Attila Végh s ním začínal. Dnes sa na Oktagon 21 predstaví slovenská legenda MMA

30. 1. 2021 |
 

Oktagon 21 je prvým turnajom organizácie v tomto roku. Hlavný zápas večera bude patriť súboju o titul ľahkej váhy.

Debut v organizácii v ňom zažije Ivan Buchinger. Hoci pôjde o jeho prvý duel, tento 33-ročný bojovník patrí k priekopníkom domácej scény MMA. Spolu s Attilom Véghom totiž začínali so zmiešanými bojovými umeniami pred viac ako desiatimi rokmi.

Kým Attila Végh sa stal šampiónom v Bellatore, Ivan Buchinger ovládol postupne prestížne organizácie ako Cage Warriors či M1-Global a o titul bojoval aj poľskej KSW.

„Lenže toto ľudia doma o mne nevedia. Teraz si chcem urobiť meno aj na Slovensku,“ povedal bojovník, ktorý vyprevadil pred deviatimi rokmi Conora McGregora do UFC.

Teraz bude čeliť mladému, len 23-ročnému talentu Ronaldovi Paradeiserovi, ktorý sa postupne dostal až do boja o opasok v ľahkej váhe do 70 kg. „Keď som bol v jeho rokoch, bol som väčší „zabijak“,“ povedal pre Športinak Buchinger.

A presne tak sa Paradeiser cíti. „Keď som začínal v 15-16 rokoch s MMA, Ivan Buchinger sa pripravoval na titulové bitky v Cage Warriors alebo M1. Vážim si, že som si tak rýchlo zaslúžil stáť v jednej klietke s ním v zápase o opasok,” povedal pre ŠPORT.sk.

Oktagon 21: Gábor Boráros vs. Matúš Juráček

Zaujímavý súboj sa črtá v podaní Gábora Borárosa a Matúša Juríčka. Slovenský borec nemá za sebou vydarené obdobie, keď v posledných siedmich dueloch striedal výhru s prehrou.

Až štyrikrát sa mu navyše stalo, že zápas museli prerušiť doktori pre tržné rany či zranenie. Obavy z Borárosovej kariéry vyslovil jeden z dvojice hlavných promotérov Ondřej Novotý.

„Všetci cítime, že Gábor stojí na okraji priepasti. Je prvá skutočná a veľká hviezda domácej scény, svojho času väčšia než Karlos Vémola alebo ktokoľvek iný,“ povedal v relácii MMA Letem světem.

Český spoluvlastník organizácie Oktagon MMA sa na adresu prvého šampióna Oktagon – Výzvy, že sa stretáva s nesprávnymi ľuďmi a nevenuje tréningu ako profesionál.

„Mám obavy o jeho kariéru a tým pádom aj život, pretože by to mohlo mať veľmi nepríjemný sklz. Bohužiaľ, s tým nedokážem robiť nič viac,” dodal Novotný.

Duel na Oktagon 21 tak môže byť pre Borárosa zlomový. Turnaj štartuje od 18:00 hod. v Boby Zooner Hall v Brne. O 20:00 hod. je na programe hlavná karta so šiestimi súbojmi, ktoré spestria aj dva ženské. Turnaj môžete sledovať prostredníctvom PPV a na Tipsport TV. V televízii turnaj nedáva nikto.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo