Attila Végh chce skúsiť box, v MMA ho zaujíma iba jediný zápas

25. 4. 2021 |
 

Attila Végh je od novembra 2019 bez zápasu. V poslednom súboji porazil Karlosa Vémolu a odvtedy sa polemizuje o ich odvete. Slovenský bojovník už naznačil, že za určitých podmienok je ochotný na ňu pristúpiť.

Attila Végh v klietke oktagonu pred zápasom. FOTO: Oktagon MMA.

Tie sa dotýkajú najmä finančných odmien a návratu divákov na tribúny. A je to logické, nakoľko jedno bez druhého nie je možné. Hoci sa ešte pred rokom zdala byť táto vec nemožná, po poslednom turnaji Oktagon 22 potvrdili rozhovory s tímom slovenského bojovníka aj promotéri organizácie.

„Môžeme povedať, že sme o tom nedávno s Attilom a jeho tímom hovorili. Lenže konkrétne sumy, čiastky či dátumy nepadali, ale už len tá debata bola nejaký posun,“ priznal na tlačovej konferencii po turnaji Pavol Neruda, ktorého následne doplnil jeho kolega Ondřej Novotný so slovami, že išlo o veľký posun.

Karlos Vémola nemusel prísť o titul, začína sa špekulovať o odvete s Attilom Véghom - kliknite

K celej situácii ohľadom odvety "súboja storočia" sa vyjadril už aj Attila Végh. Na sociálnych sieťach sa totiž v uplynulých dňoch častejšie prezentuje s fotografiami z tréningu, čo by mohlo naznačovať blížiaci sa súboj. To však víťaz Bellatora odmietol. 

„Nechystám nič, zatiaľ (úsmev). Trénujem, pretože to milujem. Trošku som pritvrdil, lebo mám teraz viac času. Zápasiť bez divákov je však pre mňa nezaujímavé. Uvidíme, čo do budúcna. Keď príde dobrá, zaujímavá ponuka, budem pripravený. Respektíve pripravenejší než keby som teraz netrénoval,“ povedal pre Šport.sk Végh.

Uvidíme opäť zápas Attila Végh vs. Karlos Vémola?

Ten sa aktuálne teda nepripravuje na žiadny duel, no najbližšie ho zrejme čaká debut medzi ôsmimi povrazmi. V hre je však stále aj zápas MMA, no ak by si mal vybrať, bol by to box. 

„Vždy som to chcel vyskúšať. Mám za sebou 44 súbojov v MMA, mám toho dosť. Príliš ma neláka žiadny MMA zápas, len jediný. Nech ľudia hádajú, ktorý. Ale aj to sa mi musí oplatiť. Nemám už čo dokazovať, väčšou prioritou sú už moji zverenci," dodal Attila Végh.

Sám však nechce na seba vytvárať príliš veľký tlak. Aj keď už niekoľkokrát povedal, že jednou z podmienok je aj návrat fanúšikov do hľadiska, nie je to jeho jediná priorita. 

„Nebudem to siliť. Návrat fanúšikov neznamená, že ihneď prijmem súboj,“ hovorí slovenský bojovník organizácie Oktagon MMA. Ten zároveň doplnil, aké by mali byť podmienky jeho návratu. 

„Nebudem nikoho namotávať, že musím získať opasok alebo poraziť niekoho. Bol som majster sveta v druhej najprestížnejšej organizácii (Bellator), zo športového hľadiska som dosiahol všetko, čo som chcel. Beriem to už ako biznis, MMA je moja práca. Ľudia píšu, že bojujem len pre peniaze. Chodia však oni do roboty zadarmo? vraví najúspešnejší zápasník Slovenska v MMA.

Vyzerá to tak, že najbližšie bude Attila Végh zápasiť v boxerskom ringu. Nie je však vylúčené, že sa predstaví aj v klietke práve v odvete s Karlosom Vémolom. Pokiaľ id o atraktivitu, tak box či MMA bude pre fanúšikov nášho bojovníka veľkým lákadlom.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo