Oktagon 22: Karlos Vémola nespravil váhu a prišiel o titul šampióna (VIDEO)

26. 3. 2021 |
 

Karlos Vémola nenavážil pred sobotňajšou obhajobou titulu v strednej váhe požadovaný limit 83,9 kg. Ten prekročil o 0,6 kg, čo môže prakticky znamenať aj stratu pásu.

V hre sú viaceré možnosti, no všetci túžia záaps vidiet, v takom prípade by titul získal iba. Konečné slovo však budú mať promotéri, ktorí sa v rámci Oktagonu s takouto situáciou zatiaľ nestretli.

Naopak súper"Českého Terminátora", Milan Ďatelinka s váhou nemal žiadne problémy a chápe, aké zložité to musel Karlos Vémola pri zhadzovaní mať. Český bojovník mal totiž ešte pred dvoma dňa o desať kíl viac a bližšia mu je váhovka o stupeň vyššie.

"Čakal som, že ju spraví, ale vôbec mi to nevadí. Ak chce, nech si to skúsi, ja som tu neprišiel preto, aby som sledoval koľko má na váhe. Nevadí mi to, aj keby mal o 4 kilá viac. Na záapse budeme mať aj tak každý úplne inú váhu. Mal to ťažké, viem, čo som prežíval ja," povedal po vážení Milan Ďatelinka.

Karlos Vémola napokon do ďalšieho zahdzovania na odporúčanie lekárov nemohol ísť a tak sa čaká, ako sa celá situácia vyvinie ďalej.

Sám Milan Ďatelinka je pripravený zápas podstúpiť aj napriek prekročeniu limitu Karlosa Vémolu. Duel sa tak zrejme udeje a môžeme sa teda tešiť na zaujímavý zápas, ktorý bude vyvrcholením Oktagon 22.

Karlos Vémola stratil titul šampióna

Karlos Vémola však napokon o titul prišiel. Rozhodli o tom promotéri pár hodín po vážení. Špecifcká situácia, ktorá v piatok nastala je v histórii MMA ojedinelá, ale nie výnimočná. Niečo podobné sa totiž údajne už udialo, čo potvrdil aj jeden z promotérov organizácie Ondřej Novotný.

"Karlos Vémola pôjde v sobotu len akýsi "superfight", Ďatelinka, nakoľko ten zápas hneď zobral, bude ako jediný bojovať o titul. Ak vyhrá, stane sa šampiónom strednej váhy Oktagon MMA.

"Karlos Vémola však už nie je šampiónom organizácie. Aj keby súboj vyhral, tak sa ním nestane. Teraz je z neho klasický rebríčkový zápasník ako Milan Ďatelinka. Zápasiť bude len o česť a slávu a tiež o výrazne zníženú výplatu," povedal Ondřej Novotný.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo