Karlos Vémola nemusel prísť o titul, začína sa špekulovať o odvete s Attilom Véghom

1. 4. 2021 |
 

Karlos Vémola vyhral už štvrtý zápas za sebou. Od „zápasu storočia“ tak ide tvrdo za svojim cieľom, ktorým je odveta s Attilom Véghom.

Karlos Terminátor Vémola v klietke organizácie Oktagon MMA. FOTO: Oktagon MMA.

Sériou výhier začína upozorňovať na svoju osobu stále viac, čo si všímajú nielen fanúšikovia, ale aj promotéri organizácie Oktagon MMA. Po poslednom turnaji, kde český bojovník porazil Milana Ďatelinku dokonca potvrdili, že odveta je už v štádiu príprav.

„Môžeme povedať, že sme o tom nedávno s Attilom a jeho tímom hovorili. Lenže konkrétne sumy, čiastky či dátumy nepadali, ale už len tá debata bola nejaký posun,“ priznal na tlačovej konferencii po turnaji Pavol Neruda, ktorého následne doplnil jeho kolega Ondřej Novotný so slovami, že išlo o veľký posun.

Český spoluzakladateľ organizácie sa však ešte pred súbojom Karlosa Vémolu s Milanom Ďatelinkom dostal do veľmi nepríjemnej situácie.

Karlos Vémola nemusel o titul prísť

Český bojovník totiž pred obhajobou titulu strednej váhy nenavážil a tak musela organizácia pristúpiť k odobratiu opasku šampióna. Lenže nemuselo sa tak vôbec udiať. „Pokiaľ by sme sa rozhodli, že Oktagon bude mať iné pravidlá, tak si to v tej chvíli môžeme „napísať“ a nikto by nič nemohol povedať.“

„Jednoducho to tak je. Keď sa my dvaja rozhodneme, že si založíme organizáciu Bob a Bobek a môžeme si tam trocha robiť, čo chceme. Lenže my chceme byť medzinárodní a transparentní,“ povedal v šou MMA Letem Světem Ondřej Novotný.

Ten aj vysvetlil, čo sa dialo krátko potom ako Karlos Vémola nenavážil. Zamotaná situácia sa totiž vo svete MMA síce už udiala, ale len zriedka. Preto sa vedenie organizácie rozhodlo obrátiť na Medzinárodnú federáciu zmiešaných bojových umení (IMMAF).

„Volali sme priamo Marcovi Goddardovi, ktorý patrí medzi elitu rozhodcov. On okamžite napísal, že by sme mu mali odobrať titul. Potom to ale bolo naozaj nepríjemné, keď som musel tú vec Karlosovi  v tom stave ešte oznámiť túto správu,“ dodáva Novotný.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo