Karlos Vémola obhajuje titul proti Slovákovi. Milan Ďatelinka dostal cennú radu od Attilu Végha

25. 3. 2021 |
 

Karlos Vémola sa vracia do boja. V rámci turnaja Oktagon 22 bude obhajovať titul šampióna strednej váhy proti Milanovi Ďatelinkovi.

Karlos Vémola nastúpi tento víkend proti Milanovi Ďatelinkovi. FOTO: Oktagon MMA.

Už keď sa tento zápas pred dvomi mesiacmi potvrdil, mnohí stavali 25-ročnoého Slováka do role outsidera. Bodaj by nie, veď Milan Ďatelinka bude bojovať o titul prvýkrát v kariére.

Ani jeho zápasová prax sa s tou Vémolovou nedá veľmi porovnávať, keď doteraz bojoval na profi úrovni dokopy v 12 súbojoch. Naopak Karlos Vémola ich má na konte už 36, v ktorých 30-krát vyhral.

„Či je Karlos priveľké sústo? Sme bojovníci, milujeme výzvy. Keby on dostal ponuku od UFC, tiež by išiel do toho, hoci tam sú iní strelci a veľa vody by nenamútil.“

„Keď mu ponúkli zápas proti mne, mal ho odmietnuť s tým, že som neskúsený. Teraz nech sa už nestará o mňa. Toto je moja šanca a cítim sa pripravený,“ povedal pre Šport.sk Milan Ďatelinka.

Karlos Vémola opäť vyvíjal na súpera tlak

Karlos Vémola však začal svoje mediálne hry aj s mladým talentom, ktorému neraz odkazoval cez médiá, že tlak na jeho osobu bude obrovský. Ani raz sa však neznížil k neférovému trash talku.

Napriek tomu prezradil, že prípravu na zápas s rodákom zo Žiliny rozšíril o sústredenia v poľskom gyme Ankos MMA, ktorý často využíval aj Milan Ďatelinka.

„To bol hlavný dôvod, prečo som tam teraz šiel niekoľkokrát. Pred každým zápasom som tam chodil tiež, ale iba raz. Tréneri i chalani, čo s ním sparujú, ho tam dobre poznajú majú.“

„Majú tam frajerov, ktorí sú rovnako vysokí a ťažkí ako on. Dokážu napodobniť jeho štýl a tak viem, čo od neho čakať. Vôbec Milana Ďatelinku nepodceňujem,“ povedal v rámci 191. dielu MMA Letem Světem Karlos Vémola.

To si ale slovenský borec nemyslí. Všetci totiž dobre poznajú taktiku Karlosa Vémolu, ktorý neustále na začiatku zápasov útočí takedownom. A to má v pláne aj teraz, lenže Milan Ďatelinka má na to svoj názor.

„Karlos nedal takedown len Attilovi. Je pravdepodobné, že ma hodí. To však neznamená koniec zápasu. Podceňuje alebo nepozná moju kvalitu na zemi, pritom na zemi som začínal skôr ako v postoji.“

„A ako si ja musím dať pozor na takedown, tak si on musí strážiť môj knokautový úder. Silovo budem pripravený ako nikdy. Takže nielen ja budem v neustálom ohrození,“ hovorí Ďatelinka, ktorý dostal cennú radu aj od Attilu Végha, ktorý mu v príprave pomáhal.

„Mám na neho vzácny recept, týka sa časovania úderov,“ povedal nedávno Attila Végh, ktorý to však konkretizovať nechcel. „A bol by vzácny, keby som o ňom teraz hovoril?”

Milan Ďatelinka bude mať podporu ŠK Slovan Bratislava

„Českého Terminátora“ však tieto slová nabudili a začal trénovať s najlepším bojovníkom jiu-jitsu v Česku. „Preto som nadviazal spoluprácu s Eldarom Rafigaevom. Urobil som to len preto, že to povedal. Takže jeho zem vôbec nepodceňujem. Viem o jeho postoji, ale zem som driloval neustále.“

„Pokiaľ sa mi to podarí, tak by to nemal byť ťažký zápas. Avšak nie tým, že je slabý súper, ale tým, že ho mám dokonale načítaného. Nikdy som nebol na zápas tak do detailov pripravený ako teraz,“ dodal Karlos Vémola.

Podobne je však na tom aj Milan Ďatelinka, ktorý však už cíti, že sa súboj blíži a sám bojuje s váhou. „Cítim sa v pohode, len som unavený z tréningov a chudnutia. Nachádzam sa už v odvodňovacej fáze, je to teraz divoké. Teším sa na piatok, keď už budem mať navážené.“

„Najradšej by som zápasil a jedol čokoľvek, to bohužiaľ nejde,” povedal Ďatelinka, ktorý bude mať podporu aj svojho obľúbeného klubu ŠK Slovan Bratislava.

„Na Slovan som začal chodiť prakticky od svojich pätnástich rokov. K Slovanu mám veľmi blízko, je pre mňa pocta, že kým doteraz som fandil klubu na štadióne, teraz bude Slovan podporovať mňa. Som za to veľmi vďačný,“ povedal slovenský borec pre skslovan.com.

„Čaká ma životný zápas, robím všetko pre to, aby to dopadlo tak ako to dopadnúť má. Mám za sebou jednu z najlepších príprav. Každý deň vstávam a zaspávam s tým, že tento zápas vyhrám. Verím, že to v sobotu dotiahnem do víťazného konca,“ dodal na záver Milan Ďatelinka.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo