tímu. Práve zdolanie vyššie rebríčkovo postaveného Karetu ma môže posunúť bližšie k zápasu o titul," povedal 22-ročný Paulus.

 

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo